Sierpniowe edycje rozpoczniemy wyścigiem w Górze Kalwarii – zaproponowaliśmy trasę na pętli o długości 13 km , która kończy się gwałtownym podjazdem do centrum miasta. Będzie on pokonywany przez uczestników najdłuższego dystansu aż siedem razy i liczymy, że podzieli to stawkę. Reszta zależy od kierunku i siły wiatru – szczególnie wystawiona na wiatr jest długa prosta wzdłuż Wisły prowadząca do podjazdu. Finał imprezy planujemy przed miejscowym Domem Kultury.

Po Górze Kalwarii zaprosimy na kolarski weekend – w sobotę 18 sierpnia ścigamy się na wymagającej trasie w Nowym Kawęczynie (pow. Skierniewicki). Na 19 kilometrowej pętli mamy liczne techniczne niespodzianki. Pofałdowany teren z kilkoma hopkami i dwoma męczącymi podjazdami najlepiej jest znany naszym mazowieckim kolarzom. To właśnie w tym rejonie rozgrywana jest SZOSOMANNIA – autorski pomysł ŻTC – towarzyskie zmagania uznane za najlepszy ostry trening na Mazowszu . W Nowym Kawęczynie zagościmy po raz pierwszy i mamy nadzieję na wsparcie uroczystego zakończenia zawodów ze strony mieszkańców Gminy. Ciekawostką tego etapu będzie rozgrywany w ramach naszych zawodów Puchar Prezesa Mazowieckiej Spółki Gazownictwa. Liczymy na duże emocje i kilka niespodzianek.

Na finał przygotowaliśmy płaską 11 kilometrową pętlę z metą przed Aqua Żyrardów – świetnie przygotowanego sportowego ośrodka. Startujący na najdłuższym dystansie pokonają ją 9 razy co pozwoli kibicom dokładnie obserwować zmagania. Mamy nadzieję , że niedziela 19 sierpnia przyciągnie do Żyrardowa licznych kibiców, tym bardziej , że frekwencja zapowiada się lepsza niż rok temu.

INFO , ZAPISY , WYNIKI , FOTY na stronie Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów

www.ztc.pl

Z A P R A S Z A M Y  !

5 sierpnia – niedziela – Góra Kalwaria                                   dystanse od 39 do 91 km
18 sierpnia – sobota – Nowy Kawęczyn pow. Skierniewicki dystanse od 40 do 97 km
19 sierpnia – niedziela – Żyrardów   FINAŁ CYKLU            dystanse od 44 do 99 km

We wszystkich tych terminach zapraszamy osoby nie posiadające jeszcze szosowego roweru do uczestnictwa w Maratonach Rowerowych MR rozgrywanych na szosie , które rozpoczynamy zawsze o 10:00.