Błażej JaniaczykBłażej Janiaczyk (Bank BGŻ Team) wygrał XXXVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski o „Wielką Nagrodę Bełchatowa”, który w niedzielę odbył się w Bełchatowie.

Drugie miejsce zajął Tomasz Smoleń (Bank BGŻ Team), a trzecie Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice). Czwartą pozycję wywalczył kolejny z podopiecznych Zbigniewa Szczepkowskiego, Łukasz Bodnar.

Wyścig rozgrywany był na dystansie 140 kilometrów (8 rund po 17,4 km każda). W połowie rywalizacji stawka startujących zawodników podzieliła się, a do przodu ruszyło 7 kolarzy: Kornel Sójka (Las Vegas), Owsian, Janiaczyk, Bodnar, Smoleń, Paweł Cieślik i Mateusz Nowaczek (cała piątka Bank BGŻ Team).

Za siódemką na metę wyścigu przyjechała kolejna grupka, a następnie peleton.

W klasyfikacji U-23 wygrał także kolarz ekipy Bank BGŻ Team – Mateusz Nowaczek.

Źródło: Team Bank BGŻ