Trzykrotny mistrz świata Oscar Freire, oficjalnie zakończył sportową karierę. Hiszpan nie stanie na starcie niedzielnego Paryż-Tours, które wygrał dwa lata temu, pomimo że początkowo jego drużyna Katusha zgłaszała go na ten wyścig.

Ostatnim startem były więc dla niego Mistrzostwa Świata w Limburgii. Przypomnijmy, że w tym wyścigu zajął 10. miejsce. Na razie nie wiadomo co 36-latek będzie robił dalej. Portal biciciclismo.com poinformował, że drużyna Euskaltel-Euskadi chciała go zatrudnić jeszcze na przyszły sezon, by startował w ich barwach do kwietnia. Jego celem miałyby być wyścigi Mediolan-San Remo i Wyścig Dookoła Kraju Basków. Po ich zakończeniu pożegnał by się z rolą zawodnika i stał się konsultantem ds. sportowych. Podobną funkcję pełni Erik Zabel w zespole Katusha. Freire tej propozycji jednak nie przyjął.

Doświadczony kolarz ma więcej niż 70 zwycięstw w swojej karierze, w tym cztery etapy w Vuelta a Espana i siedem w Tour de France. W przeszłości zdobył również zieloną koszulkę w Wielkiej Pętli. Jego największym sukcesem jest trzykrotne zdobycie tytułu mistrza świata oraz trzy zwycięstwa w Milan-San Remo.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments