Ekipa Lotto kontynuuje walkę o zdobycie licencji WorldTour. Dzisiaj została wzmocniona przez dużego sponsora- telekomunikacyjną firmę Telenet.

Sponsorowanie teamu Lotto Belisol poszerza nasze zaangażowanie w kolarstwo. Ta dyscyplina pozostaje popularna we Flandrii. Podczas współpracy z tą ekipą chcemy umocnić naszą markę – powiedział Inge Smidts, szef marketingu Telenet.

Bill Oliver, główny menadżer Lotto: Po sezonie 2012 śmiało możemy powiedzieć, że potrafimy odnosić sukcesy, oraz że jesteśmy w stanie powalczyć o nie w następnym roku. Podjęcie współpracy z firmą Telenet jest jasnym sygnałem, że kolarstwo może być dyscypliną interesującą. Naszą polityka jest taka, aby z tego korzystać. W naszej drużynie są wielkie nazwiska takie, jak Jurgen Van den Broeck czy Andre Greipel.

2 listopada br. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła listę teamów, które otrzymały licencję WorldTour. Ekipa Lotto Belisol nie znalazła się wśród piętnastu ekip, zatem teraz z pozostałymi czterema walczy o trzy pozostałe miejsca.

Podpisanie umowy z firmą Telenet zapewni teamowi stabilność finansową, a to z pewnością będzie miało wpływ na decyzję Komisji Licencyjnej UCI, która zostanie ogłoszona jeszcze w tym meisiącu.

Marta Wiśniewska