Team Sky zatrudnił nowego specjalistę od przygotowania kondycyjnego – Shauna Stephensa. 37- letni Australijczyk jest uważany za jednego z najlepszych trenerów triatlonu na świecie. Przed podjęciem pracy w brytyjskiej ekipie pełnił funkcję głównego szkoleniowca Reprezentacji Australii na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Shaun Stephens: Jestem podekscytowany tym, że będę mógł współtworzyć program treningowy Teamu Sky. Przez ostatnie trzy lata z zainteresowaniem śledziłem występy tej drużyny i jestem zdumiony nowymi strategiami, które wprowadza. Zamierzam wdrożyć nowe idee z naukowego punktu widzenia, ale także będę czerpał z mojego doświadczenia z pracy z triatlonistami. Wierzę, że wizja Dave`a Brailsforda, która polega na wprowadzaniu różnorodności oraz nowych metod treningowych przyniesie zespołowi sukcesy.

Dave Brailsford: Zatrudnienie Shauna jest kontynuacją naszej polityki, która zakłada stworzenie najlepszego na świecie zespou trenerów bez potrzeby patrzenia wstecz. To niesamowicie ekscytujące móc pracować ze „świeżym” specjalistą. Mamy nadzieję, że nowi ludzie w naszej ekipie pomogą nam spełnić pragnienie utrzymania pozycji kolarskiej drużyny numer jeden na świecie.

 

Foto: Team Sky

Marta Wiśniewska