Paweł Poljański (Ciclista Sestese) zajął 2. miejsce klasyku Coppa della Pace – Trofeo Fratelli Anelli (1.2 UCI). Polak uległ jedynie Ruslan`owi Tleubayev`owi (Astana Continental).

Trasa wyścigu liczyła 170 kilometrów i kilka razy znajdował się na niej sztywny podjazd. Karty praktycznie od startu do mety rozdawali zawodnicy Astany, którzy cały czas konsekwentnie narzucali mocne tempo, a na wzniesieniu dochodziło do selekcji od tyłu.

W decydującej akcji, Poljański odjechał z Tleubayev`em. Polsko-kazachski duet oderwał się od reszty stawki i między sobą walczył o triumf w tej jednodniówce. Lepszy okazał się Kazach, który w poprzednim sezonie zdobył brązowy medal mistrzostw swojego kraju, a pod koniec sezonu odbył staż w pierwszej drużynie Astany. 22-letni, były kolarz GK Cartusia Kartuzy zajął drugie miejsce. 12 sekund stracił do nich trzeci – Enrico Barbin (U.C Trevigiani Dynamon Bottoli).

Top 10:

1° TLEUBAYEV RUSLAN  (CONTINENTAL TEAM ASTANA )
2° POLJANSKI PAWEL  (CICLISTICA SESTESE A.S.D.)
3° BARBIN ENRICO  (U.C.TREVIGIANI DYNAMON BOTTOLI )
4° SGRINZATO MARIO  (PETROLI FIRENZE-CYCLINGTEAM)
5° BAZHKOU STANISLAU  (U.C. PALAZZAGO ELLEDENT RAD LOGISTICA)
6° SCARTEZZINI MICHELE  (U.C.TREVIGIANI DYNAMON BOTTOLI )
7° GOZZI MATTEO  (BEDOGNI ANICO NATALINI MONSUMMANESE )
8° BRYCHAK VITALII  (ARAN D’ANGELO&ANTENUCCI – BLS – FARNESE VINI )
9° MILETTA LUIGI  (GRAGNANO SPORTING CLUB)
10° SHUSHEMOIN ALEXANDR  (CONTINENTAL TEAM ASTANA )

Poprzedni artykułVille de Saguenay: Podium Mateusza Nowaczyka na ostatnim etapie!