Matti Breschel będzie kontynuował karierę w zespole Alberto Contadora- Saxo Bank-Tinkoff Bank.

28- letni specjalista od klasyków wygrał ostatnio etap w wyścigu Vuelta a Burgos oraz był w pierwszej dziesiątce wyścigu Tour of Flanders i Gent-Welvelgem.

Bjarne Riis (właściciel teamu): Kiedy kilka lat temu Matti opuścił nasz zespół, zawsze miałem nadzieję, że wróci z oczywistych powodów. Znam go bardzo dobrze, zarówno jako sportowca, jak i człowieka i wiem, jakie są jego możliwości na rowerze. Jeśli będzie w najwyższej formie, nie mam wątpliwości, że może wygrać jakiś wiosenny klasyk. Razem będziemy dążyć do tego celu. Będzie to wymagało ciężkiej pracy i pełnego porozumienia, ale Matti jest zmotywowany po tym, jak musiał kilka sezonów odpuścić z powodu kontuzji. Mogę tylko powiedzieć, że nie mogę się doczekać jego startów.

Matti Breschel: Wybór nie był trudny, chociaż byłem zadowolony ze współpracy z Rabobankiem. Osobiście, mam ogromne ambicje i jestem pewien, że Bjarne i zespół pomogą mi je spełniać. Przez ostatnie dwa lata byłem w kontakcie z Bjarne, a teraz, kiedy dostałem możliwość powrotu do Saxo Banku, nie mogłem jej odrzucić. Przede wszystkim ta drużyna jest tam, gdzie mój dom. Jestem niesamowicie zadowolony z tej decyzji i nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu.

Źródło: Saxo Bank-Tinkoff

Tłumaczyła: Marta Wiśniewska