Drużyna Bartosza Huzarskiego – NetApp-Endura, zakontraktowała na przyszły sezon trzech nowych zawodników. Są to: David de la Cruz, Ralf Matzka oraz nasz dobry znajomy z występów w CCC Polsat Polkowice – Jose Mendes.

Największym wzmocnieniem z tej trójki dla niemieckiego teamu wydaje się być 23-letni Hiszpan de la Cruz. W obecnym sezonie ścigał się dla Caja Rural i mimo młodego wieku pokazał swój talent do jazdy w górach i był m.in czwarty w generalce  Vuelta a Castilla y Leon, drugi w Vuelta Asturias, dziewiąty w Vuelta a la Comunidad de Madrid i piąty w Volta a Portugal.

Dodatkowo z portugalskiego LA Aluminios – Antarte, po roku przerwy na poziom pro-kontynentalny trafi Jose Mendes. Były podopieczny Piotra Wadeckiego miał w tym roku słabszy sezon, ale szef NetApp-Endura – Ralph Denk wierzy w talent i wszechstronność 27-letniego zawodnika.

Kolejnym transferem jest 23-letni sprinter z Niemiec – Ralf Matzka. Zawodową karierę zaczynał podobnie jak Marcel Kittel czy John Degenkolb, czyli w drużynie Thüringer Energie Team. W tym sezonie zajął m.in drugie miejsce na etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków do Łodzi i zajmował wysokie lokaty na etapach Baltic Chain Tour.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments