Pierwszym wyścigiem w sezonie kolarskim 2013, w jakim weźmie udział  ekipa CCC Polsat Polkowice, będzie start w argentyńskiej etapówce, Tour de San Luis.

Jak wiadomo, w zbliżającym się sezonie kolarskim, ekipa CCC Polsat Polkowice będzie występowała jako ekipa ProContinental  Team. Zawodnicy ekipy są już po pierwszym zgrupowaniu konsultacyjno-integracyjnym i szykują się do kolejnych zgrupowań, by możliwie szybko przygotować się do pierwszych startów. Czasu nie jest zbyt wiele, gdyż pierwszy start ekipy zaplanowany został na koniec stycznia 2013 r.

Sezon kolarski 2013 rozpoczynamy startem w dalekiej Argentynie – poinformował dyrektor sportowy ekipy Piotr WadeckiEkipa otrzymała zaproszenie do startu w tym trudnym a zarazem bardzo prestiżowym wyścigu jakim jest Tour de San Luis. Swoje starty jako ekipa pro kontynentalna zaczynamy bardzo mocnym akcentem gdyż na stracie w Argentynie kolarze staną u boku kolarzy z siedmiu ekip Word Toru wśród których wystąpią m.in. Alberto Contador, Vincenzo Nibali, Joaquim Rodriguez i wielu innych bardzo znanych kolarzy światowego peletonu. 

Jedziemy do Argentyny by wśród najlepszych zdobywać kolarskie doświadczenie. Kolarze będą już po zgrupowaniu w Hiszpanii, gdzie mam nadzieję, dobrze przepracują okres przygotowań i podczas wyścigu zapewne nie zabraknie im ambicji by spróbować włączyć się do walki o jak najlepsze lokaty na poszczególnych etapach. Do startu w Tour de San Luis przygotowuje się sześcioosobowa ekipa w składzie: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Adrian Kurek, Bartłomiej Matysiak, Jarosław Marycz i Grzegorz Stępniak.

Wyścig Tour de San Luis (kat. 2.1 UCI) zostanie rozegrany w dniach 21-27 stycznia 2013 roku. Ten siedmioetapowy wyścig  poprowadzony został  drogami wokół miasta San Luis, stolicy prowincji i nie należy do łatwych. Kolarze będą mieli do pokonania  dystans o łącznej długości ponad 1000 km. Pierwsze dwa etapy i ostatni prowadzą po płaskim terenie, natomiast kolejne dwa kończą się finiszami na podjazdach: El Mirador del Potrero i La Carolina. Przewidziano również jazdę indywidualną na czas na trasie długości  19,5 km.

Program wyścigu:

21.01, etap 1 : San Luis – Villa Mercedes, 165 km,
22.01, etap 2 : Tilisarao – Terraza del Portezuelo, 187 km,
23.01, etap 3 : La Punta – Mirador Potrero/La Punta, 180 km
24.01, etap 4 : San Luis – San Luis ( jazda indywidualna na czas) 19,5 km
25.01, etap 5 : Juana Koslay – La Carolina, 185 km
26.01, etap 6 : Quines – Merlo, 131 km
27.01, etap 7 : San Luis – San Luis, 160 km

Jak informują organizatorzy, w wyścigu weźmie udział siedem ekip Word Tour: Movistar Team, Lampre Merida, Omega Pharma-Quick Step, Astana Pro Team, BMC Racing Team, Katusha oraz Cannondale Pro Cycling Team a wśród nich zapowiedziały swój start: Alberto Contador, Tom Boonen, Vincenzo Nibali i inni. Ponadto zaproszenie otrzymało siedem ekip pro kontynentalnych z CCC Polsat Polkowice i dwie argentyńskie ekipy kontynentalne.

W ekipie zakontraktowanych zostało 17 kolarzy co sprawia, że jesteśmy w stanie wystawiać zawsze dwa składy – dodaje Piotr Wadecki . Jako ekipa pro kontynentalna będziemy mieli możliwość ścigania się w wielu wyścigach na świecie. W zbliżającym się sezonie szczególnie będziemy „celowali” w wyścigi organizowane we Włoszech a to m.in. za sprawą obecności w naszej ekipie Davide Rebellina. W chwili obecnej pojawiło się wiele propozycji startów we włoskich wyścigach a zostały podpisane już kontrakty na starty w Giro del Appeninno (kat.1.1) i Giro del Trentino (kat. 2HC). Prowadzimy rozmowy z organizatorami wielu wyścigów i negocjujemy kolejne starty. W związku z tym, że w nadchodzącym sezonie będzie dużo więcej startów, postanowiliśmy zaangażować do współpracy byłego włoskiego kolarza, Gabriele Missaglia, który będzie pełnił rolę dyrektora sportowego, szczególnie podczas włoskich wyścigów.

Jeżeli chodzi o starty ekipy w Polsce to planujemy oczywiście wziąć udział we wszystkich wyścigach wchodzących do kalendarza UCI z uwzględnieniem wyścigów cyklu BGŻ ProLigi – dodał na zakończenie Piotr Wadecki.

Źródło: proteam.cccsport.pl