Po miesiącu niepewności – Międzynarodowa Unia Kolarska potwierdziła, że organizacja Mistrzostw Świata w 2014 roku pozostanie w rękach hiszpańskiej miejscowości Ponferrada.

Od kilku miesięcy było wiadomo, że hiszpańscy działacze i organizatorzy mistrzostw mieli kłopoty finansowe. UCI wahała się więc, czy nie przenieść światowego czempionatu do innego kraju. Hiszpański Związek Kolarski, samorząd i pozostali organizatorzy w połowie października otrzymali miesiąc czasu na uporządkowanie wszystkich swoich spraw i podjęcie decyzji, czy nadal jest w stanie zadbać o mistrzostwa.

Dziś okazało się, że problemy udało się zażegnać. „Organizatorzy z Ponferrady zareagowali szybko i sprawnie na naszą decyzję z przed miesiąca i przedstawili nam gwarancje finansowe i omówili pozostałe sprawy organizacyjne”, powiedział prezydent UCI – Pat McQuaid.

„Teraz spokojnie możemy patrzeć w przyszłość i czekać na Mistrzostwa Świata w 2014, które odbędą się w kraju, gdzie kolarstwo jest bardzo popularne”, kontynuował.

Szosowe Mistrzostwa Świata w przyszłym sezonie odbędą się we włoskiej Florencji.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments