Kanadyjczyk, Ryder Hesjedal (Garmin-Barracuda) został triumfatorem 95 edycji Giro d’Italia! Ostatni etap, indywidualna jazda na czas padła łupem Marco Pinottiego (BMC Racing Team). Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) dziś zajął bardzo dobre, ósme miejsce!

Ostatni etap tegorocznego Giro to prawie 30 kilometrowy odcinek po ulicach Mediolanu. Lider wyścigu, Joaquim Rodriguez (Kautsha Team) po sobotnim etapie miał jedynie 31 sekund przewagi nad drugim Hesjedalem. Ciekawie też zapowiadała się rywalizacja o najniższy stopień podium. Michael Scarponi (Lapmre-ISD) trzeci po 20 etapie miał 27 sekund przewagi nad Thomasem De Gendtem (Vacansoleil-DCM).

Na pierwszym punkcie pomiaru czasu Hesjedal odrobił 29 sekund nad “Purito, zaś De Gent 11 sekund nad Scarponim. Na kolejnym, po 20 kilometrach było prawie jasne, że Kanadyjczyk wskoczy na najwyższy stopień podium, “dokładał” już Rodriguezowi 44 sekund. “Scarpa” tracił 32 sekund do De Genta.

Dwudziesty pierwszy etap Giro d’Italia zwyciężył Marco Pinotti, który niedzielny dystans przejechał w 33:06. Drugą pozycję zajął Geraint Thomas (Sky Procycling) ze stratą 39 sekund, a trzeci był  Jesse Sergent (RadioShack-Nissan), który przyjechał 53 sekund za Pinottim.

Walka o klasyfikację generalną toczyła się do samego końca. Ryder Hesjedal nadrobił nad Rodriguezem 47 sekund i to on został pierwszym Kanadyjczykiem w historii, który zwyciężył Giro d’Italia! De Gent nadrobił do Scarponiego 53 sekundy i ten z kolei stanął na najniższym stopniu podium.

Bardzo ładnie dziś pojechali Polacy. Maciej Bodnar zajął 8 pozycję, a Michał Kwiatkowski był 12.

Wyniki 21 etapu:

1 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:33:06
2 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:39
3 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 0:00:53
4 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda 0:01:00
5 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:01
6 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 0:01:09
7 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:14
8 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:15
9 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 0:01:22
10 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:23
11 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:01:24
12 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep
13 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:01:25
14 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:01:28
15 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 0:01:30
16 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:01:31
17 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda 0:01:36
18 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:01:47
19 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 0:01:49
20 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda 0:01:50
21 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:01:53
22 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:01:54
23 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda
24 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan
25 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:55
26 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:01:56
27 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:01
28 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:06
29 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:02:10
30 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:11
31 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
32 Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda 0:02:12
33 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
34 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:13
35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
36 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:02:17
37 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:19
38 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:21
39 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team
40 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:25
41 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:26
42 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
43 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank
44 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:29
45 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:02:30
46 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 0:02:31
47 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:32
48 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:02:33
49 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:02:37
50 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:02:42
51 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:43
52 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan 0:02:45
53 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
54 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team 0:02:46
55 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling
56 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:02:47
57 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
58 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 0:02:49
59 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:54
60 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:56
61 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:57
62 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:02:58
63 Jan Barta (Cze) Team NetApp 0:03:00
64 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
65 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:03:01
66 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat 0:03:02
67 Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:04
68 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:03:05
69 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:07
70 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team
71 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team 0:03:08
72 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:12
73 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:13
74 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:03:15
75 Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale
76 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan 0:03:17
77 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
78 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 0:03:18
79 Matthias Brandle (Aut) Team NetApp 0:03:23
80 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:25
81 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team 0:03:26
82 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:29
83 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team
84 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp 0:03:30
85 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:03:32
86 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
87 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 0:03:33
88 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 0:03:36
89 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:03:37
90 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
91 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:03:39
92 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:44
93 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:03:45
94 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi
95 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
96 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 0:03:46
97 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:03:48
98 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 0:03:50
99 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank
100 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:52
101 Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:53
102 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:03:54
103 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:03:55
104 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
105 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:03:58
106 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
107 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp 0:04:00
108 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 0:04:01
109 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:04:02
110 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team 0:04:04
111 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda
112 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:04:05
113 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:04:08
114 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:09
115 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:10
116 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD
117 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
118 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD
119 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:11
120 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:04:12
121 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team
122 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:14
123 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 0:04:15
124 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:04:16
125 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 0:04:19
126 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:04:20
127 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 0:04:24
128 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank 0:04:26
129 Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:27
130 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:29
131 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:34
132 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:04:35
133 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:37
134 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:04:38
135 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:39
136 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp 0:04:42
137 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi
138 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:04:45
139 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:46
140 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:50
141 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:04:51
142 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:04:52
143 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:04:53
144 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:05:03
145 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:05:07
146 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:05:11
147 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:14
148 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:19
149 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:05:22
150 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 0:05:24
151 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox 0:05:26
152 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:37
153 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:05:42
154 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:06:15
155 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:06:17
156 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 0:06:30
157 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:08:53

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 91:39:02
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:16
3 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:39
4 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:02:05
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:44
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:04:40
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:05:57
8 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:06:28
9 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:07:50
10 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:08
11 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:12
12 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:11:59
13 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:14:20
14 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 0:14:27
15 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team 0:19:58
16 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:59
17 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:25:39
18 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team 0:29:19
19 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 0:35:00
20 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:36:17
21 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:37:17
22 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda 0:38:23
23 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:41:36
24 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:49:45
25 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:49:57
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:50:49
27 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda 0:54:25
28 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:54:28
29 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:54:40
30 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:57:24
31 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan 1:05:43
32 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:10:35
33 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 1:18:10
34 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 1:21:39
35 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:24:31
36 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1:25:04
37 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 1:26:08
38 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 1:26:42
39 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 1:33:01
40 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 1:33:36
41 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 1:34:37
42 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:34:42
43 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 1:38:40
44 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 1:39:30
45 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 1:39:47
46 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 1:40:57
47 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:43:59
48 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:48:54
49 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 1:54:04
50 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 1:58:26
51 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:59:28
52 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 2:04:38
53 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 2:10:03
54 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 2:13:50
55 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 2:19:29
56 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 2:20:04
57 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 2:24:50
58 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 2:26:42
59 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 2:27:05
60 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 2:29:35
61 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team 2:30:19
62 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 2:31:16
63 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank 2:33:28
64 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 2:34:10
65 Jan Barta (Cze) Team NetApp 2:34:27
66 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 2:35:48
67 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 2:37:24
68 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 2:37:43
69 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 2:39:57
70 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 2:42:39
71 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 2:45:03
72 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 2:52:12
73 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan 2:53:41
74 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 2:54:56
75 Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:56:07
76 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat 2:58:19
77 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD 2:59:00
78 Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 2:59:10
79 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 2:59:14
80 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 2:59:32
81 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 3:02:52
82 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 3:04:18
83 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 3:04:39
84 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 3:05:20
85 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 3:07:46
86 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 3:09:36
87 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 3:09:53
88 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 3:10:14
89 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3:10:33
90 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 3:12:37
91 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 3:13:06
92 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 3:13:09
93 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 3:14:12
94 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 3:14:30
95 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 3:18:53
96 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:19:18
97 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox 3:21:50
98 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 3:23:34
99 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 3:27:24
100 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox 3:27:27
101 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 3:28:23
102 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team 3:28:42
103 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 3:29:12
104 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank 3:30:38
105 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 3:30:41
106 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3:37:42
107 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 3:38:44
108 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 3:41:36
109 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp 3:41:49
110 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 3:42:04
111 Matthias Brandle (Aut) Team NetApp 3:46:44
112 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 3:47:04
113 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3:47:47
114 Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda 3:50:27
115 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 3:59:26
116 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3:59:51
117 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 4:00:23
118 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 4:06:24
119 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 4:06:44
120 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 4:06:46
121 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team 4:06:56
122 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:11:33
123 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi
124 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp 4:14:08
125 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda 4:14:55
126 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:15:04
127 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team 4:18:08
128 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank 4:18:59
129 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi 4:19:04
130 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan 4:20:01
131 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank 4:20:09
132 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 4:20:11
133 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 4:21:02
134 Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale 4:21:48
135 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 4:23:03
136 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 4:23:49
137 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 4:25:05
138 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 4:25:48
139 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 4:28:16
140 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 4:33:00
141 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 4:36:05
142 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 4:36:23
143 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 4:39:24
144 Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat 4:41:35
145 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 4:46:19
146 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat 4:48:33
147 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 4:51:03
148 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 4:52:35
149 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 4:52:44
150 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda 4:55:53
151 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 4:56:43
152 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 4:58:38
153 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 5:02:46
154 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp 5:05:52
155 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 5:12:54
156 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi 5:16:13
157 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi 5:27:06

Foto: www.bettiniphoto.net

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
kurier W.W.
kurier W.W.

CZYLI WSZYSTKO JASNE! CZASÓWKE W LONDYNIE STARTUJE M.BODNAR!!!

Guzi_Team
Guzi_Team

No wypadało by na czas wystawić Maćka Bodnara .A na wspólny w zależności od miejsc przydzielonych Gołaś ,Marczyński i Huzar na rezerwę dał bym Stępień, Rutkiewicz ,Bodnar Łukasz,Szmyd
Wszystko w tej kolejności .Sylwek widać jest wyjechany już ale najlepiej by go trener kadry o to spytał

sylwester szmyd
sylwester szmyd

A na czasówke druzynowa ilu zawodników?
Bo moim zdaniem: M i Ł Bodnar, Kwiatkowski, Rutkiewicz, Taciak, Niemiec i moze szmyd(Feomenalna czasówka na romandi)