fot. Caja Rural

Zwycięstwem Sergio Pardilli zakończył się piąty, królewski etap Vuelta a Burgos. Zwycięzcą całego wyścigu został Alberto Contador.

Piątego dnia rywalizacji w hiszpańskiej etapówce, na kolarzy czekały 163 kilometry ciężkiej, górskiej trasy. Sobotni odcinek miał bowiem zadecydować o losach klasyfikacji generalnej. Naturalnie, niedługo po starcie uformowała się ucieczka dnia, w skład której wchodzili Cedric Pineau (FDJ), Matvey Mamykin (Katusha), Giacomo Berlato (Nippo – Vini Fantini), Omar Fraile (Dimension Data), Reiner Honig (Rompoot) oraz Ibay Salas (Burgos-BH). Przewaga czołówki wynosiła w momencie kulminacyjnym nieco ponad 2 minuty, co nie dawało wielkich nadziei na dojechanie do mety.

Ostatecznie odjazd został skasowany ponad 20 kilometrów przed metą, co zapowiadało walkę faworytów. Do mety zostały jednak jeszcze 2 podjazdy, co wykorzystać postanowili zawodnicy z drugiego szeregu. Na atak zdecydowali się Michele Scarponi (Astana), Gianluca Brambilla (Etixx – Quickstep) oraz Giovanni Visconti (Movistar). Trzech reprezentantów Italii zdołało wypracować sobie minutę przewagi, lecz za ich plecami sytuację kontrolowały ekipy Tinkoff i Orica – BikeExchange.

Jak można było się spodziewać, akcja trio z półwyspu Apenińskiego została skasowana u podnóża finałowej wspinaczki. Tym samym ostatni podjazd miał zdecydować o tym, który zawodnik okaże się najlepszy w całej imprezie. Tam bardzo mocne tempo podyktowali kolarze Movistar, którzy bardzo mocno porwali stawkę. Prawdziwa zabawa zaczęła się nieco ponad 4 kilometry przed metą. Wtedy na atak zdecydował się Sergio Pardilla (Caja Rural), który jako pierwszy zdołał zdobyć kilka sekund przewagi. Lider zespołu startującego z licencją Pro-Conti jechał bardzo pewnie i mocno, wykorzystując uspokojenie w grupie pozostałych liderów. Na 3 kilometry przed metą jego przewaga wynosiła już ponad 40 sekund.

