Tony Martin (Omega Pharma) odniósł dzisiaj 56. zwycięstwo w barwach swojego zespołu. Oprócz wygranej etapowej przyznano mu tytuł najbardziej aktywnego kolarza etapu. A o to jak on sam ocenia dzisiejszy występ:

Przyjechałem do Chin, aby spróbować osiągnąć jakiś dobry rezultat, mimo że nie ma w tym roku jazdy na czas. Wyczułem dobry moment i wykorzystałem szansę. Czułem się dzisiaj dobrze. Na początku był trudny podjazd, ale przejechałem go bez problemu. Około 25km przed metą był mały zjazd. Odwróciłem się i zobaczyłem, że mam niewielką przewagę nad resztą, więc postanowiłem zaatakować. Wtedy pojechałem własną czasówkę, najlepiej, jak potrafiłem. To dla mnie bardzo przyjemne zwycięstwo tym bardziej, że rzadko odnoszę sukcesy w takich etapach. Zawsze jestem bardzo szczęśliwy, kiedy wygrywam na czas, ale znakomicie jest wygrywać na takiej trasie jak dziś. Czuję się świetnie.

Jutro ważna będzie taktyka. Nie możemy pozwolić na odjazdy. Przyjechaliśmy tu w dobrym składzie, więc zrobimy co w naszej mocy. Mam 50 sekund przewagi w klasyfikacji generalnej, ale teraz musimy obserwować innych zawodników. Wszyscy z pierwszej dziesiątki są niebezpieczni. Jest trochę sprinterów i górali, którzy mogą zyskiwać bonifikaty i ostatecznie wygrać. Będzie walka, ale postaramy się utrzymać koszulkę lidera.

Źródło: Omega Pharma Quick-Step

Marta Wiśniewska

Foto: www.tourofbeijing.net