Ekipa Argos-Shimano pozyskała dziś Reinardt`a Janse van Rensburga, który reprezentował dotychczas ekipę MTN-Qhubeka. Zawodnik z RPA w tym sezonie wygrał 14. wyścigów i ma na koncie olbrzymią liczbę punktów w rankingu UCI.

23-letni kolarz w liczbie zwycięstw w tym roku przegrywa jedynie z takimi asami jak Andre Greipel (Lotto-Belsiol), Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) i Mark Cavendish (Sky Team). Mistrz swojego kraju w jeździe indywidualnej na czas był cichą rewelacją tego sezonu, gdzie wygrywał na całym świecie. Jego łupem padły takie wyścigi jak: Tour du Maroc plus pięć etapów, Tour de Bretagne plus jeden etap, podobnie było w Ronde van Overijssel. Dodatkowo triumfował w klasyku Ronde van Zeeland Seaports oraz wygrał dwa odcinki na Volta a Portugal.

Dzięki temu w rankingach kontynentalnych zajmuje odpowiednio 3. miejsce w Afryce, 7. w Oceanii, 9. w Europie i 14. w Azji. Skusiło to aspirującą do grona ekip WorldTour drużynę Argos-Shimano i Holendrzy sprowadzili do siebie obiecującego zawodnika. Miał również oferty z Sky Team i Rabobanku.

Punkty Van Rensburga mocno wywindują pro-kontynentalną drużynę w rankingu sportowym UCI, który jest jednym z czynników decydującym o przyznawaniu licencji „pierwszej dywizji”.

„Najważniejszą rzeczą dla mnie przy wyborze zespołu był rozwój. Jestem jeszcze młody. Za rok spędzę dopiero pierwszy sezon w peletonie z najwyższej półki, więc muszę zbierać doświadczenie. Potrzebowałem zespołu, który da mi możliwości uczenia się i rozwoju, nie wywierając jednocześnie presji na szybkie zwycięstwa”, powiedział.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments