Były zawodnik warszawskiej Legii, Bank BGŻ Team oraz Bolmetu-Trek Legnica – Marcin Urbanowski, jest ostatnim wzmocnieniem kontynentalnej ekipy Wibatech-Brzeg. Skład drużyny w przyszłym sezonie liczyć będzie 10. zawodników.

Urbanowski w wieku zaledwie 24-lat, ma za sobą już cztery sezony w gronie zawodowców. Od 2008 do 2009.r bronił barw drużyny Legia-Felt, by później trafić do DHL-Author, a w sezonie 2011 do Bank BGŻ Team. Niestety na początku 2012 roku nie przedłużono z nim kontraktu i ścigał się w amatorskiej drużynie Bolmet-Trek Legnica. Teraz jednak znów pojawiła się okazja do tego, by wrócić do drużyny zawodowej. „Wiele się nauczyłem będąc w Legii kierowanej przez Pana Zbigniewa Ludwiniaka i drużynach Pana Zbigniewa Szczepkowskiego. Zdobyłem tam sporo doświadczenia. Chciałem wrócić do drużyny, która zapewni mi starty w wyścigach UCI. Konkretne rozmowy z Wibatechem podjąłem po Górskich Mistrzostwach Polski w Sosnówce. To dzięki przychylności i pomocy Wiesława Ciasnochy znalazłem się w jego składzie. Były różne pomysły na sezon 2013, ale zdecydowałem się właśnie na takie rozwiązanie”, powiedział dla naszosie.pl

Popularny „Urban” ma na koncie m.in brązowy medal Mistrzostw Polski młodzieżowców (2008). Dwukrotnie reprezentował kraj na Mistrzostwach Europy orlików. W 2011 roku wygrał Międzynarodowe Kryterium im. Józefa Gościło oraz był ósmy w niemieckim wyścigu Rund um Sebnitz. W ciągu ostatnich 12. miesięcy zajął 21. miejsce w Mistrzostwach Polski w Sędziszowie oraz 10. w Górskich Mistrzostwach Polski w Sosnówce. Jak mówi sam Marcin, nie jest to jego szczyt możliwości i w przyszłości będzie chciał polepszać swoje umiejętności.

Mam nadzieję, że będzie mi jeszcze kiedyś dane walczyć o tytuł Mistrza Polski lub założyć reprezentacyjną koszulkę. Wierzę, że moja kolarska misja jeszcze się nie zakończyła.  Skład nowej drużyny jest ciekawy i wydaje się być mocniejszy od tegorocznego. Każdy z zawodników dysponuje jakimś potencjałem i doświadczeniem, więc wszystko będzie zależeć od zimowo-wiosennych przygotowań. Ja osobiście chciałbym poprawić jazdę na czas, której nie było mi dane potrenować w tym roku, a także doskonalić jazdę w górach. Celem drużyny jest dobry występ w Mistrzostwach Polski oraz w wyścigach z cyklu BGŻ ProLigi. Dodatkowo będziemy mieć kilka startów w europejskich wyścigach UCI. Wkrótce wyjeżdżamy na pierwsze zgrupowanie i tam na pewno dowiemy się więcej o przyszłym sezonie”, zakończył.

Skład Wibatech-Brzeg w przyszłym sezonie liczyć będzie 10. zawodników. Z poprzedniego sezonu kontrakty przedłużyli: Andrzej Bartkiewicz, Marcin Wolski, Łukasz Osiecki, Wiktor Mrożek i Szymon Godras. Do ekipy dołączyli: Marcin Urbanowski (Bolmet-Trek Legnica), Jakub Kaczmarek (KTK-Kalisz), Jakub Średziński (Angoulême  VC), Tomasz Mickiewicz (LKKS Górnik Wałbrzych) oraz Zbigniew Gucwa (CMI Trilogy).

Kolarze już w najbliższy piątek rozpoczną dziesięciodniowe zgrupowanie w Głuchołazach.

 

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments