Stuart O`Grady (Orica-GreenEdge) planuje wystąpić w setnej edycji Tour de France. Byłby to jego siedemnasty występ w karierze i tym samym do pobicia rekordu George`a Hincapiego, który w tym roku zakończył karierę, brakowałoby mu jednego startu.

Zamierzenie występu po raz osiemnasty w Tour de France stawia mnie pod lekką presją– powiedział O`Grady Adelaide Now.

Australijczyk zakończył sezon 2012 po kraksie, którą zaliczył w Vattenfall Cyclassic. W jej wyniku złamał obojczyk i sześć żeber. Było to tydzień po tym, jak na Igrzyskach Olimpijskich w wyścigu ze startu wspólnego zajął 6. miejsce.

Już doszedłem do siebie, ale wydaje się, że czas rekonwalescencji wydłuża się, kiedy jest się starszym. Nie mogę się doczekać startu sezonu w Australii zanim wrócimy do Europy. Mamy nadzieję zbudować dobrą formę na klasyki oraz na Tour– zadeklarował Stuart.

O`Grady spodziewa się, że rozpocznie sezon w Jayco Herald Sun Tour i będzie to jego debiut w tej imprezie, natomiast jego drużyna – Orica – będzie brała udział w wyścigu WorldTour– Tour Down Under.

Będzie ciężko powtórzyć to, co osiągnęliśmy w tym sezonie. Następnym krokiem jest wygranie etapu w Tour de France. To byłoby wspaniałe– zakończył O`Grady.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska