Sebastian Lander (Dania) wygrał ostatni etap wyścigu Ville de Saguenay, który padł łupem Armana Kamyshev`a. Bardzo dobrze w Kanadzie spisał się Mateusz Nowaczek, który był najwyższej sklasyfikowanym Polakiem oraz zajął trzecie miejsce na 4. odcinku.

Ostatni etap zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów U-23 wyścigu to 128,4 kilometry. Podobnie jak przez poprzednie trzy etapy, młodzi zawodnicy rywalizowali w deszczowych warunkach.

Na metę wpadł rozerwany peleton z którego najszybciej finiszował 21-letni Sebastian Lander, który ściga się dla kontynentalnej ekipy Glud & Marstrand – LRŘ. Druga lokata przypadła jego rówieśnika – Niemca Nikiasa Arndta, a trzeci był nasz – Mateusz Nowaczek! Polak w klasyfikacji generalnej uplasował się na 13. pozycji.

Cały wyścig padł łupem triumfatora dwóch etapów oraz zawodnika kontynentalnej Astany – Armana Kamyshev`a.

Wyniki:

1 LANDER Sebastian DEN les 128.4 km en 3h11’13’ (moy. 40.289 km/h) 10″
2 ARNDT Nikias GER 6″
3 NOWACZEK Mateusz POL 4″ 
4 ALDEGHERI Daniele ITA
5 PUTT Tanner USA
6 SEPULVEDA Eduardo UCI
7 ALAPHILIPPE Julian FRA
8 BERHANE Natnael UCI
9 SBARAGLI Kristian ITA
10 BOILY David CAN
11 CLAUSEN Patrick DEN
12 KAMYSHEV Arman KAZ
13 LUTSENKO Alexey KAZ 1″
14 GUILLEMOIS Romain FRA
15 BREEN Vegard NOR
16 SALAZAR Sebastian COL
17 TRATNIK Jan SLO
18 DUCHESNE Antoine CAN
19 CHAMORRO Juan COL
20 YATES Simon GBR
21 SENECHAL Florian FRA
22 BROWN Nathan USA
23 ANDERSEN Asbjorn Kragh DEN
24 STIMULAK Klemen SLO
25 DIETEREN Jan GER
26 HUFFMAN Evan USA 4″
27 LE GAC Olivier FRA
28 RIVERA Ever COL
29 HOULE Hugo CAN 3″
30 NIELSEN Magnus Cort DEN
31 DRONIN Roman UCI
32 ANDERSEN Michael Valgren DEN 9″
33 PLARRE Matthias GER 6″
34 BERNAS Pawel POL 13″ 
35 GORBUNOV Vladislav KAZ 18″
36 NASRI Houssam UCI 18″
37 HABA Grzegorz POL 31″ 
38 GRADEK Kamil POL 31″ 
39 JARLSETH Eirik Kasa NOR 1’08”
40 ATKINS Georges GBR 1’08”
41 CASTILLO Ulises UCI 1’08”
42 DZAMASTAGIC Mark SLO 1’08”
43 ORJUELA Fernando COL 1’08”
44 JENSEN Christer NOR 1’08”
45 CHRISTIAN Mark GBR 1’08”
46 QUINTERO Juan Diego COL 1’08”
47 MAYER Yannick GER 1’08”
48 FOMINYKH Danil KAZ 1’08”
49 ISHANOV Abdraimzhan KAZ 1’08”
50 KOWALSKI Rudy FRA 1’08”
51 SCHMALZ Joseph USA 1’08”
52 CAMPERO Piter UCI 4’34”
53 NAUD Pierrick CAN 4’34”
54 JENKO Robert SLO 4’34”
55 PREDATSCH Kevin GER 4’34”
56 HARRISON Samuel GBR 4’34”
57 CHALMERS Jos USA 4’34”
58 VOGT Mario GER 6’31”
59 CARRETERO Ramon PAN 6’31”
60 MOSES Thomas GBR 9’51”

Abandons :  
TOMMASSINI Fabio ITA
FIUMANA Thomas ITA
CAMILLI Simone ITA
GOUGEARD Alexis FRA
FLOTTEN Audun Brekke NOR
MEYER Mads DEN
AVIS Charlie USA
WIGHT Stuart CAN
AITCHESON Ryan CAN
WIZNIOWSKI Aukasz POL   
GALEANO Carlos COL
GONZALEZ TOLEDO Racso CUB
ROMEU CABRERA Juan Carlos CUB

Końcowa klasyfikacja generalna :  
1 KAMYSHEV Arman KAZ les 561.1 km en 13h22’54” (Moy. 41.93 km/h)
2 ALAPHILIPPE Julian FRA 12″
3 LUTSENKO Alexey KAZ 14″
4 BOILY David CAN 17″
5 SEPULVEDA Eduardo UCI 18″
6 STIMULAK Klemen SLO 19″
7 CLAUSEN Patrick DEN 22″
8 ANDERSEN Michael Valgren DEN 22″
9 LE GAC Olivier FRA 22″
10 LANDER Sebastian DEN 24″
11 BROWN Nathan USA 24″
12 ARNDT Nikias GER 27″
13 NOWACZEK Mateusz POL 29″    
14 YATES Simon GBR 29″
15 TRATNIK Jan SLO 30″
16 HUFFMAN Evan USA 30″
17 GUILLEMOIS Romain FRA 32″
18 CHAMORRO Juan COL 33″
19 PUTT Tanner USA 33″
20 SBARAGLI Kristian ITA 34″
21 ALDEGHERI Daniele ITA 34″
22 SALAZAR Sebastian COL 34″
23 DIETEREN Jan GER 34″
24 BERHANE Natnael UCI 34″
25 RIVERA Ever COL 34″
26 SENECHAL Florian FRA 34″
27 HOULE Hugo CAN 46″
28 BERNAS Pawel POL 47″    
29 GORBUNOV Vladislav KAZ 52″
30 ANDERSEN Asbjorn Kragh DEN 53″
31 BREEN Vegard NOR 57″
32 DUCHESNE Antoine CAN 1’05”
33 NASRI Houssam UCI 1’15”
34 CHRISTIAN Mark GBR 1’27”
35 DRONIN Roman UCI 1’31”
36 DZAMASTAGIC Mark SLO 1’41”
37 CASTILLO Ulises UCI 1’42”
38 JARLSETH Eirik Kasa NOR 1’42”
39 SCHMALZ Joseph USA 1’42”
40 ORJUELA Fernando COL 1’53”
41 FOMINYKH Danil KAZ 2’03”
42 QUINTERO Juan Diego COL 2’05”
43 KOWALSKI Rudy FRA 2’05”
44 ISHANOV Abdraimzhan KAZ 2’13”
45 HABA Grzegorz POL 2’57”    
46 HARRISON Samuel GBR 5’08”
47 CAMPERO Piter UCI 5’39”
48 JENKO Robert SLO 5’56”
49 NIELSEN Magnus Cort DEN 6’49”
50 NAUD Pierrick CAN 7’00”
51 JENSEN Christer NOR 7’04”
52 VOGT Mario GER 7’05”
53 MOSES Thomas GBR 11’22”
54 CARRETERO Ramon PAN 12’27”
55 PLARRE Matthias GER 13’47”
56 GRADEK Kamil POL 14’22”    
57 MAYER Yannick GER 16’15”
58 CHALMERS Jos USA 16’22”
59 ATKINS Georges GBR 18’10”
60 PREDATSCH Kevin GER 18’43”

Foto: Ville de Saguenay

Andrzej