arndtNikias Arndt (Argos-Shimano) był najszybszy na przedostatnim etapie Arctic Race of Norway. Młody niemiecki zawodnik pokonał dwóch kolarzy Vacansoleil-DCM: Kenny’ego van Hummela i Barry’ego Markusa. Van Hummel został nowym liderem wyścigu.

Trzeci dzień zmagań w Arctic Race of Norway to etap z Svolvćr do Stokmarknes o długości 201,5 km. Profil etapu był płaski, więc można się było spodziewać raczej finiszu z dużej grupy.

Na ucieczkę zdecydowało się siedmiu zawodników: Timofey Kritskiy (Katusha), Tony Hurel (Europcar), Louis Verhelst (Cofidis), Fabien Bacquet (BigMat – Auber 93), Sven Erik BystrŘm (Team Oster Hus – Ridley), Matthias Friedemann (Champion System), Sondre Moen Hurum (Oneco Cycling Team). Harcownicy długo utrzymywali się na czele, a ich przygoda zakończyła się dopiero 8 km przed metą. Szyki sprinterom chcieli jeszcze popsuć Rick Flens i Sep Vanmarcke (obaj Belkin Pro Cycling Team), ale ta sztuka im się nie udała.

Finisz to popis drużyny Argos-Shimano i piękne zwycięstwo Nikiasa Arndta. To pierwszy triumf młodego zawodnika w barwach tej drużyny. Drugi był nowy lider wyścigu, Kenny van Hummel (Vacansoleil-DCM), a trzeci Barry Markus (także Vacansoleil-DCM).

Wyniki:

1 ARNDT Nikias Team Argos – Shimano 16 20 4:40:29

2 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 11 12 ,,

3 MARKUS Barry Vacansoleil – DCM 6 7 ,,

4 DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 5 5 ,,

5 HUSHOVD Thor BMC Racing Team 4 4 ,,

6 KOGSTAD RINGHEIM Jo Team People4you – Unaas Cycling 2 3 ,,

7 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise 2 ,,

8 BLIKRA Haavard Team Oster Hus – Ridley 1 ,,

9 BERGSLAND Jon Oneco Cycling Team ,,

10 WILSSON Edvin Team Joker – Merida ,,

11 SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura ,,

12 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

13 DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 ,,

14 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

15 BOL Jetse Belkin Pro Cycling Team ,,

16 SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano ,,

17 PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony ,,

18 EIDSHEIM Filip Team Oster Hus – Ridley ,,

19 BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycling ,,

20 BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits ,,

21 TRONDSEN Trond Froy – Bianchi ,,

22 NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

23 SPIKSETH Elias Froy – Bianchi ,,

24 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team ,,

25 HALLER Marco Katusha Team ,,

26 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

27 ENGER Sondre Holst Team Plussbank ,,

28 COMMEYNE Davy Accent.jobs – Wanty ,,

29 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

30 BERGER Hakon Frengstad Team Ringeriks – Kraft Look ,,

31 AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team ,,

32 BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker – Merida ,,

33 DOWNING Russell Team NetApp – Endura ,,

34 TURGOT Sébastien Team Europcar ,,

35 NAULEAU Bryan Team Europcar ,,

36 EICHLER Markus Team NetApp – Endura ,,

37 SKJERPING Kristoffer Team Joker – Merida ,,

38 BACQUET Fabien BigMat – Auber 93 ,,

39 CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits ,,

40 HUREL Tony Team Europcar ,,

41 TULIK Angelo Team Europcar ,,

42 JENSEN August Team Oster Hus – Ridley ,,

43 ERLAND Andreas Team Plussbank ,,

44 YSSAAD Yannis BigMat – Auber 93 ,,

45 DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony ,,

46 MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

47 SMITH Dion Champion System Pro Cycling Team ,,

48 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,

49 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

50 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling ,,

51 BELL Zach Champion System Pro Cycling Team ,,

52 IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,

53 BELKOV Maxim Katusha Team ,,

54 HAUGĺRD Phan Ĺge Oneco Cycling Team ,,

55 CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,

56 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

57 LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

58 HOEM Bjorn Tore Nilsen Team Plussbank ,,

59 VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team ,,

60 KřRNER Max Emil Team Ringeriks – Kraft Look ,,

61 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,

62 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,,

63 LUKKEDAHL Řivind Team Ringeriks – Kraft Look ,,

64 BřRRESEN Magnus Oneco Cycling Team ,,

65 VANTOMME Maxime Crelan-Euphony ,,

66 GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty ,,

67 LUNKE Sindre Team Plussbank ,,

68 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

69 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

70 THWAITES Scott Team NetApp – Endura ,,

71 JENSEN Christer Team Joker – Merida ,,

72 AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano ,,

73 HURUM Sondre Moen Oneco Cycling Team ,,

74 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

75 LAENGEN Řystein Stake Oneco Cycling Team ,,

76 FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team ,,

77 VAN MELSEN Kevin Accent.jobs – Wanty ,,

78 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,

79 KOHLER Martin BMC Racing Team ,,

80 BYSTRŘM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley ,,

81 MARTENS Paul Belkin Pro Cycling Team ,,

82 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

83 LANDA Andreas Oneco Cycling Team ,,

84 DYRNES Kristian Team Oster Hus – Ridley ,,

85 NERZ Dominik BMC Racing Team ,,

86 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

87 DE BUYST Jasper Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

88 BUGGE Vegard Robinson Team Joker – Merida ,,

89 GRONDAHL JANSEN Amund Team Plussbank ,,

90 GALTA Frederik Strand Team Oster Hus – Ridley ,,

91 LARSEN Thomas Team Plussbank ,,

92 DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 ,,

93 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

94 REMME Stian Team Joker – Merida ,,

95 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

96 CHAVANEL Sébastien Team Europcar ,,

97 ANDERSEN Oddbjorn Klomsten Froy – Bianchi ,,

98 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

99 BACON Romain BigMat – Auber 93 ,,

100 KRITSKIY Timofey Katusha Team ,,

101 JEROME Vincent Team Europcar ,,

102 STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano ,,

103 HERMANSEN Sindre Eid Team Ringeriks – Kraft Look ,,

104 MATZKA Ralf Team NetApp – Endura ,,

105 TANDREVOLD Halvor Landmark Froy – Bianchi ,,

106 LANDER Sebastian BMC Racing Team ,,

107 LINDAU Philip Team People4you – Unaas Cycling ,,

108 NORDHAUG Lars Petter Belkin Pro Cycling Team 0:15

109 JARC Blaz Team NetApp – Endura 0:23

110 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 0:25

111 HUPOND Thierry Team Argos – Shimano 0:31

112 VERHELST Louis Cofidis Solutions Crédits 0:49

113 BLYTHE Adam BMC Racing Team 2:08

114 DILLIER Silvan BMC Racing Team ,,

115 FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team 3:13

Klasyfikacja generalna:

1 (2) VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 8 12:42:07

2 (1) HUSHOVD Thor BMC Racing Team 0:03

3 (5) MARKUS Barry Vacansoleil – DCM 0:06

4 (40) ARNDT Nikias Team Argos – Shimano ,,

5 (3) HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 0:07

6 (4) VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise 0:09

7 (18) HUREL Tony Team Europcar 0:10

8 (7) HALLER Marco Katusha Team ,,

9 (6) SELIG Rüdiger Katusha Team 0:12

10 (59) BYSTRŘM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley ,,

11 (8) VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team 0:13

12 (9) FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team 0:14

13 (10) VAN MELSEN Kevin Accent.jobs – Wanty ,,

14 (38) BACQUET Fabien BigMat – Auber 93 0:15

15 (11) JENSEN August Team Oster Hus – Ridley ,,

16 (33) KRITSKIY Timofey Katusha Team ,,

17 (75) SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura ,,

18 (12) OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling ,,

19 (13) KřRNER Max Emil Team Ringeriks – Kraft Look ,,

20 (14) BOL Jetse Belkin Pro Cycling Team 0:16

21 (19) WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

22 (15) ENGER Sondre Holst Team Plussbank ,,

23 (20) PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony ,,

24 (21) BERGSLAND Jon Oneco Cycling Team ,,

25 (25) KOGSTAD RINGHEIM Jo Team People4you – Unaas Cycling ,,

26 (24) DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 ,,

27 (32) BLIKRA Haavard Team Oster Hus – Ridley ,,

28 (23) GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

29 (29) EIDSHEIM Filip Team Oster Hus – Ridley ,,

30 (26) COMMEYNE Davy Accent.jobs – Wanty ,,

31 (22) CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits ,,

32 (28) AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team ,,

33 (37) BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits ,,

34 (34) BERGER Hakon Frengstad Team Ringeriks – Kraft Look ,,

35 (17) AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano ,,

36 (27) SMITH Dion Champion System Pro Cycling Team ,,

37 (42) NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

38 (30) LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

39 (36) CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,

40 (44) BORGERSEN Reidar Bohlin Team Joker – Merida ,,

41 (16) MATZKA Ralf Team NetApp – Endura ,,

42 (53) DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

43 (46) MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

44 (49) ERLAND Andreas Team Plussbank ,,

45 (43) LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

46 (41) SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,,

47 (35) BUGGE Vegard Robinson Team Joker – Merida ,,

48 (51) DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony ,,

49 (45) VANTOMME Maxime Crelan-Euphony ,,

50 (60) HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team ,,

51 (47) THWAITES Scott Team NetApp – Endura ,,

52 (39) DE BUYST Jasper Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

53 (63) EICHLER Markus Team NetApp – Endura ,,

54 (48) LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,

55 (58) IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,

56 (73) SKJERPING Kristoffer Team Joker – Merida ,,

57 (67) LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,

58 (72) TULIK Angelo Team Europcar ,,

59 (84) SPIKSETH Elias Froy – Bianchi ,,

60 (65) BELKOV Maxim Katusha Team ,,

61 (54) VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

62 (52) DYRNES Kristian Team Oster Hus – Ridley ,,

63 (66) HOEM Bjorn Tore Nilsen Team Plussbank ,,

64 (61) DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

65 (85) NAULEAU Bryan Team Europcar ,,

66 (68) BřRRESEN Magnus Oneco Cycling Team ,,

67 (57) MARTENS Paul Belkin Pro Cycling Team ,,

68 (71) HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

69 (81) HAUGĺRD Phan Ĺge Oneco Cycling Team ,,

70 (55) KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

71 (70) HURUM Sondre Moen Oneco Cycling Team ,,

72 (56) JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

73 (69) LAENGEN Řystein Stake Oneco Cycling Team ,,

74 (83) LUNKE Sindre Team Plussbank ,,

75 (86) LUKKEDAHL Řivind Team Ringeriks – Kraft Look ,,

76 (64) ANDERSEN Oddbjorn Klomsten Froy – Bianchi ,,

77 (78) KOHLER Martin BMC Racing Team ,,

78 (76) NERZ Dominik BMC Racing Team ,,

79 (80) SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

80 (74) DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 ,,

81 (79) GRONDAHL JANSEN Amund Team Plussbank ,,

82 (77) LARSEN Thomas Team Plussbank ,,

83 (87) GALTA Frederik Strand Team Oster Hus – Ridley ,,

84 (88) VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

85 (82) LANDER Sebastian BMC Racing Team ,,

86 (92) LANDA Andreas Oneco Cycling Team ,,

87 (90) BACON Romain BigMat – Auber 93 ,,

88 (91) STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano ,,

89 (93) TANDREVOLD Halvor Landmark Froy – Bianchi ,,

90 (94) LINDAU Philip Team People4you – Unaas Cycling ,,

91 (31) JARC Blaz Team NetApp – Endura 0:39

92 (62) RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 0:41

93 (95) BELL Zach Champion System Pro Cycling Team 0:42

94 (96) GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty 1:08

95 (89) DILLIER Silvan BMC Racing Team 2:24

96 (50) FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team 3:29

97 (97) SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 4:25

98 (99) HERMANSEN Sindre Eid Team Ringeriks – Kraft Look 4:46

99 (98) HUPOND Thierry Team Argos – Shimano 4:56

100 (100) REMME Stian Team Joker – Merida 8:04

101 (101) NORDHAUG Lars Petter Belkin Pro Cycling Team 8:57

102 (102) JEROME Vincent Team Europcar 10:38

103 (106) BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycling 17:55

104 (109) DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 ,,

105 (108) TRONDSEN Trond Froy – Bianchi ,,

106 (104) YSSAAD Yannis BigMat – Auber 93 ,,

107 (110) WILSSON Edvin Team Joker – Merida ,,

108 (107) JENSEN Christer Team Joker – Merida ,,

109 (112) OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,

110 (111) PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

111 (113) TURGOT Sébastien Team Europcar 18:26

112 (114) DOWNING Russell Team NetApp – Endura 18:27

113 (115) CHAVANEL Sébastien Team Europcar 18:30

114 (105) VERHELST Louis Cofidis Solutions Crédits 18:44

115 (103) BLYTHE Adam BMC Racing Team 19:59

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga