Dariusz Rudnicki (BDC MarcPol Team) zdobył dziś Wielką Nagrodę Bełchatowa. Po finiszu z ucieczki, pokonał Tomasza Smolenia (Bank BGŻ Team) oraz Tomasza Lisowicza (KTK-Kalisz)

To był już 30. Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Wielką Nagrodę Bełchatowa. Kolarze rywalizowali na 170 kilometrowej trasie, gdzie do przejechania było 7. okrążeń.

W decydującym momencie, z przodu znalazła się piątka zawodników, która oderwała się od zasadniczej grupy. Dzięki zgodnej współpracy, uciekinierzy zdołali dojechać do mety. Pierwsza trójka przypadła dla najbardziej doświadczonych w tym gronie.  Najszybciej finiszował Rudnicki. Drugi był Smoleń, a trzeci Lisowicz. Czwarte miejsce zajął Mateusz Komar (BDC MarcPol Team), a piąte Kamil Migdoł (LMGK Wibatech Ziemia Brzeska).

Peleton ze stratą dwóch i pół minuty przyprowadziła kolejna dwójka “niebieskich”, czyli sprinterzy: Konrad Dąbkowski oraz Adam Wadecki.

Miejsce

Nr start.

Kod UCI

Nazwisko i imię

Klub

Czas

1

112 POL19810628 Rudnicki Dariusz BDC Marc Pol Team 3:45:15

2

77 POL19830203 Smoleń Tomasz Bank BGŻ  

3

49 POL19770223 Lisowicz Tomasz KTK Kalisz  

4

104 POL19850718 Komar Mateusz BDC Marc Pol Team  

5

29 POL19900107 Migdoł Kamil Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska  

6

105 POL19890216 Dąbkowski Konrad BDC Marc Pol Team 3:48:07

7

108 POL19840729 Walczak Damian BDC Marc Pol Team  

8

109 POL19771223 Wadecki Adam BDC Marc Pol Team  

9

119 POL19930629 Gronkieiwcz Kacper BDC Marc Pol Team  

10

41 POL19920715 Nowak Mateusz KTK Kalisz  

11

54 POL19930910 Owsian Arkadiusz KS Pogoń Mostostal Puławy  

12

83 POL19900719 Bulik Mieszko TC Chrobry Felt Głogów  

13

117 POL19930822 Latoń Eryk BDC Marc Pol Team  

14

63 POL19900808 Krzywania Paweł Warmińsko – Mazurski Klub Sportowy Olsztyn  

15

120 POL19931021 Banaczek Adrian BDC Marc Pol Team  

16

1 POL19921118 Olejniczak Konrad GKS Tarnowia Tarnowo Podgórne  

 

12 POL19930224 Majorek Adam MGKVIS Nobda Pacyfic Toruń12  

 

18 POL19891108 Pac Paweł Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska  

 

20 POL19840608 Wolski Marcin Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska  

 

21 POL19900405 Osiecki Łukasz Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska  

 

22 POL19900603 Pluciński Leszek Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska  

 

24 POL19911024 Bartkiewicz Andrzej Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska  

 

28 POL19920312 Foltyn Jakub Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska  

 

32 POL19911007 Fronczak Paweł TKK Pacyfic Toruń  

 

33 POL19930310 Kargul Wojciech ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz  

 

34 POL19930303 Komisarek Patryk ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz  

 

35 POL19930127 Michciński Michał ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz  

 

38 POL19930604 Jeziorski Rafał ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz  

 

40 POL19920403 Klepocki Rafał Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów  

 

42 POL19910911 Tomczak Damian KTK Kalisz  

 

43 POL19930927 Kaczmarek Jakub KTK Kalisz  

 

44 POL19920609 Wojciechowski Piotr KTK Kalisz  

 

45 POL19910809 Marciniak Adrian KTK Kalisz  

 

46 POL19930416 Kurowski Sebastian KTK Kalisz  

 

47 POL19900208 Sójka Kornel KTK Kalisz  

 

48 POL19740227 Rębiewski Jarosław KTK Kalisz  

 

50 POL19841114 Pierzga Adam KS Pogoń Mostostal Puławy  

 

51 POL19830218 Detko Artur KS Pogoń Mostostal Puławy  

 

53 POL19920930 Czerkies Michał KS Pogoń Mostostal Puławy  

 

56 POL19910215 Głuszak Arkadiusz KS Pogoń Mostostal Puławy  

 

57 POL19910808 Wręga Wojciech KS Pogoń Mostostal Puławy  

 

58 POL19920420 Pilis Bartosz MG LKS Błękitni Koziegłowy  

 

60 POL19931217 Kasperek Michał UKS Sokół Kęty  

 

65 POL19910926 Sobieraj Przemysław Warmińsko – Mazurski Klub Sportowy Olsztyn  

 

66 POL19910511 Grochowski Bartosz Warmińsko – Mazurski Klub Sportowy Olsztyn  

 

67 POL19920103 Skrzeszewski Paweł Warmińsko – Mazurski Klub Sportowy Olsztyn  

 

68 POL19900502 Capala Filip Warmińsko – Mazurski Klub Sportowy Olsztyn  

 

69 POL19900805 Klimczyk Dawid Warmińsko – Mazurski Klub Sportowy Olsztyn  

 

70 POL19901223 Kucharski Michał Warmińsko – Mazurski Klub Sportowy Olsztyn  

 

72 POL19890629 Brylowski Paweł Bank BGŻ  

 

73 POL19890513 PPodlaski Michał Bank BGŻ  

 

76 POL19880212 Czajkowski Konrad Bank BGŻ  

 

78 POL19840331 Sztobryn Piotr Bank BGŻ  

 

84 POL19911202 Tomasiak Konrad TC Chrobry Felt Głogów  

 

85 POL19920229 Zatorski Konrad TC Chrobry Felt Głogów  

 

86 POL19921115 Strzeduła Szymon TC Chrobry Felt Głogów  

 

88 POL19920116 Biderman Mateusz TC Chrobry Felt Głogów  

 

89 POL19930220 Krakowiak  Norbert TC Chrobry Felt Głogów  

 

90 POL19930221 Lasota Damian TC Chrobry Felt Głogów  

 

91 POL19930212 Zając Bartosz TC Chrobry Felt Głogów  

 

93 POL19890921 Jegier Mateusz TC Chrobry Felt Głogów  

 

94 POL19890422 Skarżyński Wojciech Legia  

 

95 POL19860618 Modzelewski Łukasz Legia  

 

96 POL19850718 Komar Jakub Legia  

 

98 POL19860503 Kaczmarski Wojciech Legia  

 

99 POL19891128 Autkowiak Piotr Legia  

 

103 POL19880329 Kurek Adrian Utensilnord Named  

 

107 POL19760210 Sapa Marcin BDC Marc Pol Team  

 

111 POL19890423 Kowalczyk Jarosław BDC Marc Pol Team  

 

113 POL19720622 Baranowski Dariusz BDC Marc Pol Team  

 

121 POL19901103 Skarżyński Piotr BDC Marc Pol Team  

 

81 POL19930907 Tomaszewski Dominiki TC Chrobry Falt Głogów  

 

122 POL19930716 Leduchowski Aleksander Niezrzeszony  

 

124 POL19930404 Samol Paweł GKS Cartusia Kartuzy  

 

127 POL19880303 Zieliński Kamil CCC Polsat Polkowice  

76

61        

77

123 POL19930928 Matuszczyk Adam GKS Cartusia Kartuzy  

78

74 POL19890710 Stachowiask Adam Bank BGŻ  

79

5 POL 19920706 Kordus Adam GKS Tarnowia Tarnowo Podgórne  

80

36 POL19930804 Kok Dominik ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz  

81

31 POL19930817 Kostecki Patryk MGLKS Olimpijczyk Szczekociny  

82

52 POL19930412 Kulpa Tomasz KS Pogoń Mostostal Puławy  

83

62 POL19890226 Syrojć Radosław Warmińsko – Mazurski Klub Sportowy Olsztyn  

84

97 POL19871123 Kołakowski Dariusz Legia  

85

114 POL19841017 Ziółkowski Wojciech BDC Marc Pol Team  

86

10 POL19910122 Piwko Michał KS „POGOŃ” Mostostal Puławy  

87

16 POL19910622 Barkiewicz Dorian Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska  

88

9 POL19931106 Marciniak Andrzej GKS Tarnowia Tarnowo Podgórne  

89

59        

90

6 POL19930816 Kistowski Kacper GKS Tarnowia Tarnowo Podgórne  

91

17 POL19930729 Mrozek Wiktor Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska  

92

106 POL19750708 Radosz Robert BDC Marc Pol Team  

93

11 POL19910815 Piotrowicz Paweł MGKVIS Nobda Pacyfic Toruń12  

 

Klasyfikacja najaktywniejszego:

Premia nr 1 – nr 105, 44, 85, 119

105 POL19890216 Dąbkowski Konrad BDC Marc Pol Team
44* POL19920609 Wojciechowski Piotr KTK Kalisz
85* POL19920229 Zatorski Konrad TC Chrobry Felt Głogów
119* POL19930629 Gronkieiwcz Kacper BDC Marc Pol Team

 

Premia nr 2 – nr 104, 112, 49, 29

104 POL19850718 Komar Mateusz BDC Marc Pol Team
112 POL19810628 Rudnicki Dariusz BDC Marc Pol Team
49 POL19770223 Lisowicz Tomasz KTK Kalisz
29* POL19900107 Migdoł Kamil Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska

 

Premia 3 – nr 104, 112, 49, 29

104 POL19850718 Komar Mateusz BDC Marc Pol Team
112 POL19810628 Rudnicki Dariusz BDC Marc Pol Team
49 POL19770223 Lisowicz Tomasz KTK Kalisz
29* POL19900107 Migdoł Kamil Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska


Andrzej