Sylwetki Óscara Freire nie trzeba przedstawiać chyba nikomu – trzykrotny mistrz świata i tyleż samo razy zwycięzca Mediolan – San Remo to jedna z największych gwiazd kolarstwa w końcówce XX i na początku XXI wieku. Teraz w ślady swojego sławnego ojca może pójść jego najstarszy syn Marcos, a czuwać nad tym ma Joxean Fernández – jeden z głównych menadżerów UAE Team Emirates.

51-letni Hiszpan, pracujący obecnie dla ekipy z Bliskiego Wschodu, przez całą swoją karierę był mocno powiązany z postacią Óscara Freire. To właśnie wielokrotny mistrz świata pomagał przed laty w pięciu się po szczeblach kariery swojemu o 5 lat starszemu koledze, który teraz mu się odwdzięcza i bierze pod opiekę jego 16-letniego syna. Ten jako pierwszoroczny junior będzie reprezentował barwy Bathco Cycling Team – ekipy, z której wywodzi się w ostatnich latach m.in. Juan Ayuso.

Wiele lat temu zajmowałem się Óscarem jako juniorem i orlikiem. Potem Óscar pomógł mi znaleźć dobrą pracę w Mapei i tak wkręciłem się w profesjonalne kolarstwo. To wzmocniło naszą silną więź. Teraz chciałbym pomóc jego synowi. Mam tu na myśli wsparcie w postaci butów, odzieży, roweru i innych tego typu spraw. Óscar jest moim bardzo dobrym przyjacielem, podobnie jak reszta rodziny Freire

— opowiada Joxéan Fernández Matxín.

Kto wie, może za kilka lat usłyszymy ponownie nazwisko Freire podczas transmisji z największych imprez kolarskich świata? Na razie syn sławnego Óscara ma jednak 16 lat i przed nim jeszcze daleka droga do wielkiej kariery.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments