Thor HushovdThor Hushovd (BMC Racing) rozkręcił się na dobre w sezonie 2013. Po ostatnich sukcesach w Tour de Pologne, dziś okazał się najszybszy na 2. etapie Arctic Race of Norway.

O losach dzisiejszego etapu rozegranego w miejscowości Svolvar zdecydował finisz z peletonu. Wygrał go faworyt gospodarzy – Thor Hushovd. Były mistrz świata pokonał Belga Toma Van Asbroecka (Topsport Vlaanderen-Baloise) oraz młodego Austriaka Marco Hallera (Katusha).

Hushovd dzięki zwycięstwu założył koszulkę lidera.

Wyniki:

1 Thor HUSHOVD NOR BMC 3:38:09
2 Tom VAN ASBROECK BEL TSV 0
3 Marco HALLER AUT KAT 0
4 Kenny Robert VAN HUMMEL NED VCD 0
5 Sondre H ENGER NOR TPB 0
6 Jetse BOL NED BEL 0
7 Yannis YSSAAD FRA BIG 0
8 Louis VERHELST BEL COF 0
9 Ralf MATZKA GER TNE 0
10 Tony HUREL FRA EUC 0
11 Zico WAEYTENS BEL TSV 0
12 Baptiste PLACKAERT BEL CRE 0
13 Jon Einar BERGSLAND NOR OCM 0
14 Jonas AHLSTRAND SWE ARG 0
15 Mathieu DRUJON FRA BIG 0
16 Blaz JARC SLO TNE 0
17 Christian BERTILSSON SWE PPY 0
18 Haavard BLIKRA NOR OHR 0
19 Rudiger SELIG GER KAT 0
20 Christer JENSEN NOR TJM 0
21 Edwig CAMMAERTS BEL COF 0
22 Clinton Robert AVERY NZL CSS 0
23 Timofey KRITSKIY RUS KAT 0
24 Dion SMITH NZL CSS 0
25 Barry MARKUS NED VCD 0
26 Sep VANMARCKE BEL BEL 0
27 Matthias FRIEDEMANN GER CSS 0
28 Hakon Frengstad BERGER NOR KRA 0
29 Davy COMMEYNE BEL AJW 0
30 Jan GHYSELINCK BEL COF 0
31 Jasper DE BUYST BEL TSV 0
32 Arnaud LABBE FRA COF 0
33 Moreno HOFLAND NED BEL 0
34 Gilles DEVILLERS BEL CRE 0
35 Trond Hakon TRONDSEN NOR FRB 0
36 Filip EIDSHEIM NOR OHR 0
37 Florent BARLE FRA COF 0
38 Jo Kogstad RINGHEIM NOR PPY 0
39 Kristian DYRNES NOR OHR 0
40 Benoit DRUJON FRA BIG 0
41 Tobias LUDVIGSSON SWE ARG 0
42 Vegard robinson BUGGE NOR TJM 0
43 Adam BLYTHE GBR BMC 0
44 Steven CAETHOVEN BEL AJW 0
45 Nikias ARNDT GER ARG 0
46 Andreas ERLAND NOR TPB 0
47 Wouter MOL NED VCD 0
48 Sébastien DELFOSSE BEL CRE 0
49 Fabien BACQUET FRA BIG 0
50 Tord Andre SUNDHAGEN NOR FRB 0
51 Maxime VANTOMME BEL CRE 0
52 Rick FLENS NED BEL 0
53 Scott THWAITES GBR TNE 0
54 Fredrik LUDVIGSSON SWE PPY 0
55 Preben VAN HECKE BEL TSV 0
56 Thomas DEGAND BEL AJW 0
57 Reidar Bohlin BORGERSEN NOR TJM 0
58 Bjørn tore nilsen HOEM NOR TPB 0
59 Edvin WILSSON SWE TJM 0
60 Kristoffer SKJERPING NOR TJM 0
61 Stijn NEIRYNCK BEL TSV 0
62 Flavien DASSONVILLE FRA BIG 0
63 Zachary BELL CAN CSS 0
64 Gert JOEAAR EST COF 0
65 Kevin VAN MELSEN BEL AJW 0
66 Sebastian LANDER DEN BMC 0
67 Sondre Moen HURUM NOR OCM 0
68 Mikhail IGNATYEV RUS KAT 0
69 Michael OLSSON SWE PPY 0
70 Oystein Stake LAENGEN NOR OCM 0
71 Martin KOHLER SUI BMC 0
72 Reinier HONIG NED CRE 0
73 Maxim BELKOV RUS KAT 0
74 Rob RUIJGH NED VCD 0
75 Dominik NERZ GER BMC 0
76 Paul MARTENS GER BEL 0
77 Maurits LAMMERTINK NED VCD 0
78 Oyvind LUKKEDAL NOR KRA 0
79 Oddbjorn Klomsten ANDERSEN NOR FRB 0
80 Sander HELVEN BEL TSV 0
81 Sindre Skjostad LUNKE NOR TPB 0
82 Michael SCHWARZMANN GER TNE 0
83 Markus EICHLER GER TNE 0
84 Klaas SYS BEL CRE 0
85 August JENSEN NOR OHR 0
86 Nicolas VOGONDY FRA AJW 0
87 Romain BACON FRA BIG 0
88 Amund Grøndahl JANSEN NOR TPB 0
89 Bryan NAULLEAU FRA EUC 0
90 Mart OJAVEE EST CSS 0
91 Max Emil Boholm KORNER NOR KRA 0
92 Wesley KREDER NED VCD 0
93 Fredrik s GALTA NOR OHR 0
94 Sven erik BYSTRØM NOR OHR 0
95 Robert PÖLDER SWE PPY 0
96 Silvan DILLIER SUI BMC 0
97 Andreas LANDA NOR OCM 0
98 Tom STAMSNIJDER NED ARG 0
99 Thomas LARSEN NOR TPB 0
100 Philip LINDAU SWE PPY 0
101 Halvord TANDREVOLD NOR FRB 0
102 Magnus BØRRESEN NOR OCM 0
103 Angelo TULIK FRA EUC 0
104 Russell DOWNING GBR TNE 38
105 Jérôme GILBERT BEL AJW 52
106 Elias Angell SPIKSETH NOR FRB 0
107 Phan åge HAUGÅRD NOR OCM 0
108 Ramon SINKELDAM NED ARG +4:09
109 Thierry HUPOND FRA ARG +4:09
110 Sindre Eid HERMANSEN NOR KRA +4:30
111 Stian REMME NOR TJM +7:48
112 Lars Petter NORDHAUG NOR BEL +7:48
113 Vincent JEROME FRA EUC +10:22
114 Sébastien CHAVANEL FRA EUC +18:14
115 Sébastien TURGOT FRA EUC +18:14
DNF Marius HAFSAS NOR KRA

Klasyfikacja generalna
1 Thor HUSHOVD BMC 8:01:41
2 Kenny Robert VAN HUMMEL VCD 3
3 Sander HELVEN TSV 4
4 Tom VAN ASBROECK TSV 7
5 Barry MARKUS VCD 7
6 Rudiger SELIG KAT 9
7 Marco HALLER KAT 9
8 Sep VANMARCKE BEL 10
9 Matthias FRIEDEMANN CSS 11
10 Kevin VAN MELSEN AJW 11
11 August JENSEN OHR 12
12 Michael OLSSON PPY 12
13 Max Emil Boholm KORNER KRA 12
14 Jetse BOL BEL 13
15 Sondre H ENGER TPB 13
16 Ralf MATZKA TNE 13
17 Jonas AHLSTRAND ARG 13
18 Tony HUREL EUC 13
19 Zico WAEYTENS TSV 13
20 Baptiste PLACKAERT CRE 13
21 Jon Einar BERGSLAND OCM 13
22 Edwig CAMMAERTS COF 13
23 Jan GHYSELINCK COF 13
24 Mathieu DRUJON BIG 13
25 Jo Kogstad RINGHEIM PPY 13
26 Davy COMMEYNE AJW 13
27 Dion SMITH CSS 13
28 Clinton Robert AVERY CSS 13
29 Filip EIDSHEIM OHR 13
30 Arnaud LABBE COF 13
31 Blaz JARC TNE 13
32 Haavard BLIKRA OHR 13
33 Timofey KRITSKIY KAT 13
34 Hakon Frengstad BERGER KRA 13
35 Vegard robinson BUGGE TJM 13
36 Steven CAETHOVEN AJW 13
37 Florent BARLE COF 13
38 Fabien BACQUET BIG 13
39 Jasper DE BUYST TSV 13
40 Nikias ARNDT ARG 13
41 Tord Andre SUNDHAGEN FRB 13
42 Stijn NEIRYNCK TSV 13
43 Fredrik LUDVIGSSON PPY 13
44 Reidar Bohlin BORGERSEN TJM 13
45 Maxime VANTOMME CRE 13
46 Wouter MOL VCD 13
47 Scott THWAITES TNE 13
48 Tobias LUDVIGSSON ARG 13
49 Andreas ERLAND TPB 13
50 Rick FLENS BEL 13
51 Gilles DEVILLERS CRE 13
52 Kristian DYRNES OHR 13
53 Sébastien DELFOSSE CRE 13
54 Preben VAN HECKE TSV 13
55 Wesley KREDER VCD 13
56 Gert JOEAAR COF 13
57 Paul MARTENS BEL 13
58 Mikhail IGNATYEV KAT 13
59 Sven erik BYSTRØM OHR 13
60 Moreno HOFLAND BEL 13
61 Thomas DEGAND AJW 13
62 Rob RUIJGH VCD 13
63 Markus EICHLER TNE 13
64 Oddbjorn Klomsten ANDERSEN FRB 13
65 Maxim BELKOV KAT 13
66 Bjørn tore nilsen HOEM TPB 13
67 Maurits LAMMERTINK VCD 13
68 Magnus BØRRESEN OCM 13
69 Oystein Stake LAENGEN OCM 13
70 Sondre Moen HURUM OCM 13
71 Reinier HONIG CRE 13
72 Angelo TULIK EUC 13
73 Kristoffer SKJERPING TJM 13
74 Flavien DASSONVILLE BIG 13
75 Michael SCHWARZMANN TNE 13
76 Dominik NERZ BMC 13
77 Thomas LARSEN TPB 13
78 Martin KOHLER BMC 13
79 Amund Grøndahl JANSEN TPB 13
80 Klaas SYS CRE 13
81 Phan åge HAUGÅRD OCM 13
82 Sebastian LANDER BMC 13
83 Sindre Skjostad LUNKE TPB 13
84 Elias Angell SPIKSETH FRB 13
85 Bryan NAULLEAU EUC 13
86 Oyvind LUKKEDAL KRA 13
87 Fredrik s GALTA OHR 13
88 Nicolas VOGONDY AJW 13
89 Silvan DILLIER BMC 13
90 Romain BACON BIG 13
91 Tom STAMSNIJDER ARG 13
92 Andreas LANDA OCM 13
93 Halvord TANDREVOLD FRB 13
94 Philip LINDAU PPY 13
95 Zachary BELL CSS 39
96 Jérôme GILBERT AJW +1:05
97 Ramon SINKELDAM ARG +4:22
98 Thierry HUPOND ARG +4:22
99 Sindre Eid HERMANSEN KRA +4:43
100 Stian REMME TJM +8:01
101 Lars Petter NORDHAUG BEL +8:39
102 Vincent JEROME EUC +10:35
103 Adam BLYTHE BMC +17:51
104 Yannis YSSAAD BIG +17:52
105 Louis VERHELST COF +17:52
106 Christian BERTILSSON PPY +17:52
107 Christer JENSEN TJM +17:52
108 Trond Hakon TRONDSEN FRB +17:52
109 Benoit DRUJON BIG +17:52
110 Edvin WILSSON TJM +17:52
111 Robert PÖLDER PPY +17:52
112 Mart OJAVEE CSS +17:52
113 Sébastien TURGOT EUC +18:23
114 Russell DOWNING TNE +18:24
115 Sébastien CHAVANEL EUC +18:27

 

Foto: Artur Machnik

Andrzej