peter velitsPeter Velits (obecnie Omega Pharma-Quick Step) w 2014 roku będzie jeździł w amerykańskiej drużynie BMC Racing Team. Tym samym, po raz pierwszy opuści swojego brata bliźniaka – Martina.

Peter ma ogromne doświadczenie i wiele umiejętności. Dla naszej drużyny przede wszystkim będzie wzmocnieniem w jeździe na czas oraz w jeździe po górach – powiedział Jim Ochowicz, główny menadżer BMC.

Sam Słowak chwali swojego nowego pracodawcę i deklaruje chęć rozwijania się.

Każdy wie, że BMC to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Nie tylko jeśli chodzi o kolarzy, ale także o cały sztab i sprzęt. Dlatego jestem szczęśliwy, że dołączę do niej w przyszłym sezonie. Chcę być coraz lepszy. W nowej drużynie będzie to możliwe, ponieważ nauczę się nowych metod treningowych i będę mógł korzystać ze znakomitego sprzętu. Nie mam sprecyzowanego celu, aby wygrać np. jakiś konkretny wyścig. Po prostu chcę wzrastać jako kolarz – zadeklarował Velits.

Peter Velits w 2010 roku stanął na najniższym stopniu podium Vuelta a Espana. W 2012 roku wygrał Tour of Oman oraz był częścią drużyny Omega Pharma, która wywalczyła tytuł mistrza świata w jeździe drużynowej na czas.

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułTour of Utah: Matthews najszybszy w Salt Lake City
Następny artykułArctic Race of Norway: Pierwsze zwycięstwo Nikiasa Arndta w barwach Argos-Shimano
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments