Kolejny młody Polak trafi w przyszłym sezonie do silnej, młodzieżowej grupy na zachodzie. Tym razem mowa o mistrzu Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas – Szymonie Rekicie.

Rekita, który na co dzień jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, kończy wiek juniora i w sezonie 2013 będzie ścigał się już w orlikach. Dzięki temu, że był wyróżniającą się postacią Reprezentacji Polski na arenie między narodowej – zyskał uznanie w oczach dyrektorów sportowych włoskiej drużyny Ciclistica Sestese, czyli tej w której ścigał się Paweł Poljański. Ścigał – ponieważ młodzieżowy mistrz Polski od nowego sezonu będzie bronił barw jednej z drużyn ze światowego peletonu.

18-letni zawodnik LKK Warmia Biskupiec przyjął ofertę Włochów i to właśnie tam będzie ścigał się od nowego sezonu. „Ten transfer znaczy dla mnie bardzo wiele. Wiem, że to bardzo dobra grupa. Dyrektorem sportowym jest tam Elso Frediani, czyli człowiek, który we Włoszech zajmował się już m.in Rafałem Majką i Tomaszem Marczyńskim. Obaj zaszli daleko, więc na pewno będę mógł się tam rozwinąć”, powiedział górski wice-mistrz Polski.

„Drużyna gwarantuje starty w bardzo dobrych wyścigach i z pewnością będzie się gdzie pokazać. Pierwsze spotkanie mamy zaplanowane na styczeń. Wtedy dowiem się jakie będą moje cele i poznam całą drużynę od środka”, dodał.

Rekita to znakomity specjalista od jazdy indywidualnej na czas. Oprócz Mistrzostwa Polski w tym sezonie zajął 13. miejsce w Mistrzostwach Świata i był szósty na Mistrzostwach Europy. Oprócz tego zajmował wysokie miejsca na etapach GP Rüebliland, był drugi na etapie zaliczanego do Pucharu Świata Grand Prix General Paton, a w Polsce wygrał m.in Międzynarodowy Wyścig Juniorów w Dobczycach.

 

Foto: Christopher Jobb

Andrzej

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments