fot. BMC

Richie Porte (BMC Racing Team) po raz kolejny będzie chciał zdjąć z siebie klątwę wielkich tourów.

Dwa lata z rzędu Tasmańczyk musiał przedwcześnie pożegnać się z marzeniami o dobrym miejscu w Tour de France. Mimo tego niepowodzenia jest gotowy, aby powalczyć o generalkę w hiszpańskiej Vuelcie.

Jedyny jego występ na Vuelta a Espana miał miejsce w 2012 roku i zakończył się daleką pozycją w klasyfikacji generalnej. Jednak Porte na przedostatnim etapie kończącym się na słynnym Bola Del Mundo wywalczył drugie miejsce.

To będzie mój ostatni wielkie tour w barwach BMC Racing Team i chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony. Jednak przez kontuzję na Tour de France musiałem na dłużej pożegnać się z rowerem. Będziemy patrzeć z dnia na dzień jak organizm zareaguje na obciążenia. Mamy mocny zespół i stać nas na wiele

– mówi Richie Porte.

Oprócz Tasmańczyka w składzie będzie przede wszystkim Rohan Dennis, który ostrzy sobie zęby na inaugurującą zmagania czasówkę w Maladze. Ważnym ogniwem zespołu jest także Dylan Teuns.

Skład BMC Racing Team na Vuelta a Espana 2018:

Brent Bookwalter, Alessandro De Marchi, Rohan Dennis, Richie Porte, Nicolas Roche, Joey Rosskopf, Dylan Teuns i Francisco Ventoso.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments