Drużyna Omega Pharma-Quick Step zakończyła zgrupowanie w mieście Lest, na Słowacji. Kolarze i członkowie ekipy podczas dwóch intensywnych dni ćwiczyli m.in. techniki obrony, wspinaczkę i orientację w terenie.

Podczas tych dwóch dni udało nam się wykonać wszystkie zadania, które wcześniej zaplanowaliśmy. Chłopaki pokazali absolutną umiejętność poświęcania się dla innych; pomagali sobie nawzajem i spędzali razem noce w śpiworach. W porównaniu do poprzedniego roku więcej czasu poświęciliśmy na doskonalenie umiejętności technicznych i koncepcje współpracy. Np. jednym z zadań było przeprowadzenie akcji ratunkowej, która miała na celu pomóc rannym cywilom. Podczas wykonywania tej czynności reszta ekipy dzieliła się swoimi umiejętnościami. Jedni byli lepsi w testach psychologicznych, a inni lepiej radzili sobie z zadaniami technicznymi. To było dla nas unikatowe doświadczenie, które pokazało, że nasi ludzie są bardzo sprawni i zgrani– powiedział Tom Steels, człowiek odpowiedzialny za całą inicjatywę.

Kolarze OPQS także są bardzo zadowoleni z tego obozu. Podkreślają przede wszystkim bardziej efektywną integrację, która była możliwa dzięki temu wydarzeniu.

Nie wiedziałem czego można było się tam spodziewać. Zacząłem to wszystko robić z lekkim sceptycyzmem, ale potem koledzy mnie przekonali i na koniec miałem z tego wiele zabawy– powiedział Tony Martin. Oprócz tego Niemiec podkreślił także znakomitą organizację i podziękował organizatorom za przygotowanie bezpiecznych i odpowiednich warunków do takiej zabawy.

Źródło: Omega Pharma-Quick Step

Foto: ©TDWsport.com

Marta Wiśniewska