Saxo Bank nie zwalnia tempa. Kolejne spore wzmocnienie. Tym razem do duńskiej ekipy dołączył Roman Kreuziger. Podpisał on kontrakt na najbliższe trzy lata.

26- letni Czech jest kolarzem wszechstronnym. Potrafi jeździć zarówno w górach, jak i na czas. Wygrywał etapy w takich wyścigach, jak: Tour de Suisse czy Tour de Romandie. W 2011 roku był 5. w klasyfikacji generalnej Giro d`Italia oraz był najlepszym młodzieżowcem. Zaś w tegorocznej edycji Wyścigu Dookoła Włoch zwyciężył etap górski.

Bjarne Riis (szef Saxo Banku): Roman jest takim kolarzem, którego zawsze chciałem mieć w drużynie. Teraz byliśmy w stanie nawiązać z nim współpracę i jestem z tego bardzo zadowolony. Nie ma wątpliwości, że będzie on stanowił spore wzmocnienie naszego składu, który pokazał, że potrafi wygrywać wyścigi klasyczne i wieloetapowe. Mam także nadzieję, że Roman ma wciąż potencjał, aby się rozwijać. Będziemy ciężko pracować, aby to wykorzystać.

Roman Kreuziger: Uważam, że nadszedł czas na zmierzenie się z nowym wyzwaniem. Po tym, jak rozmawiałem z Bjarne i Alberto jestem pewny, że team Saxo Bank był dla mnie najlepszym wyborem. Wiem, że jestem w stanie wygrywać różne wyścigi, ale w ciągu ostatnich lat straciłem trochę pewności. Ale kiedy opowiedziałem to Bjarne, poczułem wsparcie z jego strony i całej drużyny. Myślę, że oni pomogą mi zrobić krok naprzód. Widziałem w jaki sposób zespół pracuje z młodymi kolarzami takimi, jak np. Manuele Boaro, jak ciężką pracę w to wkładają. Wtedy pomyślałem, że chcę być częścią tego zespołu.

Źródło: Saxo Bank-Tinkoff Bank

Tłumaczyła: Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułMŚ: Voeckler przygotowuje się w belgijskich Ardenach
Następny artykułBarker mistrzynią świata juniorek w jeździe na czas. Ratajczak 14, pech Niewiadomej.
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz
Bartosz

nie lubię specjalnie Romka. po prostu średniak