Dla hiszpańskiego zespołu Movistar pierwszymi startami w nadchodzącym sezonie będą: argentyński Tour de San Luis (21.01 – 27.01) oraz australijski Tour Down Under (22.01 – 27.01).

Liderem podczas Tour Down Under będzie sprinter José Joaquín Rojas, który w zakończonym sezonie odniósł tylko jedno zwycięstwo (1 etap Vuelta al Pais Vasco). Jednak Eusebio Unzué liczy, że jego zawodnik przypomni sobie dobre występy w tym wyścigu, które notował zwłaszcza w 2008 i 2009 roku (dwa razy 3. miejsce w generalce). Ekipę, która będzie się ścigała na Antypodach uzupełnią między innymi: Jose Iván Gutiérrez, Javi Moreno, Andrey Amador oraz debiutujący w drużynie Eros Capecchi.

Natomiast w Argentynie podczas Tour de San Luis hiszpański team będzie reprezentowany między innymi przez: Francisco Ventoso i Jonathana Castroviejo. W tym wyścigu pojedzie także triumfator Vuelty z 2011 roku – Juan Jose Cobo, który jak najszybciej by chciał zapomnieć o minionym sezonie i pokazać, że udany rok 2011 z Geox – TMC nie był dziełem przypadku.

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga