Potwierdziły się spekulacje o rezygnacji startu w Tour de France przed Andy Schlecka. Luksemburczyk przez słabą formę i kontuzję nie pojedzie do Francji. Chce się za to przygotować do Vuelta a Espana, gdzie zmierzy się z Alberto Contadorem!

Podczas konferencji prasowej w luksemburskim Strassen, oficjalny zwycięzca Wielkiej Pętli 2010 potwierdził doniesienia prasy o rezygnacji ze startu w tegorocznej odsłonie Tour de France. Przyczyną jest złamana kość krzyżowa, która jest wynikiem kraksy podczas czasówki Criterium du Dauphine.

“Wczoraj, kiedy wychodziłem z prześwietlenia i otrzymałem tę wiadomość, mój świat się zawalił”, powiedział Schleck. “Nie wygram Tour de France 2012, nawet w nim nie wystartuję”, dodał z wielkim smutkiem.

Jego rezygnacja z Touru oznacza to, że prawdopodobnie zobaczymy 27-latka na starcie chociażby Vuelta a Espana, gdzie po dyskwalifikacji do ścigania powróci Alberto Contador.

“Mam nadzieję, że zdołam się wykurować na Igrzyska Olimpijskie. Jednak moim głównym celem będzie Vuelta a Espana. Jestem bardzo zmotywowany. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej”, opowiadał kolarz RadioShack-Nissan-Trek.

“Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni. Wierzę  w to,  że wrócę silniejszy. Na pewno nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa”, zakończył.

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej