Matti Breschel (Tinkoff – Saxo) po ładnej akcji wygrał trzeci etap wyścigu Post Danmark Rundt – Tour of Denmark. Nowym liderem został Lars Ytting Bak (Lotto Soudal).

185 kilometrów wokół Vejle mieli do pokonania zawodnicy na trzecim etapie wyścigu w Danii. Odcinek był najeżony wieloma krótkimi podjazdami i można się było po raz kolejny spodziewać ataków.

dania 3 etapUcieczkę dnia zawiązali dziś: Jimmy Engoulvent (Team Europcar), Mike Terpstra (Team Roompot Oranje Peloton), Patrick Clausen (Team Trefor – Blue Water), Martin Grøn (Riwal Platform Cycling Team), Christopher Williams (Team Novo Nordisk) i Jacques Janse van Rensburg (MTN – Qhubeka).

W połowie dystansu mieli oni ponad 5 minut przewagi nad peletonem. Na jednym ze zwężeń w peletonie doszło do kraksy, w której ucierpieli między innymi Jakob Fuglsang (Astana) i Lars Petter Nordhaug (Team Sky). W grupie liderów mocno pracowała ekipa Tinkoff – Saxo i skasowała odjazd 36 kilometrów przed metą. W pewnym momencie kłopoty miał lider – Lars Boom (Astana), ale udało mu się dojechać do czołówki.

Po chwili odprężenia w peletonie po raz kolejny zaatakował van Rensburg, a na kole usiadł mu Jay McCarthy (Tinkoff – Saxo). Ekipa Lotto – Soudal skasowała ten odjazd na 18 kilometrów przed metą. Na bardzo wymagających rundach w Vejle grupa mocno się rozciągnęła.

10 kilometrów przed metą na czele mieliśmy dziewięciu zawodników, którzy bardzo dobrze ze sobą współpracowali. Na 3 kilometry przed metą zaatakował z grupki Troels Vinther (Cult Energy Pro Cycling), ale został doścignięty 1700 metrów przed metą.

Kolejnym śmiałkiem był młody Alexander Kamp (ColoQuick). Jego atak skasowano już na ostatnim kilometrze, Najwięcej sił na finisz zachował Matti Breschel (Tinkoff – Saxo) i odniósł etapowe zwycięstwo. To już jego ósmy etapowy triumf w tej imprezie. Drugi był Rasmus Guldhammer (Cult Energy Pro Cycling), a trzeci Alexander Kamp (ColoQuick).

Nowym liderem został Lars Ytting Bak (Lotto Soudal).

Wyniki trzeciego etapu:

1    Matti BRESCHEL    DEN    TCS    4:36:35
2    Rasmus GULDHAMMER    DEN    CLT    1
3    Alexander KAMP EGESTED    DEN    TCQ    1
4    Lars Ytting BAK    DEN    LTS    1
5    Marco MARCATO    ITA    WGG    1
6    Gerald CIOLEK    GER    MTN    6
7    Patrick KONRAD    AUT    BOA    9
8    Christopher JUUL JENSEN    DEN    TCS    9
9    Troels Ronning VINTHER    DEN    CLT    41
10    Jay MCCARTHY    AUS    TCS    52
11    Maurits LAMMERTINK    NED    ROP    52
12    Magnus Cort NIELSEN    DEN    DEN    52
13    Floris DE TIER    BEL    TSV    52
14    Edvald BOASSON HAGEN    NOR    MTN    52
15    Dennis VANENDERT    BEL    LTS    59
16    Mads Würtz SCHMIDT    DEN    TCQ    +1:03
17    Sebastian HENAO GOMEZ    COL    SKY    +1:05
18    Jelle VANENDERT    BEL    LTS    +1:13
19    Michael MORKOV    DEN    TCS    +1:20
20    Christian KNEES    GER    SKY    +1:22
21    Ben SWIFT    GBR    SKY    +2:18
22    Lars BOOM    NED    AST    +2:30
23    Michael GOGL    AUT    TCS    +2:30
24    Martin HERBÆK GRØN    DEN    RIW    +4:01
25    Michael VALGREN    DEN    TCS    +4:26
26    Jacques JANSE VAN RENSBURG    RSA    MTN    +4:51
27    Enrico GASPAROTTO    ITA    WGG    +5:08
28    Søren Kragh ANDERSEN    DEN    TBW    +5:43
29    Tosh VAN DER SANDE    BEL    LTS    +7:07
30    Mike TERPSTRA    NED    ROP    +7:24
31    Sean DE BIE    BEL    LTS    +7:51
32    Pim LIGTHART    NED    LTS    +7:51
33    Michael OLSSON    SWE    TBW    +7:51
35    Rasmus Christian QUAADE    DEN    CLT    +7:51
36    Nathan EARLE    AUS    SKY    +7:51
37    Bjorn THURAU    GER    BOA    +7:51
38    Michel KREDER    NED    ROP    +7:51
39    Jimmy ENGOULVENT    FRA    EUC    +7:58
40    Patrick CLAUSEN    DEN    TBW    +12:10
41    Christoph PFINGSTEN    GER    BOA    +13:08
42    Sjoerd VAN GINNEKEN    NED    ROP    +13:08
43    Laurens DE VREESE    BEL    AST    +13:08
44    Jaco VENTER    RSA    MTN    +13:39
45    Asbjørn KRAGH ANDERSEN    DEN    TBW    +12:53
46    Kenny DE HAES    BEL    LTS    +13:29
47    Nicolai BROCHNER    DEN    RIW    +13:29
48    Christoffer LISSON    DEN    ABB    +13:29
49    Jarl SALOMEIN    BEL    TSV    +13:29
50    Amaury CAPIOT    BEL    TSV    +13:29
51    Rasmus MYGIND    DEN    RIW    +13:29
52    James VANLANDSCHOOT    BEL    WGG    +13:29
53    David LOZANO RIBA    ESP    TNN    +13:29
54    Andreas STAUFF    GER    MTN    +13:29
55    Michael REIHS    DEN    CLT    +13:29
56    Nicolaj STEEN    DEN    DEN    +13:29
57    Jesper Odgaard NIELSEN    DEN    TCQ    +13:29
58    Martin MORTENSEN    DEN    CLT    +13:29
59    Jens WALLAYS    BEL    TSV    +13:29
60    Daniel SCHORN    AUT    BOA    +13:29
61    Frederik FRISON    BEL    LTS    +13:29
62    Scott THWAITES    GBR    BOA    +13:29
63    Gregor MUHLBERGER    AUT    BOA    +13:29
64    Vincent JEROME    FRA    EUC    +13:29
65    Daniil FOMINYKH    KAZ    AST    +13:29
66    Stijn STEELS    BEL    TSV    +13:29
67    Simone ANTONINI    ITA    WGG    +13:29
68    Cesare BENEDETTI    ITA    BOA    +13:29
69    Linus GERDEMANN    GER    CLT    +14:39
70    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN    +13:29
71    Alessandro TONELLI    ITA    BAR    +13:29
72    Enrico BATTAGLIN    ITA    BAR    +13:29
73    Kristian SBARAGLI    ITA    MTN    +13:29
74    Nick DOUGALL    RSA    MTN    +13:29
75    Jonas Gregaard WILSLY    DEN    TBW    +13:29
76    Mads PEDERSEN    DEN    CLT    +14:39
77    Valerio AGNOLI    ITA    AST    +14:12
78    Brian VAN GOETHEM    NED    ROP    +14:12
79    Raymond KREDER    NED    ROP    +14:12
80    Simon BIGUM    DEN    ABB    +15:57
81    Martin Toft MADSEN    DEN    ABB    +15:57
82    Tom DEVRIENDT    BEL    WGG    +16:10
83    Ruslan TLEUBAYEV    KAZ    AST    +16:18
84    Maxat AYAZBAYEV    KAZ    AST    +16:18
85    Jakob FUGLSANG    DEN    AST    +16:18
86    Robin STENUIT    BEL    WGG    +16:18
87    Kevin CALLEBAUT    BEL    WGG    +16:18
88    Stefan DJURHUUS    DEN    ABB    +16:18
89    Julien MORICE    FRA    EUC    +16:18
90    Joonas HENTTALA    FIN    TNN    +16:18
91    Mathias WESTERGAARD    DEN    ABB    +16:18
92    Boris DRON    BEL    WGG    +16:18
93    Dan CRAVEN    NAM    EUC    +16:18
94    Yannick MARTINEZ    FRA    EUC    +16:18
95    Daniel FODER    DEN    TBW    +16:18
96    Emil BAEKHOJ HALVORSEN    DEN    RIW    +16:39
97    Alex RASMUSSEN    DEN    TBW    +16:39
98    Alexandre PICHOT    FRA    EUC    +17:17
99    Giovanni BERNAUDEAU    FRA    EUC    +17:17
100    Juraj SAGAN    SVK    TCS    +17:32
101    Nikola AISTRUP    DEN    RIW    +17:32
102    Jesper Juul ANDREASEN    DEN    ABB    +17:32
103    Morten OLLEGAARD    DEN    RIW    +17:32
104    Kenny DE KETELE    BEL    TSV    +17:32
105    Jesper SCHULTZ    DEN    DEN    +17:32
106    Marc DEMAAR    NED    ROP    +17:32
107    Moreno DE PAUW    BEL    TSV    +17:32
108    Michal KOLÁR    SVK    TCS    +17:32
109    Paolo SIMION    ITA    BAR    +17:32
110    Andrea PERON    ITA    TNN    +17:32
111    Ivar SLIK    NED    ROP    +17:32
112    Christian Moberg JÖRGENSEN    DEN    TCQ    +17:32
113    Rolf Nyborg BROGE    DEN    TCQ    +17:32
114    Theo BOS    NED    MTN    +17:32
115    Dennis HERFORTH JENSEN    DEN    TCQ    +17:32
116    Christian Nyvang LUND    DEN    TCQ    +17:32
117    Daniel HARTVIG    DEN    DEN    +17:32
118    Javier MEGIAS LEAL    ESP    TNN    +17:32
119    Charles PLANET    FRA    TNN    +17:32
120    Nicola RUFFONI    ITA    BAR    +17:32
121    Kasper ASGREEN    DEN    DEN    +17:32
122    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    +17:32
123    Morgan LAMOISSON    FRA    EUC    +17:32
124    Jef VAN MEIRHAEGHE    BEL    TSV    +17:46
125    Michael Carbel SVENDGAARD    DEN    CLT    +17:48
126    Magnus KLARIS    DEN    DEN    +17:48
127    Phil BAUHAUS    GER    BOA    +17:56
128    Christopher SUTTON    AUS    SKY    +17:56
129    Andrea PIECHELE    ITA    BAR    +17:56
130    Nicola BOEM    ITA    BAR    +17:56
131    Casper PEDERSEN    DEN    RIW    +17:56
132    Frederik ZEUNER    DEN    DEN    +18:02
133    Mathias KRIGBAUM    DEN    DEN    +18:02
134    Mark Sehested PEDERSEN    DEN    TBW    +18:28
135    Christopher WILLIAMS    AUS    TNN    +20:51
136    Heine HANSEN    DEN    ABB    +23:01
137    Rune ALMINDSO ANDERSEN    DEN    TCQ    +24:49
138    Luca STERBINI    ITA    BAR    +37:01
DNF    Lars Petter NORDHAUG    NOR    SKY
DNF    Kanstantsin SIUTSOU    BLR    SKY
DNF    Alex PETERS    GBR    SKY
DNF    Emil RAVNSHOLT    DEN    ABB

Klasyfikacja genealna po trzecim etapie:
1    Lars Ytting BAK    Denmark    LTS    13:52:07
2    Marco MARCATO    Italy    WGG    3
3    Christopher JUUL JENSEN    Denmark    TCS    12
4    Matti BRESCHEL    Denmark    TCS    33
5    Rasmus GULDHAMMER    Denmark    CLT    38
6    Alexander KAMP EGESTED    Denmark    TCQ    40
7    Gerald CIOLEK    Germany    MTN    49
8    Patrick KONRAD    Austria    BOA    52
9    Troels Ronning VINTHER    Denmark    CLT    +1:24
10    Edvald BOASSON HAGEN    Norway    MTN    +1:25
11    Jay MCCARTHY    Australia    TCS    +1:34
12    Magnus Cort NIELSEN    Denmark    DEN    +1:35
13    Maurits LAMMERTINK    Netherlands    ROP    +1:35
14    Floris DE TIER    Belgium    TSV    +1:35
15    Dennis VANENDERT    Belgium    LTS    +1:42
16    Mads Würtz SCHMIDT    Denmark    TCQ    +1:46
17    Sebastian HENAO GOMEZ    Colombia    SKY    +1:48
18    Jelle VANENDERT    Belgium    LTS    +1:56
19    Michael MORKOV    Denmark    TCS    +2:03
20    Christian KNEES    Germany    SKY    +2:05
21    Lars BOOM    Netherlands    AST    +2:21
22    Michael GOGL    Austria    TCS    +3:37
23    Michael VALGREN    Denmark    TCS    +5:09
24    Jacques JANSE VAN RENSBURG    South Africa    MTN    +5:33
25    Enrico GASPAROTTO    Italy    WGG    +5:51
26    Martin HERBÆK GRØN    Denmark    RIW    +6:21
27    Søren Kragh ANDERSEN    Denmark    TBW    +6:22
28    Tosh VAN DER SANDE    Belgium    LTS    +7:50
29    Pim LIGTHART    Netherlands    LTS    +8:29
30    Sean DE BIE    Belgium    LTS    +8:34
32    Rasmus Christian QUAADE    Denmark    CLT    +8:34
33    Michel KREDER    Netherlands    ROP    +8:34
34    Michael OLSSON    Sweden    TBW    +8:34
35    Bjorn THURAU    Germany    BOA    +8:34
36    Mike TERPSTRA    Netherlands    ROP    +9:18
37    Jimmy ENGOULVENT    France    EUC    +12:23
38    Ben SWIFT    Great Britain    SKY    +12:35
39    Asbjørn KRAGH ANDERSEN    Denmark    TBW    +12:55
40    Laurens DE VREESE    Belgium    AST    +13:51
41    Christoph PFINGSTEN    Germany    BOA    +13:51
42    Sjoerd VAN GINNEKEN    Netherlands    ROP    +13:51
43    Kristian SBARAGLI    Italy    MTN    +14:06
44    Amaury CAPIOT    Belgium    TSV    +14:12
45    Nicolai BROCHNER    Denmark    RIW    +14:12
46    Kenny DE HAES    Belgium    LTS    +14:12
47    Scott THWAITES    Great Britain    BOA    +14:12
48    Andreas STAUFF    Germany    MTN    +14:12
49    Vincent JEROME    France    EUC    +14:12
50    James VANLANDSCHOOT    Belgium    WGG    +14:12
51    Frederik FRISON    Belgium    LTS    +14:12
52    Rasmus MYGIND    Denmark    RIW    +14:12
53    Jarl SALOMEIN    Belgium    TSV    +14:12
54    Michael REIHS    Denmark    CLT    +14:12
55    Martin MORTENSEN    Denmark    CLT    +14:12
56    Simone ANTONINI    Italy    WGG    +14:12
57    Jens WALLAYS    Belgium    TSV    +14:12
58    Nicolaj STEEN    Denmark    DEN    +14:36
59    Mads PEDERSEN    Denmark    CLT    +14:45
60    Christoffer LISSON    Denmark    ABB    +14:53
61    Raymond KREDER    Netherlands    ROP    +14:55
62    Valerio AGNOLI    Italy    AST    +14:55
63    Brian VAN GOETHEM    Netherlands    ROP    +15:19
64    Linus GERDEMANN    Germany    CLT    +15:22
65    Jaco VENTER    South Africa    MTN    +16:34
66    Simon BIGUM    Denmark    ABB    +16:40
67    Daniel SCHORN    Austria    BOA    +16:42
68    Stijn STEELS    Belgium    TSV    +16:42
69    Jakob FUGLSANG    Denmark    AST    +17:01
70    Ruslan TLEUBAYEV    Kazakhstan    AST    +17:01
71    Julien MORICE    France    EUC    +17:01
72    Kevin CALLEBAUT    Belgium    WGG    +17:25
73    Dan CRAVEN    Namibia    EUC    +17:25
74    Kenny DE KETELE    Belgium    TSV    +18:13
75    Andrea PERON    Italy    TNN    +18:15
76    Marc DEMAAR    Netherlands    ROP    +18:15
77    Juraj SAGAN    Slovakia    TCS    +18:15
78    Robin STENUIT    Belgium    WGG    +18:28
79    Michael Carbel SVENDGAARD    Denmark    CLT    +18:31
80    Phil BAUHAUS    Germany    BOA    +18:39
81    Jef VAN MEIRHAEGHE    Belgium    TSV    +18:53
82    Magnus KLARIS    Denmark    DEN    +18:55
83    Christopher SUTTON    Australia    SKY    +19:03
84    Andrea PIECHELE    Italy    BAR    +19:11
85    Nick DOUGALL    South Africa    MTN    +19:15
86    Daniil FOMINYKH    Kazakhstan    AST    +19:44
87    Yannick MARTINEZ    France    EUC    +20:09
88    Charles PLANET    France    TNN    +20:27
89    Martin Toft MADSEN    Denmark    ABB    +20:29
90    Gregor MUHLBERGER    Austria    BOA    +20:31
91    Cesare BENEDETTI    Italy    BOA    +20:31
92    Jesper Odgaard NIELSEN    Denmark    TCQ    +20:32
93    Stefan DJURHUUS    Denmark    ABB    +20:33
94    Nicola RUFFONI    Italy    BAR    +20:37
95    Morten OLLEGAARD    Denmark    RIW    +20:38
96    David LOZANO RIBA    Spain    TNN    +20:55
97    Enrico BATTAGLIN    Italy    BAR    +20:55
98    Martijn VERSCHOOR    Netherlands    TNN    +20:55
99    Nathan EARLE    Australia    SKY    +21:37
100    Tom DEVRIENDT    Belgium    WGG    +23:13
101    Alessandro TONELLI    Italy    BAR    +23:46
102    Arman KAMYSHEV    Kazakhstan    AST    +23:47
103    Boris DRON    Belgium    WGG    +24:08
104    Ivar SLIK    Netherlands    ROP    +24:08
105    Daniel FODER    Denmark    TBW    +24:08
106    Paolo SIMION    Italy    BAR    +24:34
107    Patrick CLAUSEN    Denmark    TBW    +24:35
108    Giovanni BERNAUDEAU    France    EUC    +24:43
109    Alexandre PICHOT    France    EUC    +25:07
110    Jesper SCHULTZ    Denmark    DEN    +25:44
111    Jonas Gregaard WILSLY    Denmark    TBW    +25:54
112    Daniel HARTVIG    Denmark    DEN    +27:22
113    Javier MEGIAS LEAL    Spain    TNN    +27:24
114    Kasper ASGREEN    Denmark    DEN    +27:44
115    Morgan LAMOISSON    France    EUC    +28:10
116    Michal KOLÁR    Slovakia    TCS    +28:13
117    Mark Sehested PEDERSEN    Denmark    TBW    +28:55
118    Maxat AYAZBAYEV    Kazakhstan    AST    +29:19
119    Christian Moberg JÖRGENSEN    Denmark    TCQ    +31:18
120    Frederik ZEUNER    Denmark    DEN    +31:48
121    Moreno DE PAUW    Belgium    TSV    +32:37
122    Rolf Nyborg BROGE    Denmark    TCQ    +34:09
123    Christian Nyvang LUND    Denmark    TCQ    +34:09
124    Christopher WILLIAMS    Australia    TNN    +34:35
125    Alex RASMUSSEN    Denmark    TBW    +34:39
126    Casper PEDERSEN    Denmark    RIW    +34:41
127    Dennis HERFORTH JENSEN    Denmark    TCQ    +34:46
128    Emil BAEKHOJ HALVORSEN    Denmark    RIW    +36:41
129    Joonas HENTTALA    Finland    TNN    +36:43
130    Mathias WESTERGAARD    Denmark    ABB    +36:45
131    Jesper Juul ANDREASEN    Denmark    ABB    +37:37
132    Nikola AISTRUP    Denmark    RIW    +37:57
133    Mathias KRIGBAUM    Denmark    DEN    +38:27
134    Nicola BOEM    Italy    BAR    +41:46
135    Theo BOS    Netherlands    MTN    +41:58
136    Rune ALMINDSO ANDERSEN    Denmark    TCQ    +44:54
137    Heine HANSEN    Denmark    ABB    +46:17
138    Luca STERBINI    Italy    BAR    +58:07