W dniu 24.11.2012 r w Sobótce w hotelu Sobotel miała miejsce podniosła uroczystość. Klub Kolarski obchodził swoje 55-lecie. Z tej okazji władze Miasta i Gminy postanowiły wyróżnić i nadać tytuł honorowego obywatela Sobótki zawodnikom wychowankom naszego klubu którzy reprezentowali nasz Kraj na Igrzyskach Olimpijskich.

Mowa jest o Zdzisławie Wronie, Marianie Turowskim, Sławku Chrzanowskim i Paulinie Brzeźnej-Bentkowskiej. Honorowym Obywatelem został również nie żyjący już wielki działacz, twórca kolarskiej potęgi Sobótki Roman Ręgorowicz. Statuetkę odebrała jego żona Krystyna Ręgorowicz. W obecności ponad stu trzydziestu gości oficjalne uchwały wręczyli Burmistrz, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Przewodniczący Komisji Sportu. Wyróżnienia specjalne otrzymali nasi wybitni zawodnicy Marek Wrona i Bartosz Huzarski. Podziękowania za wkład w rozwój kolarstwa otrzymali trenerzy, prezesi i działacze.

Zarząd klubu uhonorował okolicznościowymi statuetkami swoich najwierniejszych sponsorów: Miasto i Gmina Sobótka, Przedsiębiorstwo budowlane Atom, SKSM Sobótka, Firma Harfa Harryson, Zamech Sp.z.o.o oraz firmę Remgaz Sp.z.o.o.

Gośćmi honorowymi jubileuszu byli Ryszard Szurkowski, Jan Jankiewicz i Prezes Wacław Skarul. Dopisali nasi zawodnicy począwszy od seniorów pamiętających początki sekcji do naszych obecnie ścigających się kolarzy. Na imprezie nie zabrakło również naszych przyjaciół z byłego Dolmelu, Jelcza, RLKS-u, Wałbrzycha, Głogowa. Prezes Klubu przedstawił plany związane z imprezami które w roku 2013 odbędą się w Sobótce. I tak 6 kwietnia sezon rozpoczną zawodnicy MTB a dzień później „Ślężański Mnich” oficjalne Rozpoczęcie Rezonu Kolarskiego w Polsce. W dniach 19-23.06.2013r. święto kolarstwa czyli Szosowe Mistrzostwa Polski. Oficjalnie przedstawiono projekt „Alei Gwiazd Kolarstwa” która powstanie w miejscu corocznych spotkań kolarzy , przy okazji rozpoczęcia sezonu. W przyszłym roku dwie okoliczności odsłonięcia honorowych tablic Otwarcie sezonu i Mistrzostwa Polski. Uchylając rąbka tajemnicy możemy poinformować że aleja nie będzie miała charakteru dotychczas istniejących podobnych przedsięwzięć. Po oficjalnej części rozpoczęła się zabawa która trwała do białego rana. W trakcie spotkania pokoleń odbyły się również kolarskie konkursy, które wywoływały emocje nie mniejsze niż wyścigi szosowe i torowe. Zaszczycili nas swoją obecnością goście z dalekiego wschodu, dzikiego zachodu, bajkolandii jak również osoba ”duchowna”. Wszyscy uczestnicy jednogłośnie oznajmili że meldują się na kolejnym jubileuszu.

Galerię z tego wydarzenia można znaleźć na naszym Facebook`u tutaj

Więcej zdjęć niebawem w galerii KS Ślężą www.kolarstwo.sobotka.pl

 

Przemysław Bednarek

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments