Belg z drużyny Lotto-Soudal podjął samotny atak, który dał mu zwycięstwo na piątym etapie wyścigu i prowadzenie w klasyfikacji generalnej! Polacy nie walczyli dziś o czołowe lokaty.  

Piąty etap naszego narodowego Touru zainaugurował rywalizację w górach. Kolarze dwukrotnie zmierzyli się z podjazdem pod Głodówkę, oraz trzykrotnie pod Ząb i Gubałówkę.

Uciekać postanowili: Edward Beltran (Tinkoff-Saxo), Kris Boeckmans, Vegard Breen, Boris Vallee (Lotto -Soudal), Sebastien Turgot (AG2R) oraz Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice). Ale kiedy czołówka ta rozpoczęła dwa ostatnie okrążenia, w jej szeregach nie było już Boeckamansa i Turgota.

Wraz z pokonywaniem kolejnych premii górskich, ucieczka się rwała. Jedni próbowali odjechać, a innych doganiał peleton. Najdłużej na czele wyścigu utrzymywał się Edward Beltran, ale w końcu i on został doścignięty.

Na początku ostatniego okrążenia od peletonu oderwała się 42- osobowa grupa, w której znajdowali się liderzy ekip (m.in. Zakarin, Ulissi, Nieve, Paterski, Kiserlovski) oraz Polacy (Niemiec, i Marczyński), a na jej czele mocno pracowała Astana.

Na podjeździe pod Gubałówkę rozpoczęła się selekcja, którą przeprowadzała Astana, wciąż mocno pracująca na czele peletonu. Co ciekawe, tempo podczas wspinaczki na Gubałówkę nadawał osobiście Fabio Aru.

To, że liczna czołówka mocno się uszczupliła, wydarzyło się za sprawą ataku Davide Formolo z Cannondale-Garmin (który został przypuszczony pod koniec podjazdu na Gubałówkę), któremu do koła natychmiast doskoczył Fabio Aru, a później inni kolarze.

5 km przed metą zaatakował Bart De Clercq, który 2 km przed końcem miał 12 sekund przewagi. Z grupki kontratakował Diego Ulissi (Lampre-Merida) i Sebastien Reichenbach (IAM), ale nie zdołali go dogonić.

Okazało się zatem, że pośród licznych skoków i prób odjazdu, najskuteczniejszy atak przygotował De Clercq. Drugie miejsce zajął Ulissi, a trzecie Reichenbach.

Etap spowodował zmiany w klasyfikacji generalnej. Z pierwszej dziesiątki wypadł Michał Kwiatkowski (Etixx-QuickStep), który został dziś za peletonem.

Wyniki etapu:

1     DE CLERCQ Bart    LTS    05h 48′ 49”
2     ULISSI Diego    LAM    + 00′ 03”
3     REICHENBACH Sebastien    IAM    + 00′ 03”
4     HENAO Montoya Sergio Luis    SKY    + 00′ 07”
5     HERMANS Ben    BMC    + 00′ 07”
6     REBELLIN Davide    CCC    + 00′ 07”
7     ARU Fabio    AST    + 00′ 07”
8     RIBLON Christophe    ALM    + 00′ 07”
9     IZAGUIRRE INSAUSTI Jon    MOV    + 00′ 07”
10     ZAKARIN Ilnur    KAT    + 00′ 07”
11     NIEVE ITURRALDE Mikel    SKY    + 00′ 07”
12     FORMOLO Davide    TCG    + 00′ 07”
13     MOSER Moreno    TCG    + 01′ 21”
14     SORENSEN Chris Anker    TCS    + 01′ 32”
15     VORGANOV Eduard    KAT    + 01′ 57”
16     MARCZYNSKI Tomasz    POL    + 01′ 57”
17     BRAMBILLA Gianluca    EQS    + 01′ 57”
18     ATAPUMA HURTADO Darwin    BMC    + 01′ 57”
19     SANTAROMITA Ivan    OGE    + 01′ 57”
20     ELISSONDE Kenny    FDJ    + 01′ 57”
21     MOINARD Amael    BMC    + 01′ 57”
22     VAN DEN BROECK Jurgen    LTS    + 01′ 57”
23     LUTSENKO Alexey    AST    + 01′ 57”
24     MONFORT Maxime    LTS    + 01′ 57”
25     BENNET George    TLJ    + 01′ 57”
26     KISERLOVSKI Robert    TCS    + 01′ 57”
27     ZOIDL Riccardo    TFR    + 01′ 57”
28     PATERSKI Maciej    CCC    + 03′ 48”
29     ARMEE Sander    LTS    + 03′ 48”
30     CRADDOCK Lawson    TGA    + 04′ 08”
31     WARBASSE Lawrence    IAM    + 05′ 33”
32     TIRALONGO Paolo    AST    + 08′ 52”
33     CAPECCHI Eros    MOV    + 08′ 52”
34     VILLELLA Davide    TCG    + 08′ 52”
35     GARCIA Lopez David    SKY    + 08′ 52”
36     ROSA Diego    AST    + 08′ 52”
37     CLARKE Simon    OGE    + 08′ 52”
38     ZEITS Andrey    AST    + 12′ 24”
39     MORI Manuele    LAM    + 12′ 24”
40     DE MARCHI Alessandro    BMC    + 13′ 52”
41     LINDEMAN Bert-Jan    TLJ    + 15′ 07”
42     CATTANEO Mattia    LAM    + 20′ 10”
43     JEANNESSON Arnold    FDJ    + 20′ 45”
44     FRANCZAK Pawel    POL    + 20′ 45”
45     BOUET Maxime    EQS    + 20′ 45”
46     FROHLINGER Jhoannes    TGA    + 20′ 45”
47     CONTI Valerio    LAM    + 20′ 45”
48     TEUNS Dylan    BMC    + 20′ 45”
49     VELITS Peter    BMC    + 20′ 45”
50     DENIFL Stefan    IAM    + 20′ 45”
51     DOMONT Axel    ALM    + 20′ 45”
52     VENTOSO Francisco Jose    MOV    + 20′ 45”
53     ANTON HERNANDEZ Igor    MOV    + 20′ 45”
54     CATALDO Dario    AST    + 20′ 45”
55     CHEVRIER Clement    IAM    + 20′ 45”
56     NIEMIEC Przemyslaw    LAM    + 20′ 45”
57     LE GAC Olivier    FDJ    + 20′ 45”
58     POLJANSKI Pawel    TCS    + 20′ 45”
59     DILLIER Silvan    BMC    + 20′ 45”
60     PUCCIO Salvatore    SKY    + 20′ 45”
61     BYSTROM Sven Erik    KAT    + 20′ 45”
62     BREEN Vegard    LTS    + 20′ 45”
63     MEIER Christian    OGE    + 20′ 45”
64     VERONA Quintanilla Carlos    EQS    + 20′ 45”
65     HANSEN Jesper    TCS    + 20′ 45”
66     SAMOILAU Branislau    CCC    + 20′ 45”
67     FUMEAUX Jonathan    IAM    + 20′ 45”
68     TANKINK Bram    TLJ    + 20′ 45”
69     MIHAYLOV Nikolay    CCC    + 20′ 45”
70     GOLAS Michal    EQS    + 20′ 45”
71     PETROV Evgeny    TCS    + 20′ 45”
72     LAGUTIN Sergei    KAT    + 20′ 45”
73     MOHRIC Matej    TCG    + 20′ 45”
74     KWIATKOWSKI Michal    EQS    + 20′ 45”
75     NOCENTINI Rinaldo    ALM    + 20′ 45”
76     BOSWELL Ian    SKY    + 20′ 45”
77     VAKOC Petr    EQS    + 20′ 45”
78     BELTRAN Edward    TCS    + 20′ 45”
79     REYNES Vicente    IAM    + 30′ 17”
80     ZIELINSKI Kamil    POL    + 30′ 17”
81     STACHOWIAK Adam    POL    + 30′ 17”
82     BIALOBLOCKI Marcin    POL    + 30′ 17”
83     RUTKIEWICZ Marek    CCC    + 30′ 17”
84     BATEK Dariusz    POL    + 30′ 17”
85     VAN WINDEN Dennis    TLJ    + 30′ 17”
86     KEIZER Martijn    TLJ    + 30′ 17”
87     BAGDONAS Gediminas    ALM    + 30′ 17”
88     BONNAFOND Guillaume    ALM    + 30′ 17”
89     SUTTERLIN Jasha    MOV    + 30′ 17”
90     DOCKER Mitchell    OGE    + 30′ 17”
91     BEPPU Fumiyuki    TFR    + 30′ 17”
92     MANZIN Lorenzo    FDJ    + 30′ 17”
93     VAN ASBROECK Tom    TLJ    + 30′ 17”
94     HIRT Jan    CCC    + 30′ 17”
95     KUREK Adrian    CCC    + 30′ 17”
96     BURGHARDT Marcus    BMC    + 30′ 17”
97     GRETSCH Patrick    ALM    + 30′ 17”
98     BOLE Grega    CCC    + 30′ 17”
99     STAMSNIJDER Tom    TGA    + 30′ 17”
100     VALLEE Boris    LTS    + 30′ 17”
101     DEIGNAN Philip    SKY    + 30′ 17”
102     GRADEK Kamil    POL    + 30′ 17”
103     KIRYIENKA Vasil    SKY    + 30′ 17”
104     CHERNETSKI Sergei    KAT    + 30′ 17”
105     POPOVYCH Yaroslav    TFR    + 30′ 17”
106     SERGENT Jesse    TFR    + 30′ 17”
107     HAYMAN Mathew    OGE    + 30′ 17”
108     HANSEN Norman    TCG    + 31′ 57”
109     SKJERPING Kristoffer    TCG    + 31′ 57”
110     MARANGONI Alan    TCG    + 31′ 57”
111     BETTIOL Alberto    TCG    + 31′ 57”
112     MEERSMAN Gianni    EQS    + 31′ 57”
113     DE BUYST Jasper    LTS    + 31′ 57”
114     HOWSON Damien    OGE    + 31′ 57”
115     BODNAR Maciej    TCS    + 31′ 57”
116     MEZGEC Luka    TGA    + 31′ 57”
117     BOZIC Borut    AST    + 31′ 57”
118     FLENS Rick    TLJ    + 31′ 57”
119     LANCASTER Brett    OGE    + 31′ 57”
120     KITTEL Marcel    TGA    + 31′ 57”
121     DE BACKER Bert    TGA    + 31′ 57”
122     SMUKULIS Gatis    KAT    + 31′ 57”
123     VEIKKANEN Jussi    FDJ    + 31′ 57”
124     FISCHER Murillo    FDJ    + 31′ 57”
125     PICHON Laurent    FDJ    + 31′ 57”
126     COLEDAN Marco    TFR    + 31′ 57”
127     BERNAS Pawel    POL    + 31′ 57”
128     ZANDIO ECHAIDE Xabier    SKY    + 31′ 57”
129     FERRARI Roberto    LAM    + 31′ 57”
130     EWAN Caleb    OGE    + 31′ 57”
131     KLUGE Roger    IAM    + 32′ 48”
VOROBYEV Anton    KAT    DNF
GUARDINI Andrea    AST    DNF
MODOLO Sacha    LAM    DNF
ROVNY Ivan    TCS    DNF
INTXAUSTI ELORRIAGA Benat    MOV    DNF
ARNDT Nikias    TGA    DNS
ALAFACI Eugenio    TFR    DNS

Klasyfikacja generalna:

1     DE CLERCQ Bart    LTS    20h 55′ 42”
2     ULISSI Diego    LAM    + 00′ 04”
3     FORMOLO Davide    TCG    + 00′ 06”
4     HERMANS Ben    BMC    + 00′ 09”
5     IZAGUIRRE INSAUSTI Jon    MOV    + 00′ 09”
6     REICHENBACH Sebastien    IAM    + 00′ 09”
7     ARU Fabio    AST    + 00′ 15”
8     HENAO Montoya Sergio Luis    SKY    + 00′ 16”
9     RIBLON Christophe    ALM    + 00′ 17”
10     ZAKARIN Ilnur    KAT    + 00′ 17”
11     NIEVE ITURRALDE Mikel    SKY    + 00′ 17”
12     REBELLIN Davide    CCC    + 00′ 17”
13     MOSER Moreno    TCG    + 01′ 31”
14     SORENSEN Chris Anker    TCS    + 01′ 42”
15     LUTSENKO Alexey    AST    + 01′ 59”
16     BRAMBILLA Gianluca    EQS    + 01′ 59”
17     KISERLOVSKI Robert    TCS    + 01′ 59”
18     VORGANOV Eduard    KAT    + 02′ 07”
19     ELISSONDE Kenny    FDJ    + 02′ 07”
20     VAN DEN BROECK Jurgen    LTS    + 02′ 07”
21     MARCZYNSKI Tomasz    POL    + 02′ 07”
22     MONFORT Maxime    LTS    + 02′ 07”
23     MOINARD Amael    BMC    + 02′ 07”
24     SANTAROMITA Ivan    OGE    + 02′ 07”
25     ZOIDL Riccardo    TFR    + 02′ 07”
26     ATAPUMA HURTADO Darwin    BMC    + 02′ 07”
27     BENNET George    TLJ    + 02′ 07”
28     PATERSKI Maciej    CCC    + 03′ 50”
29     ARMEE Sander    LTS    + 03′ 58”
30     CRADDOCK Lawson    TGA    + 04′ 18”
31     WARBASSE Lawrence    IAM    + 05′ 43”
32     ROSA Diego    AST    + 09′ 02”
33     GARCIA Lopez David    SKY    + 09′ 02”
34     CAPECCHI Eros    MOV    + 09′ 02”
35     TIRALONGO Paolo    AST    + 09′ 02”
36     VILLELLA Davide    TCG    + 09′ 02”
37     MORI Manuele    LAM    + 12′ 32”
38     ZEITS Andrey    AST    + 12′ 34”
39     LINDEMAN Bert-Jan    TLJ    + 15′ 09”
40     CLARKE Simon    OGE    + 15′ 41”
41     PUCCIO Salvatore    SKY    + 20′ 47”
42     KWIATKOWSKI Michal    EQS    + 20′ 47”
43     FRANCZAK Pawel    POL    + 20′ 47”
44     BYSTROM Sven Erik    KAT    + 20′ 47”
45     POLJANSKI Pawel    TCS    + 20′ 47”
46     MOHRIC Matej    TCG    + 20′ 51”
47     VELITS Peter    BMC    + 20′ 55”
48     DILLIER Silvan    BMC    + 20′ 55”
49     LAGUTIN Sergei    KAT    + 20′ 55”
50     VAKOC Petr    EQS    + 20′ 55”
51     LE GAC Olivier    FDJ    + 20′ 55”
52     TANKINK Bram    TLJ    + 20′ 55”
53     GOLAS Michal    EQS    + 20′ 55”
54     BELTRAN Edward    TCS    + 20′ 55”
55     ANTON HERNANDEZ Igor    MOV    + 20′ 55”
56     CATALDO Dario    AST    + 20′ 55”
57     NIEMIEC Przemyslaw    LAM    + 20′ 55”
58     BREEN Vegard    LTS    + 20′ 55”
59     BOUET Maxime    EQS    + 20′ 55”
60     DENIFL Stefan    IAM    + 20′ 55”
61     SAMOILAU Branislau    CCC    + 20′ 55”
62     CONTI Valerio    LAM    + 20′ 55”
63     VERONA Quintanilla Carlos    EQS    + 20′ 55”
64     NOCENTINI Rinaldo    ALM    + 20′ 55”
65     DOMONT Axel    ALM    + 20′ 55”
66     HANSEN Jesper    TCS    + 20′ 55”
67     TEUNS Dylan    BMC    + 20′ 55”
68     BOSWELL Ian    SKY    + 20′ 55”
69     MIHAYLOV Nikolay    CCC    + 20′ 55”
70     PETROV Evgeny    TCS    + 20′ 55”
71     JEANNESSON Arnold    FDJ    + 20′ 55”
72     CHEVRIER Clement    IAM    + 21′ 32”
73     FUMEAUX Jonathan    IAM    + 21′ 32”
74     FROHLINGER Jhoannes    TGA    + 21′ 37”
75     DE MARCHI Alessandro    BMC    + 22′ 11”
76     CATTANEO Mattia    LAM    + 22′ 39”
77     MEIER Christian    OGE    + 25′ 10”
78     VENTOSO Francisco Jose    MOV    + 29′ 38”
79     ZIELINSKI Kamil    POL    + 29′ 51”
80     BURGHARDT Marcus    BMC    + 30′ 13”
81     VAN ASBROECK Tom    TLJ    + 30′ 15”
82     MANZIN Lorenzo    FDJ    + 30′ 19”
83     REYNES Vicente    IAM    + 30′ 19”
84     VAN WINDEN Dennis    TLJ    + 30′ 19”
85     BOLE Grega    CCC    + 30′ 27”
86     BEPPU Fumiyuki    TFR    + 30′ 27”
87     STACHOWIAK Adam    POL    + 30′ 27”
88     RUTKIEWICZ Marek    CCC    + 30′ 27”
89     CHERNETSKI Sergei    KAT    + 30′ 27”
90     BONNAFOND Guillaume    ALM    + 30′ 27”
91     BATEK Dariusz    POL    + 30′ 27”
92     HIRT Jan    CCC    + 30′ 45”
93     GRADEK Kamil    POL    + 31′ 22”
94     BODNAR Maciej    TCS    + 31′ 34”
95     EWAN Caleb    OGE    + 31′ 53”
96     HANSEN Norman    TCG    + 32′ 07”
97     HAYMAN Mathew    OGE    + 32′ 25”
98     SMUKULIS Gatis    KAT    + 32′ 45”
99     KLUGE Roger    IAM    + 32′ 58”
100     BETTIOL Alberto    TCG    + 32′ 58”
101     MEZGEC Luka    TGA    + 33′ 02”
102     BOZIC Borut    AST    + 33′ 46”
103     SERGENT Jesse    TFR    + 34′ 19”
104     DOCKER Mitchell    OGE    + 34′ 37”
105     VEIKKANEN Jussi    FDJ    + 35′ 22”
106     DE BUYST Jasper    LTS    + 36′ 52”
107     PICHON Laurent    FDJ    + 37′ 02”
108     HOWSON Damien    OGE    + 37′ 09”
109     BIALOBLOCKI Marcin    POL    + 39′ 00”
110     KIRYIENKA Vasil    SKY    + 39′ 10”
111     DEIGNAN Philip    SKY    + 39′ 10”
112     POPOVYCH Yaroslav    TFR    + 39′ 28”
113     GRETSCH Patrick    ALM    + 39′ 47”
114     KITTEL Marcel    TGA    + 40′ 26”
115     VALLEE Boris    LTS    + 40′ 41”
116     FERRARI Roberto    LAM    + 40′ 50”
117     KUREK Adrian    CCC    + 40′ 59”
118     MARANGONI Alan    TCG    + 41′ 27”
119     FISCHER Murillo    FDJ    + 42′ 46”
120     MEERSMAN Gianni    EQS    + 44′ 07”
121     BERNAS Pawel    POL    + 46′ 37”
122     KEIZER Martijn    TLJ    + 54′ 08”
123     SUTTERLIN Jasha    MOV    + 54′ 11”
124     BAGDONAS Gediminas    ALM    + 54′ 11”
125     SKJERPING Kristoffer    TCG    + 55′ 51”
126     COLEDAN Marco    TFR    + 55′ 51”
127     FLENS Rick    TLJ    + 56′ 36”
128     STAMSNIJDER Tom    TGA    + 56′ 44”
129     LANCASTER Brett    OGE    + 57′ 31”
130     DE BACKER Bert    TGA    + 58′ 40”
131     ZANDIO ECHAIDE Xabier    SKY    + 01h 00′ 02”

Foto: Lang Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments