Sky Team ogłosił dziś oficjalnie transfer do swojej drużyny Jonathana Tiernana-Locke`a z Endura Racing. 27-latek jest obecnie drugim zawodnikiem rankingu UCI Europe Tour i na koncie ma m.in triumf w Tour of Britain.

Tiernan-Locke znakomicie zainaugurował sezon, wygrywając etap i klasyfikację generalną Tour de Mediterranean. Następnie wygrał generalkę i dwa etapy Tour du Haut Var. Tego samego wyczynu dokonał również Tour de Alsace. W ubiegłym miesiącu triumfował w Tour of Britain.

„Dla mnie to niesamowita okazja, by przeskoczyć z drużyny kontynentalnej do najlepszej ekipy na świecie. Mimo iż czas spędzony w Endurze to wspaniałe chwile, to nie mogłem przepuścić takiej okazji”, powiedział Brytyjczyk.

Również szef „podniebnych” – David Brailsford, nie krył zachwytu z takich obrotu spraw. „Drużyna Sky Team nie mogła odmówić sobie zatrudnienia takiego talentu, który w dodatku jest z naszego kraju. Damy mu szansę konkurowania na najwyższym poziomie naszego sportu. Monitorowaliśmy postępy Jonathana i mieliśmy zaszczyt przedstawić mu nasza ofertę, na którą on się zgodził”, czytamy w komunikacie prasowym.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments