Dariusz Baranowski (BDC MarcPol Team) ogłosił dziś na uroczystej gali BGŻ ProLigi koniec sportowej kariery! Trzykrotny triumfator Tour de Pologne spędził w zawodowym peletonie trzynaście sezonów.

40-latek podczas gali z okazji zakończenia tegorocznej BGŻ ProLigi, która odbyła się dziś po Memoriale Stanisława Kirpszy w Sokółce – ogłosił wszystkim zgromadzonym, że jego bogata kariera sportowa dojechała do mety. “Ryba” zaczynał ścigać się w Górniku Wałbrzych. Później ścigał się m.in w takich ekipach jak: Pekaes Lang Rover Legia, Victoria Rybnik.

W 1998 roku przeszedł na zawodowstwo i wyjechał na zachód, gdzie bronił barw: US Postal Service, Banesto. Na chwilę wrócił do naszego kraju, by przejechać jeden sezon dla CCC-Polsat. Później związał się z Liberty Seguros i Astaną.

Przez ostatnie 5. sezonów ścigał się w Polsce, gdzie reprezentował: DHL Author, Romet Weltour Dębica a ostatnio BDC MarcPol Team.

W swojej karierze trzykrotnie zwyciężeał Tour de Pologne. Na koncie ma 8 złotych medali mistrzostw Polski i dziewiąte miejsce na czasówce podczas olimpiady w Atlancie. Dwukrotnie był dwunasty w Tour de France oraz jedenasty w Giro d`Italia.

Dziękujemy Darku!

 

Andrzej