Magdalena Plich (BDC Kolejarz Jura Częstochowa) na trasie w Jędrzejowie odniosła dziś swój największy sukces w karierze i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek w jeździe indywidualnej na czas. Srebro powędrowało do Katarzyny Niewiadomej (BBC WLKS Krakus Czaja), a brąz do Alicji Ratajczyk (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

17 i 18-latki, miały dziś do przejechania 16 kilometrową trasę w okolicach Jędrzejowa. Jako pierwsza wyruszyła Magdalena Plich. Podopieczna Grzegorza Gronkiewicza pojechała fantastyczny wyścig i nie oddała prowadzenia do samego końca! Drugi czas uzyskała faworytka – Katarzyna Niewiadoma, która straciła do zwyciężczyni trzy sekundy.  Trzecia była Alicja Ratajczyk ze stratą 6 s.

“Trasa była ciężka. Było kilka odcinków na których jechałyśmy pod wiatr. Dałam jednak z siebie wszystko,  “zagięłam się” i przetrzymałam trudne momenty. Czułam się bardzo mocna i wiedziałam, że mogę pokusić się o dobry rezultat”, powiedziała dla serwisu naszosie.pl Magdalena Plich.

“Nigdy nie miałam szczęścia do mistrzostw Polski. Byłam czwarta, szósta, jednak cały czas brakowało kropki nad i. Dziś wszystko poszło zgodnie z planem i odniosłam największe zwycięstwo w karierze!”, zakończyła ze łzami w oczach.

 Pełne wynikitutaj