Jednym z najbardziej obiecujących sprinterów na świecie z pewnością jest młodziutki mistrz Francji – Nacer Bouhanni. Zawodnik FDJ-BigMat obecnie przygotowuje się do wyścigu Paris-Tours, który jest jego celem na końcówkę sezonu.

Bouhanni pokazał, że znajduje się w znakomitej formie podczas czwartkowego klasyku Paris-Bourges, gdzie w finałowym sprincie pokonał Johna Degenkolba (Argos-Shimano). Przez to jest jednym z faworytów do wygranej w 235 kilometrowym, niedzielnym klasyku.

„Przygotowywałem do końcówki sezonu specjalnie z myślą o Tours”, powiedział. „Nie będę zaskoczony ewentualnym zwycięstwem. Wiem co muszę zrobić, by to osiągnąć. Z drugiej strony nie mam dużej presji na wygraną. Najważniejsze będzie to, żebym po mecie pomyślał – dałem z siebie wszystko”.

W czwartkowym Paris-Bourges, 22-latek uległ jedynie swojemu rodakowi Florianowi Vachon (Bretagne – Schuller), który przechytrzył sprinterów i wjechał z 3 sekundową przewagą na metę. Bouhanni był nieco rozczarowany po tym wyścigu. „Gdyby Geoffroy Soupe, który miał mnie rozprowadzić na ostatnim kilometrze nie upadł  tuż przed czerwonym trójkątem, to mielibyśmy masowy sprint„, wyjaśnił.

Zawodnik, który w karierze amatorskiej ścigał się dla Reprezentacji Francji wojskowych w sezonie 2012 miał 75 dni wyścigowych. Udało mu się wygrać siedem wyścigów, zaliczył 19 miejsc w pierwszej trójce i 40 razy był w pierwszej dziesiątce! W przyszłym roku do FDJ-BigMat trafi Murilo Fischer, czyli specjalista od rozprowadzania Tayler`a Farrara z Garmin-Sharp. Po transferze Brazylijczyka ilość zwycięstwo Bouhanni`ego i innego młodego sprintera FDJ – Arnaud Demare`a, ma się zwiększyć.