Szymon Rekita (Warmia Biskupiec) zdobył w Jędrzejowie tytuł Mistrza Polski Juniorów w wyścigu na czas! Zgodnie z przewidywaniami,  na podium stanęli jeszcze Przemysław Kasperkiewicz (KTK-Kalisz) oraz ubiegłoroczny triumfator – Wojciech Sykała (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne).

Najlepsi Polscy juniorzy, ścigali się na 25 kilometrowej trasie wokół Jędrzejowa. Najlepiej poradził sobie z nią Szymon Rekita, który potrzebował na to 32 minut i 49 sekund. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, „wsadził” srebrnemu medaliście – Przemysławowi Kasperkiewiczowi 26 sekund. Brązem musiał zadowolić się Wojciech Sykała. Ubiegłoroczny Mistrz Polski stracił tym razem do triumfatora 33 s.

Medaliści byli wyraźnie po za konkurencją. Czwarty rezultat Mateusza Kaźmierczaka (GKK Opty Grodzisk Mazowiecki) był o 1 minutę i 3 sekundy gorszy, od wyniku Rekity.

Pełne wynikitutaj

Poprzedni artykułMagdalena Plich Mistrzynią Polski Juniorek w jeździe na czas! (wyniki)
Następny artykułOstatni start Jensa Voigta w Tour de France?