Dopiero kilometr przed metą, na kontrę zdecydowali się Ben Hermans (BMC) i Alberto Contador (Tinkoff). Wszystko wskazywało jednak na to, że ich ruch nastąpił za późno. Kilkaset metrów przed metą, na kolejne przyspieszenie zdecydował się “El Pistolero”, który nadal liczył na sukces. Ostatecznie Pardilla zdołał odnieść etapowy sukces, lecz to Contador, który wpadł na metę 17 sekund później, mógł się cieszyć ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 4:13:34
2 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:00:17
3 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:22
4 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:00:24
5 Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data 0:00:31
6 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:34
7 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:43
8 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:01:00
9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:01:03
10 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:01:16
11 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:01:36
12 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:01:36
13 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:01:39
14 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:01:44
15 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:01:49
16 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:57
17 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:04
18 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:02:25
19 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:35
20 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:02:51
21 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:03:02
22 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:07
23 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:39
24 Alex Aranburu (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:42
25 Javier Moreno Bazan (Esp) Movistar Team 0:03:42
26 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:03:42
27 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:42
28 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant – Alpecin 0:04:00
29 Luis Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:03
30 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:11
31 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:22
32 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:04:55
33 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:55
34 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:05:18
35 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:05:42
36 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:06:25
37 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:06:25
38 Ibai Salas (Esp) Burgos – BH 0:07:27
39 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:07:33
40 Amets Txurruka (Esp) Orica – BikeExchange 0:07:50
41 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:08:14
42 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:27
43 Igor Merino Cortazar (Esp) Burgos – BH 0:09:56
44 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:10:09
45 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:10:50
46 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:11:12
47 Nicholas Schultz (Aus) Orica – BikeExchange 0:13:19
48 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos – BH 0:14:09
49 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:14:09
50 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:09
51 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:14:09
52 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:14:09
53 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:14:09
54 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:14:09
55 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:14:09
56 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:14:09
57 Patrick Gretsch (GER) Ag2r La Mondiale 0:14:09
58 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:14:09
59 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:14:09
60 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:14:09
61 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:14:09
62 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Orica – BikeExchange 0:14:09
63 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:14:09
64 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:14:09
65 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:14:09
66 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:14:09
67 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:14:09
68 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:14:09
69 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:14:09
70 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:14:09
71 Manuel Sola (Esp) Burgos – BH 0:14:09
72 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant – Alpecin 0:14:09
73 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:14:09
74 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:14:09
75 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:14:09
76 Mikel Bizkarra (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:14:09
77 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:14:35
78 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 0:14:35
79 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:14:35
80 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:14:39
81 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:14:53
82 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:15:28
83 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:15:46
84 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:15:46
85 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 0:16:06
86 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:16:30
87 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:17:13
88 Christian Knees (GER) Team Sky 0:17:13
89 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:17:40
90 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:40
91 Mitchell Docker (Aus) Orica – BikeExchange 0:17:40
92 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:17:40
93 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:17:40
94 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:17:40
95 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:20:12
96 Imanol Estevez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:37
97 Adrian Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:37
98 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 0:21:21
99 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:21:21
100 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:22:16
101 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 0:25:25
102 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:25:25
103 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:25:25
104 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:25:25
105 Alan Marangoni (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:25:25
106 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:25:25
107 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:25:25
108 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:25:25
109 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:25
110 Pablo Torres Muino (Esp) Burgos – BH 0:25:25
111 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling 0:25:25
112 Grega Bole (Slo) Nippo – Vini Fantini 0:25:25
113 Luka Mezgec (Slo) Orica – BikeExchange 0:25:25
114 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:25:25
115 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:25
116 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:25:25
117 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling 0:25:25
118 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:25:25
119 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:25:25
120 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:25:25
121 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick Step 0:25:25
122 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:25:25
123 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:25:25
124 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:25:25
125 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:25:25
126 Eneko Lizarralde (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:25:25
127 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:25:25
128 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:25:25
129 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:49
130 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:26:06
131 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:26:06
132 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:26:06
DNF Adam Blythe (GBr) Tinkoff
DNF Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
DNF Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
DNF Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
DNF Christian Meier (Can) Orica – BikeExchange
DNF Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
DNF Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
DNF Genki Yamamoto (Jpn) Nippo – Vini Fantini
DNF Jay McCarthy (Aus) Tinkoff
DNF John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
DNF Laurent Pichon (Fra) FDJ
DNF Marc Fournier (Fra) FDJ
DNF Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step
DNF Michael Gogl (AUT) Tinkoff
DNF Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
DNF Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 15:50:50
2 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:01
3 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:01
4 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:00:04
5 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:11
6 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:16
7 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:00:36
8 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:00:57
9 Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data 0:01:04
10 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:01:04
11 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:01:09
12 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:01:12
13 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:01:14
14 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:48
15 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:01:54
16 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:02:04
17 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:07
18 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:02:09
19 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:02:41
20 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:10
21 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:25
22 Javier Moreno Bazan (Esp) Movistar Team 0:03:32
23 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:03:41
24 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:46
25 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:55
26 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:04:28
27 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:39
28 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:43
29 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:04:49
30 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:04:55
31 Luis Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:07
32 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:05:26
33 Alex Aranburu (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:31
34 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant – Alpecin 0:05:42
35 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:05:55
36 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:05:58
37 Amets Txurruka (Esp) Orica – BikeExchange 0:08:48
38 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:25
39 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:09:55
40 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:10:27
41 Ibai Salas (Esp) Burgos – BH 0:11:00
42 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:12:25
43 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:13:39
44 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:13:39
45 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:13:48
46 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Orica – BikeExchange 0:13:49
47 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:13:50
48 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:53
49 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:13:59
50 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:14:14
51 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:14:19
52 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:14:32
53 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 0:14:59
54 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:15:09
55 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:15:11
56 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:15:22
57 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:15:32
58 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:15:33
59 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:15:34
60 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:15:57
61 Patrick Gretsch (GER) Ag2r La Mondiale 0:16:03
62 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:16:08
63 Manuel Sola (Esp) Burgos – BH 0:17:03
64 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:17:07
65 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:17:11
66 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:17:17
67 Igor Merino Cortazar (Esp) Burgos – BH 0:17:24
68 Christian Knees (GER) Team Sky 0:17:27
69 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:48
70 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:17:55
71 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:17:56
72 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:18:49
73 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:20:54
74 Mitchell Docker (Aus) Orica – BikeExchange 0:21:05
75 Nicholas Schultz (Aus) Orica – BikeExchange 0:21:30
76 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:21:30
77 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:21:38
78 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:22:05
79 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:22:14
80 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:22:16
81 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:22:21
82 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 0:22:57
83 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:24:59
84 Luka Mezgec (Slo) Orica – BikeExchange 0:25:05
85 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:25:15
86 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:20
87 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:25:33
88 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:25:37
89 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:25:39
90 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:25:42
91 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 0:25:45
92 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:26:20
93 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:26:38
94 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos – BH 0:26:43
95 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:26:47
96 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:26:51
97 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:26:58
98 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant – Alpecin 0:27:07
99 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:27:47
100 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:28:23
101 Alan Marangoni (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:28:25
102 Imanol Estevez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:28:27
103 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:28:55
104 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:29:02
105 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 0:29:09
106 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:29:13
107 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:29:17
108 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:29:32
109 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:29:36
110 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:29:48
111 Pablo Torres Muino (Esp) Burgos – BH 0:30:42
112 Mikel Bizkarra (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:30:57
113 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:31:03
114 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:31:24
115 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:32:01
116 Adrian Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:32:19
117 Grega Bole (Slo) Nippo – Vini Fantini 0:33:01
118 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:35:08
119 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:35:51
120 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling 0:35:52
121 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick Step 0:35:58
122 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:36:01
123 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:37:24
124 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:37:36
125 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:37:41
126 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:38:06
127 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling 0:39:05
128 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 0:39:26
129 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:39:35
130 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:40:19
131 Eneko Lizarralde (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:40:43
132 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:42:49