fot. Alpecin-Deceuninck

Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) wygrał po finiszu z peletonu wyścig Paris – Bourges. Stanisław Aniołkowski był dziewiętnasty.

72. edycja francuskiej jednodniówki rozegrana została na tradycyjnej trasie z Gien do Bourges. Lekko pofałdowany odcinek liczył łącznie 198 kilometrów i zdecydowanie sprzyjał sprinterom.

Na liście startowej mieliśmy trzech Polaków. Byli to: Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB), Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) i Maciej Bodnar (TotalEnergies).

Po kilku nieudanych atakach zawiązała się trzyosobowa ucieczka w składzie: Otto VERGAERDE (Trek-Segafredo), Stefan BISSEGGER (EF Education-EasyPost) oraz Jonathan COUANON (Nice Métropole Côte d’Azur).

Prowadząca trójka w pewnym momencie miała prawie siedem minut przewagi nad dużą grupą.

W peletonie pracę wykonywali głównie kolarze UAE Team Emirates, Lotto Soudal i Groupama – FDJ. Przewaga sukcesywnie malała głównie na krótkich podjazdach, które były usytuowane na trasie.

Harcownicy zostali doścignięci na 52 kilometry przed metą. Samotnych ataków próbowali między innymi Philippe GILBERT (Lotto-Soudal) i Morne VAN NIEKERK (St-Michel-Auber 93). Jednak duża grupa nie zamierzała już nikogo odpuszczać.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck). Kolejne miejsca wywalczyli Arnaud Démare (Groupama-FDJ) i Bryan Coquard (Cofidis).

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments