Marco Pinotti Źdódło:www.highroadsports.com
Marco Pinotti Źródło:www.highroadsports.com

Marco Pinotti z Team Columbia – Highroad wygrał 5 etap Vuelta al Pais Vasco. To już kolejny sukces amerykańskiej ekipy w tym sezonie.

Team Columbia wygrał już w tym sezonie: Mediolan San – Remo, Gent – Wevelgem, a dzisiejszy sukces Pinottiego to drugie z rzędu etapowe zwycięstwo w wyścigu Vuelta al Pais Vasco.

Dzisiejszy przedostatni etap, po ataku na ostatnich kilometrach  zwyciężył Pinotti. Na 30 km przed metą uciekł z peletonu wraz z  Władimirem Jefimkinem (AG2r La Mondiale) i Andrea Noe (Liquigas). Pinottti zaatakował na podjeździe pod Alto de Beci, pozostała dwójka nie dała rady utrzymać koła i została wchłonięta przez peleton. Pinotti miał przewagę 30 sekund nad grupą zasadniczą i utrzymał ją aż do mety.

Włoch przyjechał 19 sekund przed peletonem. Drugi był Ben Swift  (Team Katusha),  a trzeci Francesco Gavazzi (Lampre – N.G.C.).

Jutro jazda indywidualna na czas na dystansie 24 km ustali końcową klasyfikację generalną. Żótej koszulki lidera będzie bronił Alberto Contador, który ma 8 sekund przewagi nad Samuelem Sanchezem (Euskaltel) i Cadelem Evansem (Silence Lotto).

Wyniki dzisiejszego etapu znajdziesz > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments