Brytyjka Elinor Barker we wtorkowe przedpołudnie została mistrzynią świata juniorek w indywidualnej jeździe na czas. Ładnie pojechały nasze reprezentantki. Alicja Ratajczak zajęła pozycję, a Kasia Niewiadoma była 20.

Przed południem o medale walczyły juniorki. To jedyna kategoria wiekowa, która nie zmierzyła się z podjazdem pod Cauberg. Młode dziewczęta do przejechania miały 15,6 km na trasie z Eijsden/Margraten do Valkenburga.

Długo na prowadzeniu utrzymywała się Dunka, Cacylie Ludwig, której czasu nie mogły poprawić pozostałe zawodniczki.

Jednak gdy na trasę wyruszyła zeszłoroczna srebrna medalistka mistrzostw Elinor Barker (Wielka Brytania), na każdym punkcie pomiaru czasu miała najlepszy czas. Na mecie w Valkenburgu także okazała się najszybsza. Dunkę pokonała o ponad pół minuty, a trzecią Demi De Jong (Holandia) o ponad minutę.

Dobry występ odnotowała Alicja Ratajczak, która zameldowała się na mecie  z 14 czasem.

Bardzo ładnie jechała Kasia Niewiadoma, która na pierwszym punkcie pomiaru czasu była czwarta, a na drugim trzecia! Jednak z powodu upadku na mokrej nawierzchni w ostatniej części trasy, ostatecznie ukończyła rywalizację na 20 pozycji.