fot. Areka - Samsic

Florian Vachon ogłosił, że po następnym sezonie zakończy karierę. Znamy listę wyścigów, w których pojedzie Francuz w pierwszej części sezonu.

Niedługo Florian Vachon skończy 35 lat. Zawodową karierę rozpoczął w 2008 roku, podpisując kontrakt z Roubaix Lille Metropole. Potem był kolarzem Bretagne Schuller. Grupa ta zmieniała nazwę na Bretagne-Seche Environnement, Fortuneo Oscaro, Team Fortuneo-Samsic i Team Arkea Samsic. Właśnie w Arkei zakończy swoją karierę.

Życzę sobie jak najlepszego ostatniego sezonu. Oczekuję emocji, a także wyników, jak przez moje 13 lat jazdy na wyścigach. Nie chcę żałować, kiedy po tym sezonie zakończę karierę

– przyznał Vachon w komunikacie prasowym.

Francuz przedstawił także plan startowy na początek sezonu. Wszystko rozpocznie się w lutym od Tour of Saudi Arabia. Potem najprawdopodobniej wystartuje w Tour of Oman, Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Tirreno-Adriatico, Milano-San Remo, Trophe Harmonie Mutuelle, Paris-Camembert i Tro Bro Leon. Vachon celuje również w starty w Liege-Bastogne-Liege i Vuelta a Espana.

Zawsze marzyłem o starcie w Liege-Bastogne-Liege i chcę ponownie pojechać w tym wyścigu. To klasyk, który spowodował, że kochałem kolarstwo. Karierę chciałbym zakończyć na Vuelta a Espana. W tour de France jechałem sześciokrotnie, a teraz chcę spróbować sił w Hiszpanii

– dodał francuski kolarz.

W karierze Vachon odniósł sześć zwycięstw we francuskich wyścigach, w tym w Tour de Finistere, Paris-Bourges i Route du Sud.

Poprzedni artykułMarek Rutkiewicz w zespole Dariusza Banaszka!
Następny artykułMP w Dusznikach-Zdroju, czyli powtórka ze Świdnicy?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments