Ivalio Gabrovski (Konya Turku Seker Spor), który w tym sezonie odniósł spektakularne zwycięstwo w wyścigu Tour of Turkey (2. HC) został złapany na dopingu. Pozytywny wynik, dała próbka pobrana od Bułgara po trzecim, wygranym przez niego etapie wyścigu w Turcji.

„Decyzja o zawieszeniu tego kolarza została podjęta po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu antydopingowego, który został wykonany po 3. etapie Tour of Turkey. Wczoraj otrzymaliśmy wynik z laboratorium WADA, w Atenach. W próbce moczu wykryto obecność EPO. Pan Gabrovski ma prawo żądać analizy próbki B.” – taki komunikat wydała UCI o wyczynach Bułgara.

Dla 34-latka, który zawodowcem jest od 2000 roku to nie pierwsza wpadka dopingowa. W 2005 roku, wykryto w jego organizmie zbyt dużą liczbę czerwonych krwinek.  W swojej karierze wielokrotnie był Mistrzem Bułgarii oraz wygrywał wyścig dookoła swojego kraju. Dobrze spisywał się również w wyścigu dookoła Serbii, który wygrał w 2006 roku. W tym sezonie  startując dla kontynentalnej drużyny był m.in trzeci w Tour du Maroc oraz odniósł spektakularne zwycięstwo w silnie obsadzonym Tour of Turkey. Gabrovski zapewnił tam sobie triumf na najtrudniejszym, górskim etapie. W generalce o ponad półtorej minuty wyprzedził Alexandra Dyachenkę (Astana). Na 9. miejscu wyścig zakończył Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step).

Foto: bettinphoto.net

Wojtek

Poprzedni artykułTdF: Piękny triumf Valverde! Froome musiał czekać na Wigginsa
Następny artykułZapowiedź 18. etapu Tour de France 2012
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments