Sergio Pardilla podpisał dwuletni kontrakt z ekipą MTN-Qhubeka. Południowoafrykański zespół, który stara się uzyskać licencję pro-kontynentalną pozyskał Hiszpana z Movistar Team.

28-latek jest solidnym góralem i specjalista od spektakularnych ucieczek. W tym sezonie wygrał klasyfikację górską w Vuelta a Burgos oraz zajął drugie miejsce w Tour de l’Ain  i  18 . w Giro d’Italia. W swojej karierze odniósł 11 zwycięstw. Zawodowcem jest od  2006 roku.

 „Team MTN-Qhubeka to bardzo ciekawy zespół. Oczywiście ważne są dla niego dobre wyniki, ale ekipa ma również inne cele. Na przykład bardzo chce wspierać afrykańskich kolarzy i popularyzować nasz sport na tamtym kontynencie”, powiedział Pardilla.

„To fantastyczne mieć takiego górala w swoim składzie jakim jest Sergio. Szukaliśmy dla zawodnika, który będzie w stanie poprowadzić ekipę MTN-Qhubeka w etapówkach w najbliższym sezonie i w Wielkich Tourach w niedalekiej przyszłości”, powiedział szef zespołu Douglas Ryder.

Przypomnijmy, że z MTN-Qubeka odszedł gwiazdor drużyny – Reinhard Jansen van Rensburg, który związał się z Argos-Shimano. Z kolei nowe kontrakty podpisali tacy zawodnicy jak: Gerald Ciolek (Omega Pharma – Quick Step), czy Ignatas Konovalovas (Movistar).

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments