Przemysław Kasperkiewicz (KTK Kalisz) został triumfatorem ostatniego, trzeciego etapu 30. Międzynarodowego Wyścigu Juniorów w Dobczycach! Cały wyścig padł łupem Szymona Rekity (LKK Warmia Biskupiec). Dodatkowo, 18. latek zdobył złoty medal Mistrzostw Polski LZS!

Ostatni etap małopolskiej etapówki, to 106,5 kilometrowy odcinek, zaczynający się i kończący w Raciechowicach. Podobnie jak wczoraj, na metę przyjechała trójka zawodników. W jej składzie znalazł się wczorajszy triumfator – Przemysław Kasperkiewicz. Kolarz z Kalisza znów nie dał szans rywalom na finiszu i dziś pokonał Szymona Rekitę (LKK Warmia Biskupiec) oraz Gracjana Szeląga (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne). 7 sekund za nimi przyjechał Adrian Kucharek (4F E-Vive Racing Team).

W klasyfikacji łącznej wyścigu Szymon Rekita o 16 sekund pokonał Przemysława Kasperkiewicza. Na najniższym stopniu podium stanął Białorusin – Nikolai Shumov. Na podstawie klasyfikacji generalnej, rozdawano również złoto Mistrzostw Polski LZS, więc zwycięstwo Rekity ma podwójny charakter!

Kolarz z Biskupca wygrał  również wszystkie klasyfikacje, czyli punktową, górską i najaktywniejszego!

Pełne wyniki 3. etapu tutaj

Wyniki Mistrzostw Polski LZS tutaj

Poprzedni artykułDariusz Rudnicki wygrał Ogólnopolski Wyścig O Wielką Nagrodę Bełchatowa
Następny artykułVille de Saguenay: Trwa udana passa Armana Kamyshev`a. Paweł Bernas 16.