Florian Vachon (Bretagne Schuller) w dość nieoczekiwany sposób został triumfatorem francuskiej jednodniówki – Paris-Bourges. Francuz po samotnym ataku pokonał sprinterów: Nacera Bouhanni`ego (FDJ-BigMat) oraz Johna Degenkolba (Argos Shimano).

190,9 kilometrowa trasa tradycyjnie faworyzowała finisz z dużej grupy. Za nim to jednak nastąpiło, w długiej ucieczce znaleźli się: Gael Malacarne (Bretagne-Schuller), Jakob Fuglsang (RadioShack), Michael Morkov (Saxo Bank-Tinkoff Bank), Preben Van Hecke (Topsport Vlaanderen-Mercator) oraz Florian Vachon. Peleton musiał się sporo namęczyć by dogonić czołówkę, jednak udało im się to w samą porę.

Z jednym małym wyjątkiem, bo Vachon oderwał się w końcówce i zdecydował się na samotny atak. Ekipy Argos i FDJ starały się rozprowadzić swoich najszybszych sprinterów, który byli faworytami tego wyścigu i jednocześnie skasować Francuza. Byli to oczywiście: najlepszy sprinter Vuelta a Espana John Degenolb i mistrz Francji – Nacer Bouhanni. 27-latek sprawił jednak olbrzymią niespodziankę i przyjechał na metę z przewagą 3 sekund nad peletonem. Dla niego to trzeci triumf w sezonie. Wcześniej wygrał Classic Loire Atlantique i pierwszy etap Critérium International.

17. był Bartosz Huzarski (NetApp)

Wyniki:

1 Florian VACHON Bretagne – Schuller 4:41:59
2 Nacer BOUHANNI FDJ-BigMat 0:00:03
3 John DEGENKOLB Argos-Shimano 0:00:03
4 Jonathan HIVERT Saur-Sojasun 0:00:03
5 Paul VOSS Endura Racing 0:00:03
6 Samuel DUMOULIN Cofidis le Crédit en Ligne 0:00:03
7 Björn LEUKEMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:00:03
8 Leonardo DUQUE Cofidis le Crédit en Ligne 0:00:03
9 Yannick MARTINEZ La Pomme-Marseille 0:00:03
10 Ben HERMANS RadioShack-Nissan 0:00:03
11 Michael MORKOV Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:00:03
12 Wesley KREDER Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:00:03
13 Loic DESRIAC Roubaix Lille Metropole 0:00:03
14 Armindo FONSECA Bretagne – Schuller 0:00:03
15 Alexis VUILLERMOZ Saur-Sojasun 0:00:03
16 Alexandre PICHOT Team Europcar 0:00:03
17 Bartosz HUZARSKI Team NetApp 0:00:03
18 Olivier ZAUGG RadioShack-Nissan 0:00:03
19 Fabrice JEANDESBOZ Saur-Sojasun 0:00:03
20 Gatis SMUKULIS Katusha Team 0:00:03
21 Geoffroy LEQUATRE Bretagne – Schuller 0:00:03
22 Juan Antonio FLECHA GIANNONI Sky Procycling 0:00:03
23 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 0:00:03
24 Warren BARGUIL Argos-Shimano 0:00:03
25 Rudy MOLARD Cofidis le Crédit en Ligne 0:00:03
26 Sébastien DURET Bretagne – Schuller 0:00:03
27 Damien MONIER Cofidis le Crédit en Ligne 0:00:03
28 Karsten KROON Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:00:03
29 Arnaud GÉRARD FDJ-BigMat 0:00:03
30 Leopold KÖNIG Team NetApp 0:00:15
31 David LE LAY Saur-Sojasun 0:00:38
32 Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen-Mercator 0:00:38
33 Jakob FUGLSANG RadioShack-Nissan 0:00:52
34 Alessandro BAZZANA Team Type 1 – Sanofi 0:00:54
35 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 0:00:54
36 Gaël MALACARNE Bretagne – Schuller 0:00:54
37 Romain MATHEOU Veranda Rideau – Super U 0:00:54
38 Julien DUVAL Veranda Rideau – Super U 0:00:54
39 Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Mercator 0:00:54
40 Benoît VAUGRENARD FDJ-BigMat 0:00:54
41 Renaud DION Bretagne – Schuller 0:00:54
42 Davy COMMEYNE Landbouwkrediet – Euphony 0:00:54
43 Alexander KRISTOFF Katusha Team 0:00:54
44 Pieter SERRY Topsport Vlaanderen-Mercator 0:00:54
45 Russel DOWNING Endura Racing 0:00:54
46 Cesare BENEDETTI Team NetApp 0:00:54
47 Alex MEENHORST Team Differdange – Magic-Sportfoot.de 0:00:54
48 Giacomo NIZZOLO RadioShack-Nissan 0:00:54
49 Bert DE BACKER Argos-Shimano 0:00:54
50 Fabien BACQUET Auber 93 0:00:54
51 Benoit JARRIER Veranda Rideau – Super U 0:00:54
52 Sébastien BERGERET FDJ-BigMat 0:00:54
53 Jonathan MC EVOY Endura Racing 0:00:54
54 Morgan KNEISKY Roubaix Lille Metropole 0:00:54
55 Gilles DEVILLERS Landbouwkrediet – Euphony 0:00:54
56 Aliaksandr KUCHYNSKI Katusha Team 0:00:54
57 Lazlo BODROGI Team Type 1 – Sanofi 0:00:54
58 Jaroslaw MARYCZ Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:00:54
59 Sébastien TURGOT Team Europcar 0:01:00
60 Joeri BUEKEN Landbouwkrediet – Euphony 0:01:00
61 Said HADDOU Team Europcar 0:01:00
62 Eliot LIETAER Topsport Vlaanderen-Mercator 0:01:00
63 Thierry HUPOND Argos-Shimano 0:01:00
64 Fumiyuki BEPPU Orica GreenEDGE 0:01:00
65 Jean-Luc DELPECH Bretagne – Schuller 0:01:00
66 Mirko SELVAGGI Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:01:00
67 Maxime VANTOMME Katusha Team 0:01:00
68 Benjamin GIRAUD La Pomme-Marseille 0:01:00
69 Tom THILL Team Differdange – Magic-Sportfoot.de 0:01:00
70 Julien FOUCHARD Cofidis le Crédit en Ligne 0:01:00
71 Florent BARLE Cofidis le Crédit en Ligne 0:01:00
72 Anthony COLIN Roubaix Lille Metropole 0:01:00
73 Sander ARMEE Topsport Vlaanderen-Mercator 0:01:00
74 Johan COENEN Team Differdange – Magic-Sportfoot.de 0:01:00
75 Christian KNEES Sky Procycling 0:01:00
76 Marcello PAVARIN Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:01:00
77 Jonas JORGENSEN Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:01:00
78 Tristan VALENTIN Cofidis le Crédit en Ligne 0:01:00
79 Jens KEUKELEIRE Orica GreenEDGE 0:01:00
80 Sébastien HINAULT AG2R La Mondiale 0:01:00
81 Julian DEAN Orica GreenEDGE 0:01:00
82 Lucas Sebastian HAEDO Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:01:00
83 Gregory RAST RadioShack-Nissan 0:01:00
84 Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole 0:01:00
85 Mickaël BUFFAZ Cofidis le Crédit en Ligne 0:01:00
86 David TANNER Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:01:00
87 Johan MOMBAERTS Auber 93 0:01:00
88 Thomas DAMUSEAU Argos-Shimano 0:01:00
89 Steven TRONET Auber 93 0:01:00
90 Julien GUAY Roubaix Lille Metropole 0:01:00
91 Bjorn THURAU Team Europcar 0:01:00
92 Bert DE WAELE Landbouwkrediet – Euphony 0:01:00
93 Dimitri LE BOULCH Auber 93 0:01:00
94 Anders LUND Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:01:00
95 Yannick TALABARDON Saur-Sojasun 0:01:00
96 Maxime MEDEREL Saur-Sojasun 0:01:00
97 Reto HOLLENSTEIN Team NetApp 0:01:00
98 Andreas DIETZIKER Team NetApp 0:01:00
99 Gregor GAZVODA AG2R La Mondiale 0:01:00
100 Gaylord CUMONT Veranda Rideau – Super U 0:01:00
101 Angelo TULIK Team Europcar 0:01:00
102 Tony HUREL Team Europcar 0:01:00
103 Sébastien MINARD AG2R La Mondiale 0:01:00
104 Frédéric AMORISON Landbouwkrediet – Euphony 0:01:00
105 Vegard Stake LAENGEN Team Type 1 – Sanofi 0:01:00
106 Julien BÉRARD AG2R La Mondiale 0:01:00
107 Guillaume MALLE Veranda Rideau – Super U 0:01:00
108 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 0:01:00
109 Matthieu SPRICK Argos-Shimano 0:01:00
110 Matthew BUSCHE RadioShack-Nissan 0:01:00
111 Bernhard EISEL Sky Procycling 0:01:00
112 Thomas VAUBOURZEIX La Pomme-Marseille 0:01:00
113 Arnold JEANNESSON FDJ-BigMat 0:01:00
114 Geoffrey SOUPE FDJ-BigMat 0:01:31
115 Julien ANTOMARCHI Team Type 1 – Sanofi 0:03:41
116 Laurent PICHON Bretagne – Schuller 0:07:48
117 Mathieu DRUJON Auber 93 0:10:44
118 Bruno SARAIVA Team Differdange – Magic-Sportfoot.de 0:11:38
119 Martijn VERSCHOOR Team Type 1 – Sanofi 0:11:38
120 Pierrick FÉDRIGO FDJ-BigMat 0:11:38
121 Takashi MIYAZAWA Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:11:38
122 Jimmy CASPER AG2R La Mondiale 0:11:38
123 Evaldas SISKEVICIUS La Pomme-Marseille 0:11:38
124 David LOZANO RIBA Team Type 1 – Sanofi 0:11:38
125 Paul POUX Saur-Sojasun 0:11:38
126 Yohan CAUQUIL La Pomme-Marseille 0:11:38
127 Tom STAMSNIJDER Argos-Shimano 0:11:38
128 Kévin DENIS Veranda Rideau – Super U 0:11:38
129 Nicolas ROUSSEAU Auber 93 0:11:38
130 Guillaume FAUCON Auber 93 0:11:38
131 Toms SKUJINS La Pomme-Marseille 0:11:38
132 Damien GAUDIN Team Europcar 0:11:38

 

Andrzej