matthewsMichael Matthews (Orica-GreenEdge) wygrał czwarty etap Tour of Utah. W sprinterskim pojedynku Australijczyk pokonał dwóch Belgów: Grega Van Avermaeta (BMC Racing Team) i Jaspera Stuyvena (Bontrager Cycling Team). Koszulkę lidera utrzymał Lachlan David Morton (Garmin-Sharp).

Czwarty dzień ścigania w The Larry H.Miller Tour of Utah to krótki (54,7 km) etap w Salt Lake City. Zawodnicy mieli do przejechania 5 rund po ulicach tego miasta.

W ucieczkę zabrali się Marsh Cooper (Optum), Jens Voigt (RadioShack – Leopard), Francisco Mancebo (5 Hour Energy/Kenda), Chris Baldwin (Bissell) i Craig Lewis (Champion System). Najdłużej na czele utrzymał się Lewis, który został złapany tuż przed ostatnim kilometrem.

Na dłuższy sprint zdecydował się Greg Van Avermaet (BMC), ale dzielnie na kole podczas końcowej wspinaczki utrzymał się Michael Matthews (Orica-GreenEDGE). Ostatnie metry to popis Australijczyka, który zdecydowanie wygrał dzisiejszy etap. Drugi był Van Avermaet, a trzecie miejsce wywalczył młody Belg, Jasper Stuyven (Bontrager Cycling Team). Na czele wyścigu bez zmian, po wczorajszym pięknym zwycięstwie koszulki lidera nie oddał Lachlan David Morton (Garmin-Sharp).

Wyniki:

1 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 1:10:17

2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team

3 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Cycling Team

4 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling

5 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies

6 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling

7 Gregory Obando Brenes (CRi) Champion System Pro Cycling

8 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Jamis-Hagens Berman

9 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin Sharp

10 Lachlan David Morton (Aus) Team Garmin Sharp

11 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling

12 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling

13 Alex Correia Diniz (Bra) Funvic Brasilinvest

14 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard

15 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard

16 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling

17 Peter Stetina (USA) Team Garmin Sharp

18 Francisco Mancebo Perez (Spa) 5-Hour Energy p/b Kenda

19 Benjamin King (USA) RadioShack Leopard

20 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard

21 Thomas Danielson (USA) Team Garmin Sharp

22 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard

23 Philip Deignan (Ire) UnitedHealthcare Pro Cycling

24 Tanner Putt (USA) Bontrager Cycling Team

25 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:00:11

26 Michael Schaer (Swi) BMC Racing Team

27 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Kenda

28 Gavin Mannion (USA) Bontrager Cycling Team

29 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN-Qhubeka

30 Joseph Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development

31 Carter Jones (USA) Bissell Pro Cycling

32 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis-Hagens Berman

33 Taylor Shelden (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing

34 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling

35 Juraj Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling

36 Chad Haga (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies

37 Stefano Agostini (Ita) Cannondale Pro Cycling

38 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling

39 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development

40 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman

41 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman 0:00:21

42 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team

43 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka 0:00:24

44 Andzs Flaksis (Lat) Bontrager Cycling Team 0:00:27

45 Julien Taramarcaz (Swi) BMC Racing Team 0:00:29

46 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling

47 Jakub Novak (Cze) BMC Racing Team 0:00:31

48 James Driscoll (USA) Jamis-Hagens Berman

49 Meron Russom (Eri) MTN-Qhubeka 0:00:36

50 Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka 0:00:38

51 Andy Baker (USA) Hincapie Sportswear Development 0:00:40

52 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling

53 Nariyuki Masuda (Jpn) Cannondale Pro Cycling

54 Connor O’Leary (USA) Bontrager Cycling Team

55 Robert Sweeting (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing 0:00:46

56 Ryan Roth (Can) Champion System Pro Cycling 0:00:55

57 Max Jenkins (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda

58 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Jelly Belly p/b Kenda 0:00:58

59 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge 0:01:04

60 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge

61 Tyler Magner (USA) Hincapie Sportswear Development 0:01:06

62 Flavio Cardoso Santos (Bra) Funvic Brasilinvest 0:01:12

63 Nelson Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard

64 Alexander Hagman (USA) Jelly Belly p/b Kenda

65 James Stemper (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing

66 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development

67 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling 0:01:15

68 David Williams (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing

69 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Sportswear Development

70 Andres Diaz (Col) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing

71 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling 0:01:22

72 Ryota Nishizono (Jpn) Champion System Pro Cycling

73 Jeremy Durrin (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies

74 Martin Wesemann (RSA) MTN-Qhubeka 0:01:25

75 Phil Gaimon (USA) Bissell Pro Cycling 0:01:27

76 Nathan Brown (USA) Bontrager Cycling Team

77 Nathan Wilson (USA) Bontrager Cycling Team

78 Emerson Oronte (USA) Jelly Belly p/b Kenda

79 Tiago Fiorilli (Bra) Funvic Brasilinvest 0:01:32

80 Marsh Cooper (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies

81 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin Sharp 0:01:33

82 Juan José Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman

83 Jonathan Patrick McCarty (USA) Bissell Pro Cycling 0:01:39

84 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling

85 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies

86 Rohan Dennis (Aus) Team Garmin Sharp 0:01:45

87 Lawson Craddock (USA) Bontrager Cycling Team 0:01:53

88 Michael Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies

89 Ian Burnett (USA) Jelly Belly p/b Kenda

90 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard 0:01:55

91 Jason McCartney (USA) Bissell Pro Cycling

92 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Pro Cycling

93 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman

94 Morgan Schmitt (USA) Jelly Belly p/b Kenda

95 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling

96 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling

97 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard

98 David Zabriskie (USA) Team Garmin Sharp

99 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest

100 Michael Torckler (NZl) Bissell Pro Cycling

101 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team

102 Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling

103 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Kenda

104 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development

105 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge 0:02:05

106 Damian Howson (Aus) Orica GreenEdge 0:02:09

107 Tommy Nankervis (Aus) Bissell Pro Cycling

108 Ramiro Cabrera Gonzalez (Uru) Funvic Brasilinvest 0:02:22

109 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:26

HD Ruben Companioni (Cub) Jamis-Hagens Berman 0:10:29

Klasyfikacja generalna:

1 Lachlan David Morton (Aus) Team Garmin Sharp 14:59:24

2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:26

3 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:40

4 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 0:00:43

5 Gregory Obando Brenes (CRi) Champion System Pro Cycling 0:00:44

6 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard

7 Benjamin King (USA) RadioShack Leopard

8 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling

9 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard

10 Peter Stetina (USA) Team Garmin Sharp

11 Thomas Danielson (USA) Team Garmin Sharp

12 Philip Deignan (Ire) UnitedHealthcare Pro Cycling

13 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard

14 Michael Schaer (Swi) BMC Racing Team 0:00:55

15 Carter Jones (USA) Bissell Pro Cycling

16 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN-Qhubeka

17 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling

18 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Jamis-Hagens Berman 0:01:19

19 Rohan Dennis (Aus) Team Garmin Sharp 0:02:29

20 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman 0:02:44

21 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:01

22 Chad Haga (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:03:12

23 Francisco Mancebo Perez (Spa) 5-Hour Energy p/b Kenda 0:03:30

24 Alex Correia Diniz (Bra) Funvic Brasilinvest 0:03:32

25 Joseph Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development 0:03:44

26 Stefano Agostini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:03:45

27 Gavin Mannion (USA) Bontrager Cycling Team

28 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team

29 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman 0:03:55

30 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:04:03

31 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Jelly Belly p/b Kenda 0:04:55

32 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge 0:05:39

33 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka 0:07:07

34 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 0:07:17

35 Alexander Hagman (USA) Jelly Belly p/b Kenda 0:07:55

36 Marsh Cooper (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:08:15

37 Jakub Novak (Cze) BMC Racing Team 0:08:58

38 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Kenda 0:10:33

39 Taylor Shelden (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing

40 Phil Gaimon (USA) Bissell Pro Cycling 0:10:36

41 Max Jenkins (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda 0:11:16

42 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling 0:11:44

43 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin Sharp 0:11:54

44 Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling 0:12:15

45 Morgan Schmitt (USA) Jelly Belly p/b Kenda 0:12:17

46 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team

47 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest 0:13:06

48 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Cycling Team 0:13:20

49 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling 0:13:28

50 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling

51 Tanner Putt (USA) Bontrager Cycling Team

52 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis-Hagens Berman 0:13:39

53 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling

54 Michael Torckler (NZl) Bissell Pro Cycling 0:13:44

55 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team 0:13:49

56 Andzs Flaksis (Lat) Bontrager Cycling Team 0:13:55

57 Connor O’Leary (USA) Bontrager Cycling Team 0:14:08

58 Nariyuki Masuda (Jpn) Cannondale Pro Cycling

59 Andres Diaz (Col) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing 0:14:43

60 Nathan Wilson (USA) Bontrager Cycling Team 0:14:55

61 Tiago Fiorilli (Bra) Funvic Brasilinvest 0:15:00

62 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin Sharp 0:15:01

63 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling

64 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling 0:15:22

65 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:15:33

66 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:16:02

67 Tyler Magner (USA) Hincapie Sportswear Development 0:17:05

68 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:17:37

69 James Stemper (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing 0:17:40

70 Julien Taramarcaz (Swi) BMC Racing Team 0:18:03

71 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Sportswear Development 0:18:52

72 David Zabriskie (USA) Team Garmin Sharp 0:19:00

73 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge 0:19:24

74 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development 0:19:32

75 Nathan Brown (USA) Bontrager Cycling Team 0:19:55

76 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge 0:19:59

77 Ryan Roth (Can) Champion System Pro Cycling 0:22:03

78 Ryota Nishizono (Jpn) Champion System Pro Cycling 0:22:33

79 Emerson Oronte (USA) Jelly Belly p/b Kenda 0:22:38

80 James Driscoll (USA) Jamis-Hagens Berman 0:22:40

81 Lawson Craddock (USA) Bontrager Cycling Team 0:23:04

82 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:23:06

83 Juraj Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:23:13

84 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard 0:23:41

85 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling 0:23:42

86 Flavio Cardoso Santos (Bra) Funvic Brasilinvest 0:24:14

87 Damian Howson (Aus) Orica GreenEdge 0:24:45

88 Meron Russom (Eri) MTN-Qhubeka 0:24:48

89 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development 0:24:58

90 Robert Sweeting (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing

91 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:25:51

92 Martin Wesemann (RSA) MTN-Qhubeka 0:25:52

93 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Kenda 0:26:07

94 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Pro Cycling

95 Jeremy Durrin (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:26:12

96 Jonathan Patrick McCarty (USA) Bissell Pro Cycling 0:26:39

97 David Williams (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing 0:27:02

98 Michael Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:27:17

99 Ian Burnett (USA) Jelly Belly p/b Kenda 0:29:44

100 Jason McCartney (USA) Bissell Pro Cycling 0:29:46

101 Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka 0:30:00

102 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling 0:30:06

103 Andy Baker (USA) Hincapie Sportswear Development 0:30:10

104 Nelson Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:34:32

105 Tommy Nankervis (Aus) Bissell Pro Cycling 0:36:10

106 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:36:20

107 Ramiro Cabrera Gonzalez (Uru) Funvic Brasilinvest 0:41:26

108 Juan José Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman 0:48:28

109 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman 0:48:50

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga