Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi) wrócił do zdrowia po kontuzji, która uniemożliwiła mu kontynuowanie jazdy w Tour de France i udział na IO. Hiszpan weźmie udział w Classica San Sebastian.

Sanchez uczestniczył w kraksie podczas 8. etapu Touru. Ucierpiała jego prawa ręka i lewe ramię. Natychmiast po tym upadku ogłosił, że pojedzie do Londynu i będzie bronił złotego medalu ze startu wspólnego, jednak po powrocie na rower musiał zmienić sowje plany. Prasie powiedział, że rezygnacja z występu olimpijskiego to jedna z najgorszych decyzji w jego karierze.

Wrócił do treningów 3 sierpnia i teraz jest znów gotowy do ścigania. Nie będzie brał udział w Vuelcie, ale przygotowuje się do mistrzostw świata w Valkenburgu, w Holandii.

Sanchez w San Sebastian będzie wspierany przez takich zawodników, jak: Igor Antón, Gorka Izagirre, Mikel Astarloza, Amets Txurruka, Mikel Landa, Ivan Velasco i Romain Sicard.

Izagirre chce odbudować się po nieudanym Tourze, a Anton przygotowuje się do Vuelty.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułSylwester Szmyd w drużynie Movistar!
Następny artykułStybar zadebiutuje w wielkim tourze. Omega Pharma – Quick Step gotowa na Vueltę.
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments