Mało znany Vladimir Isaychev (Katusha) pokonał swoich współtowarzyszy ucieczki w sprinterskim pojedynku, na mecie 5. etapu Tour de Suisse. W koszulce lidera do następnego etapu, znów wystartuje Rui Costa (Movistar).

Kolarze mieli dziś do przejechania pagórkowaty etap z Trimbach/Olten do Gansingen o długości 193km. Na trasie 5. odcinka znjadowało się sześć premii górskich 3. kategorii.

Szybko na czele znalazła się siódemka zawodników w składzie: Vladimir Isaychev (Katusha), Daniel Oss (Liquigas-Cannondale), Salvatore Puccio (Sky), Klass Lodewyck (BMC), Rubén Pérez (Euskaltel-Euskadi), Sebastien Minard (Cofidis) oraz Karsten Kroon (Saxo Bank). Na 56 kilometrze, czołówka miała już ponad 7 minut przewagi.

Różnica między dwoma grupami stale rosła i gdy na 50 kilometrów przed końcem wynosiła 10 minut, było już prawie pewne, że zwycięzca etapowy jedzie w ucieczce.

Na mniej więcej 20 kilometrów przed końcem, zaatakował Belg Lodewyck. Jego próba się nie powiodła i gdy doszło do “poprawek”, odpadł od czołówki. Żaden z kolarzy nie był w stanie się oderwać i o wszystkim zadecydował sprint z małej grupki.

Najlepszy okazał się Rosjanin Vladimir Isaychev. 26-latek, który na razie nie  ma na swoim koncie większych osiągnięć pokonał dziś Baska Rubena Pereza oraz 23-letniego Włocha Salvatore Puccio – byłego triumfatora Ronde van Vlaanderen dla orlików.

Wyniki:

1 15 ISAYCHEV Vladimir KAT RUS B:10″ 00″
2 115 PEREZ Ruben EUS ESP B:10″ ‘ ‘
3 35 PUCCIO Salvatore SKY ITA B:04″ ‘ ‘
4 175 KROON Karsten SAX NED B:03″ ‘ ‘
5 155 MINARD Sébastien ALM FRA B:01″ ‘ ‘
6 27 OSS Daniel LIQ ITA B:01″ 05″
7 86 LODEWYCK Klaas BMC BEL B:03″ 01’50”
8 28 VIVIANI Elia LIQ ITA 11’07”
9 101 BOECKMANS Kris VCD BEL ‘ ‘
10 182 BAZZANA Alessandro TT1 ITA ‘ ‘
11 58 WEGMANN Fabian GRM GER ‘ ‘
12 156 MONDORY Lloyd ALM FRA ‘ ‘
13 136 SLAGTER Tom Jelte RAB NED ‘ ‘
14 128 ROJAS Jose Joaquin MOV ESP ‘ ‘
15 122 FARIA DA COSTA Rui Alberto MOV POR ‘ ‘
16 168 PINEAU Cédric FDJ FRA ‘ ‘
17 94 DIDIER Laurent RNT LUX ‘ ‘
18 165 PINOT Thibaut FDJ FRA ‘ ‘
19 85 *KOHLER Martin BMC SUI ‘ ‘
20 25 KING Edward LIQ USA ‘ ‘
21 151 *ELMIGER Martin ALM SUI ‘ ‘
22 41 GUARNIERI Jacopo AST ITA ‘ ‘
23 146 ROBERT Frederique LTB BEL ‘ ‘
24 97 *RAST Gregory RNT SUI ‘ ‘
25 147 SOHRABI Mehdi LTB IRI ‘ ‘
26 158 ROCHE Nicolas ALM IRL ‘ ‘
27 107 POELS Wouter VCD NED ‘ ‘
28 184 EFIMKIN Alexander TT1 RUS ‘ ‘
29 181 *BERTOGLIATI Rubens TT1 SUI ‘ ‘
30 63 DAVIS Allan OGE AUS ‘ ‘
31 192 ANDERSON Ryan SPI CAN ‘ ‘
32 96 MONFORT Maxime RNT BEL ‘ ‘
33 98 SCHLECK Frank RNT LUX ‘ ‘
34 194 BOIVIN Guillaume SPI CAN ‘ ‘
35 51 DANIELSON Tom GRM USA ‘ ‘
36 93 GERDEMANN Linus RNT GER ‘ ‘
37 185 EL FARES Julien TT1 FRA ‘ ‘
38 22 AGOSTINI Stefano LIQ ITA ‘ ‘
39 131 GESINK Robert RAB NED ‘ ‘
40 188 PREIDLER Georg TT1 AUT ‘ ‘
41 112 ASTARLOZA Mikel EUS ESP ‘ ‘
42 177 SÖRENSEN Chris SAX DEN ‘ ‘
43 176 PAULINHO Sergio Miguel MoreiraSAX POR ‘ ‘
44 113 IZAGIRRE Gorka EUS ESP ‘ ‘
45 111 ANTON Igor EUS ESP ‘ ‘
46 76 PETACCHI Alessandro LAM ITA ‘ ‘
47 1 LEIPHEIMER Levi OPQ USA ‘ ‘
48 121 VALVERDE Alejandro MOV ESP ‘ ‘
49 12 CARUSO Giampaolo KAT ITA ‘ ‘
50 44 GAVAZZI Francesco AST ITA ‘ ‘
51 133 KRUIJSWIJK Steven RAB NED ‘ ‘
52 161 BOUCHER David FDJ FRA ‘ ‘
53 123 GUTIERREZ José Ivan MOV ESP ‘ ‘
54 135 TEN DAM Laurens RAB NED ‘ ‘
55 114 NIEVE Mikel EUS ESP ‘ ‘
56 48 KREUZIGER Roman AST CZE ‘ ‘
57 71 CUNEGO Damiano LAM ITA ‘ ‘
58 164 HUTAROVICH Yauheni FDJ BLR ‘ ‘
59 125 KARPETS Vladimir MOV RUS ‘ ‘
60 138 WYNANTS Maarten RAB BEL ‘ ‘
61 74 HONDO Danilo LAM GER ‘ ‘
62 21 SAGAN Peter LIQ SVK ‘ ‘
63 77 POSSONI Morris LAM ITA ‘ ‘
64 92 FUGLSANG Jakob RNT DEN ‘ ‘
65 137 NIERMANN Grischa RAB GER ‘ ‘
66 116 SICARD Romain EUS FRA ‘ ‘
67 145 REYNES Vicente LTB ESP ‘ ‘
68 17 KOLOBNEV Alexandr KAT RUS ‘ ‘
69 26 MOSER Moreno LIQ ITA ‘ ‘
70 81 *FRANK Mathias BMC SUI ‘ ‘
71 178 VINTHER Troels Rønning SAX DEN ‘ ‘
72 106 NOVIKOV Nikita VCD RUS ‘ ‘
73 61 *ALBASINI Michael OGE SUI ‘ ‘
74 162 BONNET William FDJ FRA ‘ ‘
75 166 GESLIN Anthony FDJ FRA ‘ ‘
76 3 CATALDO Dario OPQ ITA ‘ ‘
77 172 GUSTOV Volodymir SAX UKR ‘ ‘
78 154 GADRET John ALM FRA ‘ ‘
79 143 DE CLERCQ Bart LTB BEL ‘ ‘
80 144 KAISEN Olivier LTB BEL ‘ ‘
81 43 KANGERT Tanel AST EST ‘ ‘
82 152 BÉRARD Julien ALM FRA ‘ ‘
83 31 BARRY Michael SKY CAN ‘ ‘
84 153 BONNAFOND Guillaume ALM FRA ‘ ‘
85 157 MONTAGUTI Matteo ALM ITA ‘ ‘
86 32 HAYMAN Mathew SKY AUS ‘ ‘
87 37 SWIFT Ben SKY GBR ‘ ‘
88 33 LÖVKVIST Thomas SKY SWE ‘ ‘
89 78 VIGANO Davide LAM ITA ‘ ‘
90 167 ROY Jérémy FDJ FRA ‘ ‘
91 163 CHAINEL Steve FDJ FRA ‘ ‘
92 73 BOLE Grega LAM SLO ‘ ‘
93 186 CUSIN Remi TT1 FRA ‘ ‘
94 198 VANDBORG BACH Brian SPI DEN ‘ ‘
95 196 FAIRLY Caleb SPI USA ‘ ‘
96 53 FARRAR Tyler GRM USA ‘ ‘
97 13 GUSEV Vladimir KAT RUS ‘ ‘
98 102 HOOGERLAND Johnny VCD NED ‘ ‘
99 7 TRENTIN Matteo OPQ ITA ‘ ‘
100 117 URTASUN Pablo EUS ESP ‘ ‘
101 36 ROWE Luke SKY GBR ‘ ‘
102 6 TERPSTRA Niki OPQ NED ‘ ‘
103 72 BERTAGNOLLI Leonardo LAM ITA ‘ ‘
104 187 MEGIAS Javier TT1 ESP ‘ ‘
105 183 COLLI Daniele TT1 ITA ‘ ‘
106 134 MOLLEMA Bauke RAB NED ‘ ‘
107 45 MURAVYEV Dmitriy AST KAZ ‘ ‘
108 8 VELITS Peter OPQ SVK ‘ ‘
109 105 MORTENSEN Martin VCD DEN ‘ ‘
110 75 MORI Manuele LAM ITA ‘ ‘
111 38 ZANDIO Xabier SKY ESP ‘ ‘
112 23 DALL’ANTONIA Tiziano LIQ ITA ‘ ‘
113 5 STYBAR Zdenek OPQ CZE ‘ ‘
114 55 HOWES Alex GRM USA ‘ ‘
115 195 EUSER Lucas SPI USA ‘ ‘
116 56 PETERSON Thomas GRM USA ‘ ‘
117 46 KESSIAKOFF Fredrik AST SWE ‘ ‘
118 84 BURGHARDT Marcus BMC GER ‘ ‘
119 52 DEKKER Thomas GRM NED ‘ ‘
120 57 VAN SUMMEREN Johan GRM BEL ‘ ‘
121 95 KLÖDEN Andreas RNT GER ‘ ‘
122 47 KISERLOVSKI Robert AST CRO ‘ ‘
123 62 COOKE Baden OGE AUS ‘ ‘
124 171 NUYENS Nick SAX BEL ‘ ‘
125 24 DUGGAN Timothy LIQ USA ‘ ‘
126 83 BOOKWALTER Brent BMC USA ‘ ‘
127 108 VALLS FERRI Rafael VCD ESP ‘ ‘
128 34 NORDHAUG Lars-Petter SKY NOR ‘ ‘
129 88 VAN AVERMAET Greg BMC BEL ‘ ‘
130 104 MARCATO Marco VCD ITA ‘ ‘
131 124 HERRADA Jesus MOV ESP 11’33”
132 127 BRUSEGHIN Marzio MOV ITA 11’49”
133 67 O’GRADY Stuart OGE AUS 11’55”
134 14 HORRACH Joan KAT ESP ‘ ‘
135 11 FREIRE Oscar KAT ESP ‘ ‘
136 4 STEEGMANS Gert OPQ BEL ‘ ‘
137 2 BOONEN Tom OPQ BEL ‘ ‘
138 132 BRESCHEL Matti RAB DEN ‘ ‘
139 16 PAOLINI Luca KAT ITA ‘ ‘
140 91 *CANCELLARA Fabian RNT SUI ‘ ‘
141 174 MORKOV Michael SAX DEN ‘ ‘
142 65 LANGEVELD Sebastian OGE NED ‘ ‘
143 191 *KUNZLI Raymond SPI SUI ‘ ‘
144 87 CUMMINGS Stephen BMC GBR ‘ ‘
145 66 MEYER Cameron OGE AUS ‘ ‘
146 42 BAZAYEV Assan AST KAZ ‘ ‘
147 193 BOILY David SPI CAN ‘ ‘
148 126 KONOVALOVAS Ignatas MOV LTU 12’27”

Abandonos
68 WILSON Matt OGE AUS
118 VELASCO Ivan EUS ESP
173 JUUL JENSEN Christopher SAX DEN

No ha salido
54 HAUSSLER Heinrich GRM AUS

Klasyfikacja generalna:

1 122 FARIA DA COSTA Rui Alberto MOV POR 20h53’27” 00″
2 98 SCHLECK Frank RNT LUX 20h53’35” 08″
3 48 KREUZIGER Roman AST CZE 20h53’42” 15″
4 165 PINOT Thibaut FDJ FRA 20h53’46” 19″
5 158 ROCHE Nicolas ALM IRL 20h53’48” 21″
6 33 LÖVKVIST Thomas SKY SWE ‘ ‘ ‘ ‘
7 121 VALVERDE Alejandro MOV ESP 20h53’50” 23″
8 154 GADRET John ALM FRA 20h53’51” 24″
9 114 NIEVE Mikel EUS ESP 20h53’53” 26″
10 51 DANIELSON Tom GRM USA 20h53’56” 29″
11 47 KISERLOVSKI Robert AST CRO 20h53’59” 32″
12 92 FUGLSANG Jakob RNT DEN 20h54’00” 33″
13 1 LEIPHEIMER Levi OPQ USA 20h54’04” 37″
14 177 SÖRENSEN Chris SAX DEN 20h54’07” 40″
15 12 CARUSO Giampaolo KAT ITA 20h54’08” 41″
16 133 KRUIJSWIJK Steven RAB NED 20h54’14” 47″
17 71 CUNEGO Damiano LAM ITA 20h54’24” 57″
18 13 GUSEV Vladimir KAT RUS 20h54’25” 58″
19 26 MOSER Moreno LIQ ITA 20h54’28” 01’01”
20 131 GESINK Robert RAB NED 20h54’36” 01’09”
21 3 CATALDO Dario OPQ ITA 20h54’42” 01’15”
22 81 *FRANK Mathias BMC SUI 20h55’04” 01’37”
23 113 IZAGIRRE Gorka EUS ESP 20h55’06” 01’39”
24 107 POELS Wouter VCD NED 20h55’10” 01’43”
25 181 *BERTOGLIATI Rubens TT1 SUI 20h55’12” 01’45”
26 43 KANGERT Tanel AST EST 20h55’14” 01’47”
27 112 ASTARLOZA Mikel EUS ESP 20h55’22” 01’55”
28 143 DE CLERCQ Bart LTB BEL 20h55’26” 01’59”
29 136 SLAGTER Tom Jelte RAB NED ‘ ‘ ‘ ‘
30 35 PUCCIO Salvatore SKY ITA 20h55’28” 02’01”
31 93 GERDEMANN Linus RNT GER 20h55’40” 02’13”
32 45 MURAVYEV Dmitriy AST KAZ 20h55’42” 02’15”
33 185 EL FARES Julien TT1 FRA 20h56’00” 02’33”
34 188 PREIDLER Georg TT1 AUT 20h56’11” 02’44”
35 96 MONFORT Maxime RNT BEL 20h56’13” 02’46”
36 135 TEN DAM Laurens RAB NED ‘ ‘ ‘ ‘
37 31 BARRY Michael SKY CAN 20h56’29” 03’02”
38 56 PETERSON Thomas GRM USA 20h56’45” 03’18”
39 84 BURGHARDT Marcus BMC GER 20h57’39” 04’12”
40 102 HOOGERLAND Johnny VCD NED 20h57’52” 04’25”
41 128 ROJAS Jose Joaquin MOV ESP 20h58’25” 04’58”
42 44 GAVAZZI Francesco AST ITA 20h58’30” 05’03”
43 61 *ALBASINI Michael OGE SUI 20h59’14” 05’47”
44 95 KLÖDEN Andreas RNT GER 20h59’23” 05’56”
45 155 MINARD Sébastien ALM FRA 20h59’26” 05’59”
46 15 ISAYCHEV Vladimir KAT RUS 20h59’34” 06’07”
47 85 *KOHLER Martin BMC SUI 20h59’48” 06’21”
48 186 CUSIN Remi TT1 FRA 20h59’53” 06’26”
49 172 GUSTOV Volodymir SAX UKR ‘ ‘ ‘ ‘
50 176 PAULINHO Sergio Miguel Moreira SAX POR 21h00’41” 07’14”
51 115 PEREZ Ruben EUS ESP ‘ ‘ ‘ ‘
52 27 OSS Daniel LIQ ITA 21h01’38” 08’11”
53 195 EUSER Lucas SPI USA 21h01’53” 08’26”
54 167 ROY Jérémy FDJ FRA 21h02’06” 08’39”
55 5 STYBAR Zdenek OPQ CZE 21h02’07” 08’40”
56 88 VAN AVERMAET Greg BMC BEL 21h02’14” 08’47”
57 55 HOWES Alex GRM USA 21h02’42” 09’15”
58 97 *RAST Gregory RNT SUI 21h02’54” 09’27”
59 52 DEKKER Thomas GRM NED 21h02’57” 09’30”
60 24 DUGGAN Timothy LIQ USA 21h03’01” 09’34”
61 104 MARCATO Marco VCD ITA 21h03’03” 09’36”
62 11 FREIRE Oscar KAT ESP 21h03’09” 09’42”
63 151 *ELMIGER Martin ALM SUI 21h03’20” 09’53”
64 77 POSSONI Morris LAM ITA 21h03’35” 10’08”
65 157 MONTAGUTI Matteo ALM ITA 21h04’00” 10’33”
66 65 LANGEVELD Sebastian OGE NED 21h04’59” 11’32”
67 75 MORI Manuele LAM ITA 21h05’17” 11’50”
68 17 KOLOBNEV Alexandr KAT RUS 21h05’25” 11’58”
69 21 SAGAN Peter LIQ SVK 21h05’56” 12’29”
70 108 VALLS FERRI Rafael VCD ESP 21h05’57” 12’30”
71 187 MEGIAS Javier TT1 ESP 21h06’11” 12’44”
72 8 VELITS Peter OPQ SVK 21h06’23” 12’56”
73 83 BOOKWALTER Brent BMC USA 21h06’31” 13’04”
74 125 KARPETS Vladimir MOV RUS 21h06’40” 13’13”
75 175 KROON Karsten SAX NED 21h06’46” 13’19”
76 34 NORDHAUG Lars-Petter SKY NOR 21h06’48” 13’21”
77 124 HERRADA Jesus MOV ESP 21h07’03” 13’36”
78 94 DIDIER Laurent RNT LUX 21h07’08” 13’41”
79 58 WEGMANN Fabian GRM GER 21h07’17” 13’50”
80 37 SWIFT Ben SKY GBR 21h07’23” 13’56”
81 87 CUMMINGS Stephen BMC GBR 21h07’25” 13’58”
82 46 KESSIAKOFF Fredrik AST SWE 21h07’41” 14’14”
83 153 BONNAFOND Guillaume ALM FRA 21h07’45” 14’18”
84 134 MOLLEMA Bauke RAB NED 21h08’26” 14’59”
85 123 GUTIERREZ José Ivan MOV ESP 21h10’27” 17’00”
86 14 HORRACH Joan KAT ESP 21h10’55” 17’28”
87 166 GESLIN Anthony FDJ FRA 21h10’58” 17’31”
88 72 BERTAGNOLLI Leonardo LAM ITA 21h11’14” 17’47”
89 32 HAYMAN Mathew SKY AUS 21h11’55” 18’28”
90 198 VANDBORG BACH Brian SPI DEN 21h12’01” 18’34”
91 127 BRUSEGHIN Marzio MOV ITA 21h12’06” 18’39”
92 137 NIERMANN Grischa RAB GER 21h12’56” 19’29”
93 23 DALL’ANTONIA Tiziano LIQ ITA 21h13’09” 19’42”
94 138 WYNANTS Maarten RAB BEL ‘ ‘ ‘ ‘
95 57 VAN SUMMEREN Johan GRM BEL 21h13’17” 19’50”
96 171 NUYENS Nick SAX BEL ‘ ‘ ‘ ‘
97 63 DAVIS Allan OGE AUS 21h13’29” 20’02”
98 86 LODEWYCK Klaas BMC BEL 21h13’53” 20’26”
99 163 CHAINEL Steve FDJ FRA ‘ ‘ ‘ ‘
100 62 COOKE Baden OGE AUS 21h14’35” 21’08”
101 156 MONDORY Lloyd ALM FRA 21h14’45” 21’18”
102 38 ZANDIO Xabier SKY ESP 21h14’46” 21’19”
103 76 PETACCHI Alessandro LAM ITA 21h14’49” 21’22”
104 164 HUTAROVICH Yauheni FDJ BLR 21h15’26” 21’59”
105 42 BAZAYEV Assan AST KAZ 21h15’32” 22’05”
106 145 REYNES Vicente LTB ESP 21h15’36” 22’09”
107 184 EFIMKIN Alexander TT1 RUS 21h17’19” 23’52”
108 6 TERPSTRA Niki OPQ NED 21h17’33” 24’06”
109 36 ROWE Luke SKY GBR 21h18’03” 24’36”
110 25 KING Edward LIQ USA ‘ ‘ ‘ ‘
111 182 BAZZANA Alessandro TT1 ITA 21h18’13” 24’46”
112 41 GUARNIERI Jacopo AST ITA 21h18’23” 24’56”
113 66 MEYER Cameron OGE AUS 21h18’25” 24’58”
114 183 COLLI Daniele TT1 ITA 21h18’26” 24’59”
115 91 *CANCELLARA Fabian RNT SUI 21h18’28” 25’01”
116 132 BRESCHEL Matti RAB DEN 21h18’48” 25’21”
117 191 *KUNZLI Raymond SPI SUI 21h19’47” 26’20”
118 116 SICARD Romain EUS FRA 21h20’16” 26’49”
119 22 AGOSTINI Stefano LIQ ITA 21h20’31” 27’04”
120 2 BOONEN Tom OPQ BEL 21h20’47” 27’20”
121 101 BOECKMANS Kris VCD BEL 21h22’46” 29’19”
122 67 O’GRADY Stuart OGE AUS 21h23’06” 29’39”
123 53 FARRAR Tyler GRM USA 21h23’09” 29’42”
124 7 TRENTIN Matteo OPQ ITA 21h23’17” 29’50”
125 174 MORKOV Michael SAX DEN 21h24’23” 30’56”
126 78 VIGANO Davide LAM ITA 21h24’27” 31’00”
127 162 BONNET William FDJ FRA 21h25’52” 32’25”
128 105 MORTENSEN Martin VCD DEN 21h25’54” 32’27”
129 144 KAISEN Olivier LTB BEL ‘ ‘ ‘ ‘
130 168 PINEAU Cédric FDJ FRA 21h25’56” 32’29”
131 73 BOLE Grega LAM SLO 21h26’10” 32’43”
132 196 FAIRLY Caleb SPI USA 21h26’28” 33’01”
133 126 KONOVALOVAS Ignatas MOV LTU 21h26’49” 33’22”
134 193 BOILY David SPI CAN 21h26’55” 33’28”
135 178 VINTHER Troels Rønning SAX DEN 21h27’18” 33’51”
136 152 BÉRARD Julien ALM FRA 21h27’19” 33’52”
137 74 HONDO Danilo LAM GER 21h27’29” 34’02”
138 161 BOUCHER David FDJ FRA 21h29’03” 35’36”
139 28 VIVIANI Elia LIQ ITA 21h30’49” 37’22”
140 194 BOIVIN Guillaume SPI CAN 21h31’04” 37’37”
141 16 PAOLINI Luca KAT ITA 21h31’49” 38’22”
142 4 STEEGMANS Gert OPQ BEL 21h31’55” 38’28”
143 106 NOVIKOV Nikita VCD RUS 21h34’10” 40’43”
144 147 SOHRABI Mehdi LTB IRI 21h34’29” 41’02”
145 192 ANDERSON Ryan SPI CAN 21h36’00” 42’33”
146 111 ANTON Igor EUS ESP 21h36’18” 42’51”
147 117 URTASUN Pablo EUS ESP 21h36’20” 42’53”
148 146 ROBERT Frederique LTB BEL 21h36’32” 43’05

 

Foto: corvospro.com

Andrzej