Marco Pinotti (BMC) napisał książkę o swoich wzlotach i upadkach podczas 14-letniej, profesjonalnej kariery kolarskiej. Zostanie ona opublikowana w ciągu najbliższych tygodni w formie elektronicznej w serwisie Amazon Kindle.

Były mistrz świata Włoch w jeździe indywidualnej na czas i kolarz etapowy jest nazywany  w peletonie „profesorem”, ze względu na ukończone studia menadżerskie. Pinotti ciągle wierzy w czystość kolarstwa i poświęcił tej sprawie rozdział swojej publikacji: Opowiedziałem moją historię bez kłamstw i względów na inne książki – powiedział portalowi Cyclingnews dzień przed oficjalną prezentacją książki w jego rodzinnym mieście Bergamo (na północ od Mediolanu).

To jest rodzaj autobiografii, która opowiada o moim życiu i karierze jako profesjonalnego kolarza. Ale jest tam także trochę o innych kolarzach, których znam takich, jak Mark Cavendish, o treningu i diecie, ale także o wyścigach, w których występowałem na całym świecie. Napisałem to dla fanów kolarstwa, ale także dla ludzi, którzy nie wiedzą zbyt dużo o tej dyscyplinie. Mam nadzieję, że pokaże to ludziom inną stronę kolarstwa, nie tylko tę zasłoniętą przez doping – dodał.

Tytuł książki na język polski można przetłumaczyć mniej więcej tak: Zawód kolarstwo: życie kolarza, sekrety, doświadczenie i rady. To inna autobiografia, ponieważ to Pinotti pisał każde jej słowo przez dwa ostatnie lata. Zakończył ostatni rozdział, gdy w podczas jazdy indywidualnej na czas na IO w Londynie zajął piąte miejsce.

Pisałem regularnie w mojej lokalnej gazecie Eco di Bergamo od 2005 roku i wydawca zapytał mnie czy chciałbym to wszystko wydać w formie książki. Zajęło mi to chwilę, ponieważ chciałem dodać moje doświadczenia z Londynu. Wersja cyfrowa będzie zawierała także rozdział o Mistrzostwach Świata oraz o mojej kraksie- zakończył.

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments