fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Trasa przyszłorocznych mistrzostw świata w Innsbrucku będzie bez wątpienia jedną z najtrudniejszych w ostatnich latach. Oscar Freire uważa jednak, iż nawet to może nie zatrzymać Petera Sagana.

Trasa czempionatu w stolicy Tyrolu będzie niezwykle trudna. Suma przewyższeń będzie wynosić około 5000 metrów, co w połączeniu z długością około 260 kilometrów, może dać solidną mieszankę wybuchową. Oscar Freire uważa jednak, iż obecny mistrz Peter Sagan nie będzie bez szans i mógłby spróbować obronić koszulkę.

Pamiętam, jak w Portugalii w 2001 roku także mieliśmy do pokonania kilka bardzo ciężkich rund. Początek wyścigu przebiegał jednak bardzo spokojnie, dzięki czemu każdy wjeżdżał kolejne podjazdy z dużym luzem. Kiedy mocniejsi wspinacze starali się rozerwać stawkę, było już za późno i ostatecznie doszło do grupowego finiszu. Jeśli tylko Sagan będzie w dobrej dyspozycji, wówczas trasa nie będzie mieć znaczenia. Jest on moim faworytem do zdobycia kolejnego tytułu

– powiedział Freire.

Hiszpan jest jednym z pięciu zawodników, którym udało się wygrać mistrzostwo świata trzykrotnie. Jeśli Sagan ponownie zdoła zdobyć tęczową koszulkę, stanie się najbardziej utytułowanym kolarzem w historii światowego czempionatu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments