Choć Domenico Pozzovivo zmienia pracodawcę z Colnago-CSF na AG2R-La Mondiale, to jego cel wciąż się nie zmienia. Włoch chce pokazać się w Giro d`Italia w swoim pierwszym sezonie w barwach francuskiej ekipy.

30-letni Pozzovivo w minionym sezonie wygrał m.in Giro del Trenitno i etap Giro d`Italia do Lago Laceno po solowym ataku. Teraz spędzi pierwszy sezon w barwach drużyny WorldTour.

“Transfer do innej ekipy to duża zmiana i trzeba ją dokładnie przemyśleć”, powiedział Pozzovivo.  “Myślę, że kolarsko dojrzewałem później niż inni, ale mam nadzieję, że moja kariera będzie wystarczająco długa by zanotować spektakularne wyniki w peletonie WorldTour”.

“Jest bardzo duża szansa, że pojadę Giro d’Italia”, kontynuował. “Muszę mieć też na uwadze, że potem również trzeba wybrać pomiędzy Tourem i Vueltą”, dodał filigranowy Włoch.

Pozzovivo rozpocznie nadchodzący sezon od francuskiego klasyku GP La Marseilleise i etapówki Etoile des Bessèges. Później wystartuje w Tour of Oman. “Poza tymi wyścigami, mój plan nie jest jeszcze dopracowany. Myślę, że mogę pojechać w Tirreno-Adriatico i Volta a Catalunya”, zakończył zawodnik, którego kusi również udział w Ardeńskich Klasykach, a zwłaszcza Liege-Bastogne-Liege.

 

Andrzej